Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Dieta alatt milyen kenyeret lehet enni?

Igen, tudom, minden kenyér és minden a világon hízlal, de olyan kenyeret akarok venni ami egészségesebb és valamivel kevésbé hízlal mint egy sima fehér kenyér. Reggelire eszem csak kenyeret, 1-2 szeletet, meg ha olyat főzök amihez passzol a kenyér, akkor max ahoz is egy szelet. Extrudált kenyeret meg pufi rizst akartam kenyér helyett, de sok rosszat olvastam róluk.

Keress kérdéseket hasonló témákban: egészség, étel, életmód, étkezés, fogyás, kalória, szénhidrát, súly, fogyókúra, diéta

jan. 14. 14:26  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Rozs.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jan. 14. 14:29 Privát üzenet
Lassú felszívódásút, a kalória tartalom közel azonos, de jobban telít, kevésbé emeli a vércukor szintet. Teljes kiőrlésű, vagy rozs.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont jan. 14. 14:36 Privát üzenet
Én ch csökkentett kenyeret szoktam enni. A napi limit max 3 db. Ízre finom és kedvezőbb a glikémiàs indexe is.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont jan. 14. 14:45 Privát üzenet
Ilyen kis mennyiségben eheted nyugodtan a fehér kenyeret is, vagy amit eddig ettél. Azért mert másból készült még nem biztos, hogy kevesebb benne a kalória. A felszívódás is annál lényeges, aki cukorbeteg. Az extrudált kenyerekben van kevesebb kalória, ha egy szeletet nézel, nem a súlyát.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jan. 14. 14:50 Privát üzenet
Sziszi840623 nevű felhasználó válasza:

ha dietazol, az orvos megmondja! ha valami bajod van vele kell egyeztetni (egeszseges embernek pedig ugye nincs szuksege dietara)

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jan. 14. 16:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#5 nevezhetjuk fogyokuranak is, ha igy konnyebben megemeszti az agyad. Amugy egészséges ember nem szedhet fel 3-4 zavaro plussz kgt szted?

# 6/14Időpont jan. 14. 18:41 Privát üzenet
Sziszi840623 nevű felhasználó válasza:

a fogyokura meg hulyeseg, ezt ugy tunik a te agyad nem fogja fel (millioszor leirta mar mindenki) amit te keresel az az eletmodvaltas.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jan. 14. 19:01 Privát üzenet
Egyél olyat, amiben ezek vannak: liszt, só, élesztő vagy kovász, víz, és semmi más. A szénhidrát felszívódását lassítja a többi étel, amit eszel hozzá (kivéve a lekvárt és egyéb cukros dolgokat :)).

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jan. 14. 23:46 Privát üzenet
Ritkán eszem kenyeret, de olyankor Molke kenyeret szoktam venni. Nem kimondottan olcsó, de finom és jó az összetétele.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jan. 15. 08:30 Privát üzenet
Én a Jókenyér Wellness kenyeréből eszek napi 1 szeletet. Ez még így pont belefér kalóriába, és az összetevői is nagyon jók, nincs tele minden sz..rral.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont jan. 15. 09:08 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
3 kg plusz sok karácsony alatt/után?
Mennyi teljes kiőrlésű kenyeret esztek egy nap?
Az igaz hogy ha a kenyeret megpiritjuk ugymond kiszall belole a kaloria?
Ha mikroban megmelegitem a ‘Jokenyer’ teljes kiorlesu magos kenyeret még hizlalobb lesz mint alapból?
Miért kezdek el csuklani ha kenyeret eszek?
Miért esznek az idősebbek bicskával kenyeret meg felvágottat?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!