Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék súlyt veszteni?

Hogyan tudnék súlyt veszteni?

Figyelt kérdés
Szóval 185 cm és 120 kg vagyok viszonylag erős testalkatú de akkor is túlsúlyos. Küzdö sportolók és probálkozom a diétával, de egyszerűen nem megy nem tudom a mértéket ha túl sokat eszem csak visza szedem a kilokat, ha túl keveset akkor pedig edzésen szédülök és hány ingerem lesz. Egy komolyabb fogyokúrát tartottam ahol 5kg sikerült le fogynom 2-3 hét alat, majd el szalad velem a ló és visza szedtem 3 nap alat azt amit hetekbe tartott le adnom. Szeretnék tanácsot kérni attól aki valamilyen szinten ért a témához, mert bárhogyan nézem is 17 évesen 120kg lenni, hát elég gáz maradjunk anyiba. Köszönöm a válaszokat :)

2019. dec. 2. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
beszélj a háziorvosoddal és az edződdel!
2019. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nemed?
2019. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Nincs titok, legalábbis te a birtokában vagy..

Nem ismered a mértéket! Egyél kevesebbet, lassabban, jól rágd meg. Ne drasztikusan próbáld, egyél kevesebb szénhidrátot, teljes kiőrlésűt, rozsosat lehetőleg; több zöldséget; esetleg emelheted a fehérje fogyasztást, tojás, hüvelyesek formájában.

2019. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne 1 hétig összeírni, miket és mennyit eszel, és felvinni pl. a kalóriabázisba. Ebből majd látod, most mennyi kalóriát eszel, ebben mennyi szénhidrát, fehérje és zsír van. Ez lesz a kiindulási pont. Ha fogyni szeretnél, ne drasztikus kalóriacsökkentésben gondolkodj, mert ugyanúgy jársz, mint legutóbb. A makrókat jól kell beállítani, az egészségtelen ételeket (finomított szénhidrátok, agyonfeldolgozott és gyorsételek, cukros italok, alkohol) minimalizálni, több rostot bevinni pl. zöldségekből.

Ha sikerült az 1 hetes számolgatás, írd meg itt, mire jutottál, úgy könnyebb lesz konkrét tanácsokat adni.

2019. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Volt osztálytársam 120 kilos volt végig még egy suliban jártunk.jelenleg kb 70 kg.És ezt tartja kb 17 éve.Úgy fogyott le, hogy nem evett lisztes ételeket főleg kenyér és tészta.Szerintem azóta se eszik sok ilyet.A fogyás lassan hónapok alatt kell bekövetkezzen különben beteg is lehetsz.Lassan megy le és utánna oda kell figyelned az étkezésre.
2019. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! férfi vagyok az egyik válaszolonak üzenem .
2019. dec. 3. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

csináld azt, amit a 4-es mondott, szeretettel várunk vissza egy hét múlva :)


de visszagyere ám, mert megkeresünk!!! :)


de tényleg, itt máris lemérheted, mennyi esélyes lesz lefogyni.

ha ezt megcsinálod, belefektettél munkát, jó úton haladsz, elkezdtél valamit.


ellenben szomorú lenne, ha még ennyire sem tudnád elkötelezni magad. szóval hajrá.

2019. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Reggelre mindig 2 szendvicset viszek(szalámis, parizeres,májkrémes) mindig más suliba szokót lenni hogy egy két melegszendvics is be csúszik .... 3 felé mikor haza érek akkor szoktam enni abból amit anya hoz a sulis konyháról aztán van hogy még egy két szendvicset meg eszek, de 6 után már nem eszek.... ebben az egy hétben 4-5 kg le adtam akár több is lehetne ha nem ettem volna többet! Szerintem a itt a fej adaggal van baj mert lehet kevesebbszer eszek de sokat.
2019. dec. 9. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak az adag a baj, hanem az összetétel. A szendvics nagy része szénhidrát (reggel, este, nasira), gondolom az ebéd is. Egyél zöldségeket is. Eltelít, vitamin és rost forrás.
2019. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kenyér, kenyér, kenyérrel. Sajnos ez semmilyen szempontból nem jó. Ahogy írták is, magas szénhidrát és kb semmi hasznos. Kelj kicsit korábban, reggelizz otthon: natúr zabkása sovány tejjel, egy kevés gyümölccsel, vagy tojás főtt, vagy nyers zöldségekkel. Ha ebédre semmi mást nem tudsz vinni, csak szendvicset, akkor legyen teljes kiőrlésű pékáru, legyen benne hús, akár grillezett csirke, vagy tojás, és mellé szintén zöldség. Vacsorára akkor meg mehet a főtt kaja, ha ekkor férsz hozzá: levesek, főzelékek, csirke rizzsel, vagy megint zöldséggel, ha bírod, nyilván attól függően, mi volt a reggeli, illetve ebéd. Kerüld a rántott, zsíros, túl cukrozott ételeket, tésztát inkább ne, ha nem bírod ki, akkor ebből is van teljes kiőrlésű változat. Inni vizet, vagy üres teát igyál.

A sporttal kapcsolatban... Ha olyan edzést végzel, ami nagy erőbefektetést igényel, tehát izmot növeszt(ene), akkor nehéz teljes gőzzel csinálni kalóriadeficittel. Tanuld meg beosztani az erőd, hogy ne ess össze a végére. Biztonság kedvéért legyen nálad izotóniás italpor, vagy szőlőcukor, de tényleg csak vész esetére. Hiába változik meg az étrended, ha ezekből sokat eszel/iszol. Inkább mankók legyenek, amiket idővel elhagysz, ha már be tudod osztani az energiád.

2019. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!