Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kéne lefogynom, mennyi...

Hogyan kéne lefogynom, mennyi az ideális testsúly számomra?

Figyelt kérdés

174 cm magas lány vagyok jelenleg 78 kiló, 2 évvel ezelőtt 67 kiló voltam, akkor sokkal jobban éreztem magam a bőrömben bár még onnan is fogyni akartam. Sajnos az egyetemen kicsit elhanyagoltam magam. A testalkatom az picit zömökebb mindig több kiló.voltam még vékonyan is mint a velem egykorú lányok. Miket kellene fogyasztanom hogy le tudjak fogyni, illetve milyen gyakorlatokat kellene végeznem testmozgásként? Nagyon szeretnék megszabadulni a kilóktól.


20/L


2019. dec. 30. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Első körben szokj le a zabálásról, egyél csak annyit, hogy jóllakj, és tudj megálljt parancsolni. Igyál sok folyadékot inkább az eltömít és nem hizlal. Persze ne cukrosat igyál.

Emellett ne legyél lusta! Ne ülj autóba, kizárólag gyalog/biciklivel/tömegközlekedéssel közlekedj. Felejtsd el a lifteket, és lépcsőzz, hogy fittebb legyél...

Na ezek már nagoyn sokat számítanak, hogy ne hízz. Ha meg még sokat fogyni is akarsz, akkor aktívabban sportolj!

2019. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de ha egyetemre jársz, ennél sokkal okosabbnak kellene lenned attól, hogy itt ilyet kérdezel! Számtalan lehetőség van a problémád tanulmányozására!
2019. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen van tesi tanszék. Kérdezd meg ott a tanárokat, segítőkészek és hitelesek.
2019. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló :DDDDDDD tesi tanszék....jaj...te se voltal még közelében sem egyetemnek
2019. dec. 30. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem tökéletesen ideális súly neked 65 kg lenne, 60- 70 kg között jó. Ezt majd a tükör fogja megmondani neked, meg a közérzeted, hogy hogy érzed magad a legjobban.

A lényeg, hogy lassan fogyj. Havi 2- 3 kg, ha ennél több, akkor az valószínű izom (persze az első hónapban megy le víz is).


Én tudom ajanlani a kalóriabázis nevű oldalt, ott be tudod allítani a célodat és a rendszer számol helyetted. Ha meg nem szeretnel szamolgatni, akkor hagyomanyos modster: kevesebb eves csak ha éhes vagy és egészségesebben+ mozgás. Amit érdemes enni: sovany húsok, halak, zöldség, gyümölcs, tojás, zsírszegény tejtermékek, teljeskiőrlésü pékáruk, zab

Mértekkel: fekete csoki, olajos magok, meg bármi mértekkel, de mondjuk legyen heti 2 étkezésed, amikor azt eszed, amit csak akarsz. És itt nem zabalásról beszélek, mert akkor a többi munka kárba megy, hanem normal adag, csak lehet egeszségtelenebb, pl 2 szelet pizza.

Amit érdemes: nem bő olajat hasznalni, rantva sütni, elhagyni a cukros dolgokat es max édesítőset enni, nem nassolni étkezések között csak ha már tényleg éhes vagy.


Sok folyadék, ami kehet víz, citromos víz, gyógytea, de ne cukros üdítők. Ez gyorsítja az anyagcserét és csökkenti az étvagyat. Evés előtt fél órával igyál meg egy pohár vizet... ha fokozni szeretnéd akkor vegyél be zabkorpa tablettát is. És ha nemreg ettél, de éhesnek érzed magad, akkir is igyal először vizet, várj, 10-20 percet, es csak akkor egyél, mert a szervezet gyakran összekeveri az ehséget a szomjúsaggal. Viszont mindig egyel annyit, amennyí jól, esik, mert ha allandoan éhes vagy előbb utóbb kizabalod a hűtőt. De ne edd magad pukkadásik, csak amíg kellemesen tele vagy.


Egyél sok fehérjét, mivel az segíti a teltsegérzet kialakulását, és megóva az izomveszteségtől. A zsír- szenhidrát aranyt neked kell kitapasztalnod, valaki esküszik a ketogenre, de vannak hívői a zsírtalan eletmódnak is. Szerintem az aranyközépút a legjobb...


Mozgás szempontjából meg mindegy, csak szeresd, amit csinálsz. Ha nem csak a kúrád ideje alatt mozogsz, hanem utana is, mert szereted, akor azzal bebiztosítod magad a visszahizás ellen. Egyenlőre még ugralos sportokat, futast szerintem ne végezz, mert az izületeidnek nem tenne jót, de úszás, jóga, séta, tornázás, bicikli simán lehet. Határ a csillagos ég. Egy dolgot ne felejts el, helyi figyás nincs, tehat nekiallhatsz hasprésezni, attól nem lest laposabb a hasad, max izmosabb. Szóval ha erősítessz (amit amúgy kifejezetten ajánlok, az izmok megőrzése érdekében), akkor azt azért mert izmosodni szeretnél arra a területre!


És ami meg nagyon fontos, hogy eletmódot valts, és ne fogyókúrazz, mivek amint visszatersz a regi szokásaidhoz vissza is jön minden. Es fokozatosan állj át, ne egyik napról a másikra mert úgy lehet nagyon nehéz lesz, es feladod az egeszet egy het utan. Tehat kis lepések.

Pl első heten elhatarizod, hogy beirogatod miket eszel egy nap, es megnézed az mennyi kcal

Aztan masodik héten mar elvestel belőle egy kicsit

Harmadik heten elhatározod, hogy minimum heti 2x lemész sportolni

Negyedik heten elhagyod a cukros üdítőket

Ötödiken már 3x mesz sportolni

Hatodikon elhagyod a fehér lisztes dolgokat

Hetediken mar figyelsz arra is, hogy mennyit iszol

Nyolcadikonmár nem eszel fehér kenyeret, fehérlisztes pékárukat


Es így tovább, amíg el nem éred azt a szintet, ami szerinted egeszséges és nem jar túl nagy lemondásokkal ahhoz, hogy hosszutavon tartani tudd :)


Remelem tudtam segíteni

2019. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező! Két egyetemi diplomám van.

De te lenézel engem ezért. Ellenben vagy annyira sötét, hogy az általános iskolás biológiát sem ismered! Nem kg a lényeg, hanem a zsigeri és izomzaton lévő zsíros lerakódások, amikor hízásról van szó! BMI-ről fogalmad van, de tudásod nincs és azt hiszed magassághoz mindenkinek megfelelő kg-ban gondolkodni.


Maradj sötét, ha úgy tetszik.

Én csak röhögök rajtad és a szánalmas gondjaidon.

2019. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

A számodra ideális testsúlynak két megközelítési lehetősége van

Az egyik a népesség felmérése alapján született statisztikai adatokhoz való viszonyítás. Az általam ismert, az a testmagasság - 100 (cm) érték kg-ban, esetedben 74 kg, ami férfiakra vonatkoztatható, ebből nőknél még 10-15%-ot le lehet vonni, azaz esetedben 63-67 kg.

A másik megközelítés kevésbé matematika és figyelembe veszi az egyéni fizikai és lelki szempontokat is. Az az ideális, ami mellett fizikailag és lelkileg is jól érzed magad, amikor nincs folyamatos éhségérzeted és senki nem "basztat", hogy fogyjál le.

2019. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
45 kg
2019. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Neked ,60-70 kg közt bàrmi jó lehet, a tükör megmondja.

- kerüld a fehérlisztet, cukrot

-Kevesebb krumpli,tészta, rizs, gabonafélék, hüvelyesek

-több hús,zsírosak is!!!!, zöldségköret, salàtàk, olajos magvak, sajtok, egyéb tejtermék ha nem vagy laktózérzékeny, tojàs, ha szereted a kenyeret ehetsz szénhidràtcsökkentett verziót.

Ha ezt betartod, biztos fogyni fogsz, és semmit se kell szàmolgatni. Mozogj amit szeretnél. Torna, séta, bicikli, görkori, úszàs, stb.

2019. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!