Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A barátnőm ugye nem bulimiás...

A barátnőm ugye nem bulimiás vagy anorexiás? (lent)

Figyelt kérdés

Teljesen normális testsúlyú:

46kg/166cm/L/14


Rengeteget sportol, a hét 5 napján jár edzeni.

Mindig mondogatja, hogy ő megvan elégedve a testsúlyával, és a testalkatával. Viszont, amikor úgy érzni, hogy sokat evett, vagy nagy kalória számú étlet, akkor meghánytatja magát. Azt mondta, ezt azért csinálja, hogy ne hízzon el. Meg olyan is van, hogy 1-2 napig koplal, rákérdeztem, hogy ezt miért csinálja, de ő azt mondta, hogy azért mert összeszedett valami vírust, és ha megenne valamit, az úgyis kijönne belőle 10 perc után. De nekem akor kezdett ez a koplalás gyanússá válni, amikor már szinte havonta-kéthavonta csinálja ezt. Én mindig a fejéhez vágom ilyenkor, hogy nem mondasz igazat, amikor férrrevonul és sír, hogy nem bízok meg benne, meg jobb lene, ha szakítanánk is! Ekkor mindig ki kell engesztelnem, hogy szeretem őt meg stb. Osztálytársak vagyunk, és 1 éve járunk. 14/f voltam.


2011. aug. 23. 11:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szia. De, bulímiás, mivel hánytatja magát, bűntudata van. Amúgy az a szerinted teljesen normális testsúly is kevés.
2011. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, - gyógyult anorexiásként mondom - ezt biztosan étkezési zavar, és eléggé anorexia-gyanús az eset, a leírtak jellemzőek ugyanis az anorexiára.

Egyéb tüneteket észleltél, mint pl. rosszkedv, fáradékonyság, kerüli a közös étkezéseket és a magasabb kalóriatartalmú ételeket, menstruáció kimaradása (bár ezt nem biztos, hogy megosztaná veled)?

És csak úgy érzi, vagy valóban nagy kcal tartalmú ételt evett, amikor hánytatja magát?

2011. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: nem csak a bulémiások hánytatják magukat, az anorexia bizonyos típusánál is jellemző.
2011. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az tuti nem normális, ha valaki csak azért mert sokat evett meghánytatja magát. Ráadásul rendszeresen. Meg lesz még ennek a böjtje később...rendszertelen ciklus, meddőség, hajhullás, gyomorfekély, szívelégtelenség stb. Próbáld meg jobb belátásra bírni. Amúgy szerintem azért mondja, hogy szakít veled, mert akkor még eggyel több oka lenne, amiért büntetheti magát. A bulimiásoknak és az anorexiásoknak nincsen betegség tudatuk, ezért minden áron tiltakoznak amikor szembesítik őket a problémával, az önigazolás széles tárházával rendelkeznek. Ha szereted megpróbálsz segíteni neki. Először szülőkhöz fordulnék, aztán szakemberhez.
2011. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is 166 cm-hez 46 kiló inkább soványnak számít, mint normálnak.


Másodszor igen, ez evészavar, és valszeg testképzavarból ered, erre nem csak a kapcsolatotok, de az egészsége is rámehet. A hánytatástól elkopik a fogzománca, csúfak lesznek a fogai, erre nem árt, ha felhívod a figyelmét, talán elriasztja, de valószínűleg szakember segítsége nélkül nem fog kimászni ebből. Ne tömjed és ne traktáld kajával (elmérgesítheti a viszonyotokat), de próbáld megerősíteni az önbizalmát, sok időt töltsetek együtt, esetleg szólj a barátnőinek, szüleinek (ezzel nem leszel túl népszerű nála, de időben észre kell vennie a környezetnek, hogy léphessenek).

2011. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

átver. ne higgy neki. szoktam ilyen oldalakat olvasni, és el nem hiszed, hogy milyen trükkök vannak arra, hogy hogyan basszák át a másikat. pl mami beviszi a kaját a szobába, otthagyja, a kiscsaj meg kidobja az ablakon, majd nagy vigyorogva viszi a tányért a maminak, hogy köszi fonom volt.

meg nejlonzacskóba dugdossák meg stb.

2011. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Anorexia gyanús, főleg a hízástól való irreális félelem, a hánytatás/koplalás miatt. A testsúlya ráadásul nagyon alacsony, én ugyanilyen súllyal kórosan sovány vagyok, szóval... :(


Próbáld rávenni, h menjen el orvoshoz, v ha nem megy, és nagyon sok hányási/koplalási ciklus van, akkor mindenképp szólj a szüleinek. Valszeg ki fog rád akadni (pontosabban: utálni), de ne érdekeljen, mert segítség nélkül komoly egészségi baja lehet.

2011. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen anorexiás... nem extrém sovány, de senki sem 30 kg-san kezdi.
2011. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anorexiás, ez tuti, én is az voltam, egyértelműek a tünetek...

Az önhánytatás, fastolás, és a túlzásba vitt testedzés (evés utáni kompenzáció, szintén a fogyás érdekénben), illetve a hízástól való félelem szerinted normális??? A testsúlyáról meg ne is beszéljünk, a BMI-je 16,6, 17 alatt már kóros soványságról beszélhetünk. Jobb lenne, ha sikerülne beszélned vele erről, mert ha tovább csökken a súlya, egyéb tünetei is lesznek (fázás, hajhullás, fogak kiesése, végül akár halál is, vagy ha nem, még meddő is lehet, mert nem hinném, hogy még menstruálna). Egy jó pszichiáterre lenne szüksége, mert ezt otthon nem lehet gyógyítani, vagy csak nagyon ritkán... A sírás egyébként csak érzelmi zsarolás, így éri el, hogy egy ideig hanyagold a témát, és ő tovább fogyhasson, tulajdonképpen szépen átver...

2011. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megbeszéltem vele a dolgot
2011. szept. 10. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!