Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy diétázom,...

Miért van az, hogy diétázom, de mégis hízok?

Figyelt kérdés
87kilón kezdtem el, hogy leadjak kb 7-et. A szénhidrátot minimálisra csökkentettem, és reggelire, illetve nasi gyanánt gyümölcsöket eszem. Napi 2l vizet iszom. Ezt 1,5hete kezdtem. Nem vártam igazábol változást (legalábbis sokat),de most 91kg-vagyok. Ezthogy? Mit csinálok rosszul?
2020. jan. 16. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztos, hogy jól táplálkozol. Lehet kevés a szénhidrát, ha a kalória viszont sokkal több. A szalonnában például semmi szénhidrát nincs, ellenben veszett magas a kalóriája. A gyümölcs meg tiszta cukor, diétában azt is mértékkel szabad fogyasztani. Én kalóriát számolok. Heti szinten tortát, sütit is szoktam enni, mégis lement már 8 kiló.
2020. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Számolod a kalóriákat?
2020. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hét alatt 4 kilót hízni nem túl reális. Több dolgot is el tudok képzelni. Az egyik, hogy "rosszul" mértél. Ezalatt azt értem, hogy az első alkalommal üres volt a tápcsatornád (vagyis voltál előtte nem sokkal wc-n, és éhgyomorra mérted), esetleg havi előtt vagy (már ha nő vagy, természetesen, mert ez a kérdésből nem derül ki). Nekem havi előtti héten sok vizet köt meg a szervezetem, hiába iszok elég vizet, plusz 1 kiló akkor is, de ez utána pár nappal le is megy. Másrészt lehet gond az étrendeddel, ahogy korábban írták. A sok cukor, amit akár gyümölcsökkel is bevihetsz, illetve a sok só is köti a vizet. Plusz lehet tényleg sok kalóriát is viszel be, de 4 kiló akkor is sok. Ha mégis tényleg ennyit híztál ilyen rövid idő alatt, akkor érdemes lenne orvost felkeresned, mert lehet betegség áll a háttérben.
2020. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nő vagyok igen :) mensi előtt 2nappal kezdtem. :/

Illetve igen, számolom a kalóriákat :) egy nap átlagosan 1000kaloriát eszek, egyik nap volt 1280körül

2020. jan. 16. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- Éhezteted a szervezeted ilyen energiabevitellel. Hosszútàvon esélyes, hogy vissza fog ütni, de a te döntésed.

- A gyümölcsök többségében sok a cukor, lehet enni de érdemes mértéket tartani.

- A vérzés környékén, úgy 1,5 hétig nem érdemes méregetni magad, mert a szervezet több vizet tart vissza, és akàr 2-3 kgval többet is mutathat a mérleg, de ez ahogy jött úgy megy is. + Ne 1-2 hét legyen mérvadó, hanem legalàbb 1 hónap, ami a testsúlycsökkenést illeti.

2020. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Napi 1280 kalóriával képtelenség, hogy hízol, a napi 1000 kalória pedig ilyen súly mellett már veszélyesen kevés. Vagy nagyon rosszul számolod a kalóriákat, vagy nagyon rossz a mérleged.
2020. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszkor mérted, és éhezted magad. Gondolom az ürítésed gyakorisága is megváltozott.
2020. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg egészségtelenül kevés. 1200 kcal alá nem szabad menni, mert ha huzamosabb ideig csinálod, hazavágod az anyagcserédet.

Emeld egy kicsit az adagot, figyelj a makrókra, és legyél türelmesebb.

2020. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy lehet, hogy rosszul számolsz, nem méred ki az adagot, és dolgokat nem írsz be, tehát magadnak hazudsz.
2020. jan. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mint fentebb írták sokan, lehet nem pontos a számolásod, pl. kávéban is van kalória, stb.

Aztán ott van a jo-jó effektus, keress rá....

Gyümölcsöket teljesen felejtsd el, max. bogyós gyümölcsök a málnával bezárva, inkább zöldségek és magvak.

2020. jan. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!