Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzekkel a "szokásaimmal"...

Ezzekkel a "szokásaimmal" ártok, vagy jót teszek magamnak?

Figyelt kérdés

1 hete folyamatosam számlálom a kalóriákat kalóriabázissal. 898 kalóriára van beállítva. (Annyi a max amit bevihetnék egy nap.)

Van hogy túllépem, eddig a legnagyobb túllépésem 12 kalória volt.


Heti 3 alkalommal járok muaythai edzésre, ami általában összesen 3 óra, és még hétvégén 2x2 órát töltök az edzőteremben.


160 cm magas, 60 kg lány vagyok.

54-55 kg a cél, és izmos szeretnék lenni.


2019. dec. 2. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A napi 900 kalória túl kevés. Ha nem edzel, akkor is. Nehogy összeess egy szép napon!
2019. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen kevés kalória mellett nem fogsz tudni izmot építeni.
2019. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha a rendszer neked 898 kcalt adott meg, akkor te állítottál be valamit rosszul - tipp: a heti fogyást állítottad túl magasra! De gondolom, a rendszer jelezte is, hogy a (saccra) 1500 körüli alapérték alá ne menj.

Ezt állítsd át, mert ezzen ártasz az egészségednek. Ha több kcalt viszel be, akkor ugyan valamivel lassabban fogysz, de nem teszed tönkre magad.

2019. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Tuti-szupi megajó; ja nem..

1200 kcal alá nem mehetsz, mert egészségesen nem tudod csinálni, és ráadásul rögtön visszajön! A sport is kalóriadeficit, ezzel az intenzitással 500 kcal körül jársz, tehát éhezel.

2019. dec. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló kérdést akartam feltenni tegnap, de aztán elmaradt. Èn is elkezdtem a kaloriaszámlálást már két hete és mindent felírok grammra pontosan, a család szerint már nem normális módon méregetem a kajákat. Lehet de a cél szentesíti az eszközt :)

Bár a 898 szerintem is túl kevés szóval azt állítsd magasabbra, mert igen, ezzel ártasz magadnak.

Az, hogy számolod a kalóriákat, az nem baj, meg ha felírod hogy mit eszel akkor jobban látod, hogy mit és hol kell változtatnod. Pl a te esetedben látod, hogy ez túl kevés. Egyél többet reggelire, az nagyon fontos. Nem tudom mit eszel, de egyél több joghurtot, vagy sovány túrót, fött tojást.

2019. dec. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :)

A kalória keretet 1100-ra megemeltem. További válaszokat is várok!

2019. dec. 3. 06:48
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy hány éves vagy?
2019. dec. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem 1500kcalt kène enned.


Most gondolj bele èheztetèsel lefogysz majd a dupláját visszaszeded mikor elkezdesz normálisan enni.


1500kcalt ha beviszel abból alapból kb 300-400kcalt csak azzal elègetsz, hogy mèsz suliba, munkába stb tehát nem csak otthon fekszel egèsz nap. Sokan nem is gondolják de tènyleg ez a kis semminek tűnő mozgás, hogy mèsz ide oda mennyi kalóriát elègetsz.

Na így kb olyan 1000-1200kcalra jössz ki nao vègèn pedig 1500kcalt eszel.

Na most ha te erre mèg edzel is mèg lejebb megy.

Szóval ez az 1100kcal is amit te írsz hülyesèg.

2019. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!