Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék tartósan lefogyni....

Szeretnék tartósan lefogyni. Hogy kezdjem el? Szerintem ez lassan betegessé válik. A kifejtés lejjebb.

Figyelt kérdés

Egy 15 éves lány vagyok 168cm, és 85kg.

És egyre jobban kezdett zavarni, hogy nem kapok a méretemben csőnadrágot, a 'feszülősebb' pólók kiemelik a hájam.

Nagyon szeretnék lefogyni, csak akárhányszor elkezdtem eddig egy-egy diétát, 1 hétig bírtam, és rámtört az az érzés, hogy nekem ennem kell..és elmentem a legközelebbi boltba, vagy ettem valami nassit a spájzból.

És igy ahelyett, hogy lementek volna a kilók, egyre csak jöttek felfelé.

Egy sikeres fogyásom van, volt eddig, amit hónapig bírtam: 9 kg.-t sikerült leadnom, de utána nem sokkal vissza is szedtem.

Már ott tartottam, hogy most elkezdek fogyózni, most elkezdek, de mindíg rámtört ez az evési kényszer vagy mi, hogy nekem most valami hízlalót kell ennem, most!

És ez szörnyű! Már a hitem is elszállt, pedig csodás barátaim, és családom van.

Segítsetek kérlek titeket..mit kéne csinálnom? hogy kéne elkezdenem.Köszönöm!


2012. febr. 6. 20:06
 1/6 *gin* ***** válasza:

sajnos nem fog csoda történni, ezt te magadnak kell elkezdeni. ha ennyit nem ér meg az egészséged, ennyire nem vagy igényes a saját testeddel (és mint írtad lelkeddel) szemben, akkor mi hogyan tudnánk segíteni?

Olvasgasd kicsit ezeket a bejegyzéseket, hátha rájössz, hogy mennyire szánalmas amit csinálsz és végre elkezded:

[link] (második bekezdéstől...)

[link] (3. bekezdés)

[link]

[link]


mellesleg nem ártana neked egy normális érted, és akkor nem adnád fel azonnal (hát ha még lenne akaraterőd is...) diétázni nem úgy kell, hogy random elkezdek keveset enni és majd lesz valami...

2012. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A fogyást fejben kell eldönteni! Én is olyan voltam mint Te, rengeteg diétát kipróbáltam, de egyiket se tudtam végig csinálni, és ezért ugye nem is fogytam. Aztán az egyik barátnőm is elkezdett diétázni és Ő le is fogyott. Na, ez volt a pont az "i"-n. Úgy döntöttem, hogyha neki sikerült akkor nekem is fog!!! Most kezdtem bele egy diétába és életemben először úgy néz ki, hogy végig is tudom csinálni, még életemben nem voltam ilyen elszánt. Ha nassolni támad kedvem akkor eszembe jut, hogy NEM szabad, mert nem akarok úgy kinézni mint egy tehén. Rengeteg fogyasztó műsort nézek a TV-ben (pl: MTV; Valaha kövér voltam) amik még nagyobb lökést adnak, hogy igen is, én is meg tudom csinálni. Persze a diéta mellett sokat edzek, a diéta önmagában nem elég! Remélem segítettem. Sok sikert a fogyáshoz! :)
2012. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lényeg a mértéktartás, önmegtartóztatás.

Én is voltam 82 kg 165 centihez.

Most 65 vagyok, ami még mindig mehetne lejjebb, de már nemigen mozdul a mérleg.

Cukros, fehérlisztes, zsíros dolgokat mellôzd, és kb napi 1600-1700 kcal fölé ne menj.

Ilyen hidegben nagyon eljárni nem tudsz. Ha van lehetôséged, szerezz be egy szobabiciklit, amit heti 3-4 alkalommal használsz kb 45-60 percet (fokozatosan növeld. Egyébként használtan 3-4 ezer ft-ért lehet venni, én is úgy vettem.)

Ha ez nem, akkor a semminél jóval több a netrôl letöltött videók, Norbi, Réka, Alexandra... Lényeg, hogy rendszeresen csináld.

2012. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az étkezéssel kapcs annyi, ha édességfüggô vagy, úgy alakítsd az étrended, hogy egy kis csoki vagy túrórudi beleférjen (de ez ne nagyon lépjen túl 100 kcalt, mert ha jóval több, akkor csak a normális ételed mennyisége csökken u.annyi kalória mellett, te viszont gyakorlatilag éhes maradsz.)
2012. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Képzeld el magad az álomalakkal amilyet szeretnél, és ha elkap az evési kényszer csak gondolj erre, hogy mennyire jó lenne ha végre megfelelnél önmagadnak, és szuper alakod lenne, hogyha végre nem jutna eszedbe, hogy van rajtad felesleg, hanem mosolyogva néznél tükörbe. Nekem bevált.
2012. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem volt sikeres fogyásod. Ha sikeres lett volna, nem híztad volna vissza... Egy hónap alatt 9 kiló csak koplalással érhető el, az meg tönkrevágja az anyagcserét, és többet hízol vissza.

15 évesen meg meddőséget is okozhat. Fordulj orvoshoz segítségét.

2012. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!