Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Orvosilexikon.hu, kalóriakalku...

Orvosilexikon.hu, kalóriakalkulátor kérdés?

Figyelt kérdés

Én 23 éves, 164 cm magas, 69 kg-os lány vagyok. Álló, jövős- menős munkát végzek, plusz heti kb 5x 1 órát, vagy többet is mozgok. Ezek mellé én az átlagon felüli fizikai aktivitást jelöltem be. Az jó úgy?

De a fő kérdés: heti 1 kg fogyáshoz (ami azért nem annyira sok) ezen paraméterek mellett 1500 kcal körüli értéket dob ki. Ez éppen csak annyi, mint a szintén ezáltal a kalkulátor által kiszámított alapanyagcsere- szükséglet. Ez hogy lehet?


2010. júl. 21. 19:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Remélem, valaki tud válaszolni, nagyon sokszor láttam már, hogy ajánlottátok kérdezőknek.
2010. júl. 21. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiszámoltam az általad megadott adatokkal,es a testsúly megörzéséhez 2858,55 kcalt ir, a heti 1 kg-hoz 1758,55 kcalt. Az alapanyagcsere- szükséglet meg 1504,50 kcal.


Szerintem valamit elnéztél, szamold ki még egyszer.


Az alapanyagcsere meg azt jelenti, hogy ennyire van szükséged ahhoz, hogy életben maradj - légzés, szivverés, stb...

2010. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de Te a nagyon magassal számoltál, ami azért az én aktivitásomra nem mondható. Ha az átlagon felülit jelölöm be, akkor kiadja ezt a kb 1500-at. Ami azért furcsa, mert tudom, mit jelent az alapanyagcsere, és nem értem, hogy lehet ugyanaz az érték 1 kg fogyáshoz, illetve az életben maradáshoz.
2010. júl. 21. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, eltévedtem az aktivitásnál.


Igy tényleg kb. ugyanannyi a megadott kcal-érték, mint az alap. Ennek az lehet az oka, hogy a heti egy kiló elég intenziv fogyásnak számit (az alapbeállitás heti fél font, azaz kb. negyed kiló). Ennyit csak akkor szoktak javasolni, ha valakinek nagy túlsúlya van, és akkor is inkább a kezdeti idöszakban. A heti fél kiló esetében már 2095 kcalt javasol, akkor ugyan lassabb a fogyás, de sokkal több esélye van, hogy a böröd tökéletesen vissza húzódik, és a szervezeted sem kezd raktározni utána.

2010. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!