Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A barátnőm anorexiás? Vagy...

A barátnőm anorexiás? Vagy hazudik?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm úgy 8 hónapja szakított a barátjával. Vagyis a srác vele. Ekkor jó húsban volt, de nem volt kövér. 168 centi és 61 kiló volt. Szerintem ezzel nincs semmi baj. De a szakítás után el kezdett fogyni. Először csak azt hittem, hogy a stressz meg az ideg, de 8 hónap után még mindig? Most (kapaszkodjatok meg) 43 kg és azt mondta, hogy megőrül, ha nem fogyhat még le vagy 5-6 kilót. Egész nap nem eszik, és órákon át tornázik. (Ez mind az ő állítása, de tény, hogy nem vastag a lányka) Azt is megfigyeltem, hogy valami stikkje is lehet, mert ha beszélgetünk mindig előjön azzal, hogy ő neki gyerek méretet kell hordani, mert nem talál magára ruhát. A kis csaj am az a tipikus pasi faló nőszemély, szóval nem tudok rajta eligazodni. Valszeg élvezi, hogy oda vannak karvastagságú vádlijáért. Na szóval ezek a "tünetek", de oly annyira hangoztatja, hogy nem jók rá a ruhák, hogy kezdem azt hinni, hogy csak engem akar hogy is kekk mondani....tehát el akarja érni, hogy féltékeny legyek rá, hogy ő milyen csinos meg mindenki oda van érte. Azt még megjegyezném, hogy a csaj butácska nagyon, én meg eléggé okos vagyok, talán így kompenzálja? Vagy mi van? 22/L
2010. júl. 20. 04:31
 1/6 timido ***** válasza:

Hát.. valószínű ennek az elindítója a szakítás volt, aztán a stressztől fogyott, aztán ez áthajlott abba, hogy jó vékonynak lenni, és akkor legyen mégvékonyabb.

Nem kell féltékenynek lenni rá, inkább küldd el pszichológushoz, mert ez nem normális, hogy ennyi kilósan még fogyni akar.

Inkább csúnya is egy ilyen vékony lány.

2010. júl. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43 kg akkor megfelelő ha 150cm magas. Így, hogy 168 cm magas nem lehet valami szép. Gondolom már melle sincs, a feneke is kezd eltűnni és az a kis melle ami megmaradt az is tuti lóg neki. Nem hinném, hogy tetszene túl sok fiúnak ez a test. Amúgy azt, hogy anorexiás-e vagy nem azt nem tudjuk megmondani, mert nem ismerjük az étkezését de az elmondottak alapján nagy valószínűséggel igen. Arra aztán meg nagyon büszke lehet, hogy gyerek ruhákat hord. Meg kell vele értetni, hogy nem szép, legalább 10kg híznia kéne. Bár azt sem értem, hogy így milyen fiú nyúl hozzá? Hát látszik rajta, hogy beteg! Persze én is szeretem, ha vékony egy nő de mindennek van határa. Próbálj meg a fiújával beszélni, mert rád biztos nem fog hallgatni (ezt vettem ki az írásodból), de a barátjára hátha...
2010. júl. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá irigy én jól érzem magam a kis 50 kilómmal, sztem nem sok. :) Fiujával nem tudok beszélni, mert mindig más van neki. melle az még van, mert nagy volt neki nagyon. de hogy milyen lehet "natúrba" az állása melltartó nélkül azt nem tom. feneke combja nincs :S
2010. júl. 20. 08:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehet anorexia. A szakítás indította el, szerintem azt hihette, ha lefogy (szebb lesz), visszakaphatja a pasit. Aztán nem így lett, és nem tudja abbahagyni.

Az, hogy állandóan cserélgeti a pasijait, az is arra utal, hogy lelkileg nincs rendben.

Sajnos, segíteni nem igazán tudsz rajta, nem fog rád hallgatni. Talán szólnod kéne a szüleinek.

Előbb-utóbb ennek kórház lesz a vége. Már a 45 kiló is baromi kevés lett volna. 43? Ebből még 5-6? Ez egy általános iskolás gyerek normál súlya.

2010. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább a wannarexia, ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, meg arra, hogy problémája van, és segítséget vár. Az igazi anorexiások pont hogy rejtegetni próbálják a betegségüket, nem kérkednek azzal, hogy mennyit esznek, és milyen kis ruhákat kell venniük.
2010. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóltam az anyukájának, az meg kinevetett, hogy honnan szedek ennyi hülyeséget :S Hát ha nekik mindegy, akkor nekem is.
2010. júl. 22. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!