Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi segíthet a fogyásban?...

Mi segíthet a fogyásban? Egyszerűen nem akar beindulni a fogyás.

Figyelt kérdés

Egyre csak hízok, pedig napi 3* eszek keveset, nem zabálok utána. Kevés szénhidrátosat eszek.Haspadozni már tudok egyéb mozgást nem

tudok még végezni. Próbáltam a 90 napos diétát,de 2 hétig ment, mert "4 nap után mindenki fogyott a víz leadás miatt"


Pajzsmirigyemmel nincs gond, orvos megnézte annyit mondott " kicsit alacsony de nem kell vele foglalkozni"

Nem tudom így mit kezdjek 20 kilót szeretnék leadni,de ha már pár kiló menne az is jó lenne.


Most így nem tudom mit tegyek. Menjek még orvoshoz vagy hova menjek. Nem vagyok lusta, mert van futópad és haspad,de a futás még nem megy annyira.

A haspadozást tudom mindennap 50 db-ot csinálni,de lassan... Nincs tőle izomlázam szóval nem tudom ez így hatásos-e, de kicsit most feladtam.

Van valaki hasonló ilyen cipőben? Mit tegyek? 28 éves vagyok sose szültem. Tudjam le annyival, hogy ez már korral jár nem lesz jobb? Teljesen magam alatt vagyok. Volt hogy 1 hónap alatt híztak 6!! Kilót... Akkoriban sok volt a stressz, kialvatlanság,de már ezek nincsenek, ( igaz rosszul alszok)



2020. jan. 22. 12:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Tk kenyér, banàn, rizs 🤔Lehet túltolod a szénhidràtot.
2020. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Akkor mit javasolnátok helyette?

Bár 1-2 banántól sok lenne a ch az nekem hihetetlenül hangzik.

Más meg folyton zabál mindent chipek meg minden mégse hízik :(

2020. jan. 22. 19:04
 13/20 A kérdező kommentje:
Bár még eszembe jutott ha vérvételem van akkor a purin szintem magam ez a köszvény, ezért már többet szóltak,de mivel azért csak csirkemellet eszek nagyrészt így ezt sem értem :/
2020. jan. 22. 23:12
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem csoda, hogy hízol. Salátán, gyümölcsökön és joghurtokon élni egész nap vegetálás. Meg sem kapja a szervezeted a megfelelő tápanyagokat. Normális, főtt kaját kellene enni. Ha nincs időd főzni, akkor rendelj, én is azt teszem. Rengeteg cég van, akik normális, friss főtt kaját már házhoz visznek. Ilyen szarokon, amiket te eszel, nem lehet élni.
2020. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Azért szívesen ennék én napi 5x ha a munkaidőm engedné.

Mivel nem én nyitom reggel az üzletet így ha a kollegám későn jön akkor én se eszek... És bocs erre van időm bekapni egy almát. Ha van rá lehetőségem kitudom venni azt a kemény 20 perces szünetem az meg nem elég h én főtt kaját egyek. Örülök ha csak nekem van ilyen szar beosztásom h nem tudom napi 5* enni... Nem váltok munkahelyet mielőtt vki ezt tanácsolná!

Nem basztatásra voltam kíváncsi hanem h ilyen időbeosztásnál ki mit javasol ...

Aki normálisan válaszolt köszi.

2020. jan. 23. 08:03
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A húgysavszinted lehet magas. Gondolom, azt mondták neked, hogy ne egyél magas purintartalmú ételeket. Ha köszvényed van, gondolom látszik az izületeiden, de ilyen fiatalon ez elég ritka.

Érdekességképpen írom, hogy egy barátnőm régóta fennálló, fájdalmas izületi gyulladása alacsony szénhidráttartalmú paleo étrend hatására elmúlt. Pedig eszik mindenféle húst.

Ez az étrend nem valami jó fogyáshoz. Csupa szénhidrát, szinte semmi fehérje, zsír. Lehet, hogy összességében kevés szénhidrátot eszel (bár nem írtál mennyiséget), de akkor a kalória és hasznos tápanyag is nagyon kevés lehet. Én biztosan éheznék, ha csak ilyeneken kellene élnem. A hétvége kicsit jobb, de onnan is hiányolom a zöldségeket.

2020. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

Az rendben van, hogy nem tudsz bent reggelizni. De ha reggel összekészíted, nem tudsz 20 perccel korábban kelni, hogy reggelizz? A főtt étel pedig, ha van hűtő, mikró, akkor 3 perc alatt felmelegszik (max) és van időd megenni is, ha ki tudod venni a szünetet. Ezt is összerakod este, és csak bedobod a táskádba, hűtőbe. Ha a kettő között megeszel egy almát, az máris barátibb, és 4 étkezésnél tartasz, ha hazamész, és vacsorázol.

Ha köszvényed van, vagy veszélyeztetett vagy, hogy lesz, akkor jobban figyelj oda a folyadékra, napi 2-3 liter, vagy akár több is az esetedben. Egy ilyen hónap után visszamennék a helyedben az orvoshoz, és újra megvizsgáltatnám magam. Ha a húgysavszinted normalizálódott, mert a rossz étkezés, kevés folyadék volt az oka, de a betegség maga már nem áll fent, vagy tünetmentes, akkor lehet fehérjét óvatosan emelni 0.5-0.8g/ttkg-ra. Ha ezzel nincs tüneted és a vérképed is normális, akkor erre már lehet jó étrendet írni.

2020. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

-10kg után az én "étrendem" a következő:


Tök jó a teljes kiörlésű kenyér, de! Sok a kalória abban is. Próbáld meg helyettesíteni extrudált kenyérrel. De reggelire lehet enni virslit (kenyér nélkül), de akár zabkását is -kis chia maggal, banánnal-, vagy szóba jöhetnek tojásos ételek is


Ebédnél domináljanak a zöldségek. Ez attól függ, milyen zöldségeket kedvelsz. Én általában a répa-brokkoli-karfiol fagyasztott zöldségeket veszek, amit megpárolok. Ehhez egy kis rizs és valamilyen csirkés husi. A fele adag rizset váltsd ki zöldséggel. Sokat számít kalóriában. De ez nekem sem minden napom. Van, hogy becsúszik éppen más kaja, de próbálom ezt tartani.


A vacsora az mindig eltérő. Néha csak egy kis narancsot eszek, de előfordul hogy ekkor eszek meg pl 1-2 virslit. De az már nagyon ritka és éppen az aznapomtól függ, mennyire csúsztam el a kajával és vagyok éhes. Persze, ha van időm napközben akkor eszek tízórait és uzsonnát is. Ez is gyümölcs legtöbbször vagy egy nagyon kis kalóriatartalmú kaja. (pl extrudáltkenyér-szendvics szalámival benne)



Fontos: én még iskolába járok, ott sem sokkal könnyebb kivitelezni ezeket, csak is rajtad áll mennyire akarod, ezeket el lehet vinni és meglehet enni bárhol, kell egy kis rugalmasság


És még egy fontos dolog: sok víz!! anélkül majdnemhogy mindegy az egész, ha nincs meg. Ha munka közben nem is, de este meg kell próbálni akkor minél többet bevinni, napi 2l lenne a minimum, de van hogy nekem sem jön össze csak mondjuk másfél... ettől függetlenül csak víz legyen és abból a legtöbb ami csak lemegy!

2020. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Akkor mondom én miket eszem:

-Többféle hús vàltozatosan

- többségében zöldségköret (húshoz), amit pàrolàs utàn fűszerezett zsírban sütök meg, így nekem finomabb, laktatóbb, néha levesek, salàtàk

- heti 1x krumpli, vagy ch csökkentett tészta az ebéd, pl spagetti/ carbonara/ pörkölt tésztàval/ sültkrumpli/püré/zöldséges rakott krumpli stb

- sajtfélék

- tojàs

- szalonna, kolbàsz, felvàgottak stb

- ch csökkentett kenyér

- időnként belefér lencse, bab ,borsó, kukorica is, de ezekre odafigyelek mert magasabb a ch tartalmuk.


-36 kgnàl tartok. Soha nem éhezek, nagyon jól érzem magam, kalóriàkat se szàmolgatok.

2020. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

- az olajos magvak kimaradtak, azokat is eszem.


Illetve 1db banànban àtlagosan 23 g ch van. Ez sok. A rizsben is sok van.

Összehasonlítàsképp: én 1 nap eszem össz 80-85 g ch- t.

NEM mondom hogy neked is ennyit kell, de ha nem fogysz, akkor érdemes megfontolni, odafigyelni a kevesebb bevitelre. De ez nagyon egyéni.

Én pl 100-120 grammal még nem fogytam semmit. Ezért vittem alacsonyabb szintre, de nekem szénhidràt- anyagcserezavarom van, tehàt ez IS egyéni dolog. Mindenki màs mennyiséggel tud fogyni.


De a banànban ettől függetlenül valóban sok van , magas a cukortartalma.

2020. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!