Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 55kg vagyok, szeretnék lefogyn...

55kg vagyok, szeretnék lefogyni legalább 45kg-re (152cm vagyok)! Mégis mennyi kcal-t vigyek be egy nap, ha közben tornázni is fogok?

Figyelt kérdés
??? Vagy mégis miket egyek és mit mellőzek??? És májusra meg akarom mindezt valósitani!!! Köszi elöre is :)
2008. nov. 19. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyit fogsz tornázni? Milyen intenzitással?

Kerüld a zsírokat, különösen az állatit. Kerüld a szénhidrátot de okosan, mert a szervezetednek szüksége van rá. Tehát hanyagold a finomított cukrokat, fehér lisztet.

Helyettük a szénhidrátot inkább teljes kiőrlésű termékekkel vidd be, kenyér, tészta, gabonapelyhek.

Gabonapelyheknél kerüld az ízesített változatokat, max gyümölcsös.

Próbáld meg elosztani 3-4 étkezésre és mérsékelt adagokra.

Ha úgy érzed még tudnál enni egy keveset akkor jó, ha felállni sem tudsz akkor rossz ...

Ha még maradt energiád akkor figyelj arra is, hogy zöldséget/gyümölcsöt fogyasz eleget.

Reggeli szendvics mellé egy paradicsom, ebédnél a köret egy kis rizs és saláta vagy párolt zöldség mondjuk, vacsora pedig saláta öntet nélkül vagy nagyon kevéssel és sovány csirke/pulyka hús.

Sajnos a diétázással izmot is fogsz veszíteni, elegendő fehérje bevitellel csökkentheted ezt, viszont a rendszeres és kitartó tornával feszes és formás izomzatod lesz.

Nem kérdeztem rá de feltételezem nő vagy.

2008. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

sztem nem kell lefogynod! de azt nem írtad h hány éves vagy?? én is fogyni szeretnék 167cm vagyok és 57kg! mindenki azt mondja h csinos vagyok de túl nagy a combom és a hasam és tiszta narancsbőr! minden nő kövérnek érzi magát! de ha nem vészes a súlyfelesleg akkor nem érdemes fogynod mert olyan dagadt nem lehetsz h elviselhetetlenné válj! ha másnak akarsz megfelelni akkor megértelek de nem teljesen mert mindenki úgy fogadjon el amilyen vagy!

Te tudod!

2008. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem én csak magam miatt szeretnék fogyni... nem azért mert akkor többen szeretnének... aki így nem fogad el azt nagyon tudom sajnálni. Lényeg csak is magam miatt szeretnék!!! Amúgy 17éves vagyok és 88cm a hasam ami szerintem sok :S!!! Tornázással kapcsolatban... minimum napi 40perc és R.Réka és Kapuéra DVD-kre fogok, vagy az nem jó??? És köszike az eddigi válaszokat :)
2008. nov. 20. 18:19
 4/10 anonim ***** válasza:
nem 188 cm vagy?mert 88 cm ert irtál akkor mennyi vagy?
2008. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

tehát kb heti 0.5 kg

reggel este jár 40-60 percet SÉTÁLNI

kell még1 étrend azt szabd a te testsúlyodra és kész [link]

itt megtalálod az étrendet a fogyokuras reszen

2008. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
152cm vagyok... csak mindenki azt mondja, hogy jó ez a testsúly nem kéne fogynod stb... De, ha normális lenne a súlyom akkor a hasam nem lenne 88cm sztem
2008. nov. 23. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:
na ebben igazad van mert ez tényleg kicsit sok a hasadnál. nekem a hasamnál 77cm és 57kg vagyok akkor te hasra hizhatsz meg rerékra inkább nem?én egyenletesen hizom és amikor én 43 kg voltam akkor nekem 50 cm es derékbőségem volt aznemtudom a hasmnál mennyi volt. edzél hasra ez csak ugymehet le
2008. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól nem fog lemenni, ha "hasra edzel", nincs olyan, hogy egy helyről fogysz, a szervezeted egyenletesen használja fel a tartalékokat.

De a hasizmod megerősödik és feszes lesz, ha közben még ahogy korábban tanácsolták betartasz egy jó étrendet és mozogsz heti 2-3x 60 percet intenzíven, akkor a hasadon lévő zsírt is ledolgozod hónapok alatt.

2008. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, h ha hasazok azzal max izmosítani tudom!!! Intenzív mozgásnak megfelel, ha Aerobik DVD-kre tornázok??? És köszi az eddigi válaszokat :)
2008. nov. 30. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a DVD készleted de alapvetően jó választás az aerobik.

Kezdésnek ne terheld túl magad, de mozgasd át a teljes testedet, 15-20 perc elegendő az első egy-két hétben heti 3-4 alkalommal!

Ezt aztán fokozatosan négy-hat hét alatt vidd fel 35-40 percre.

Figyelj oda a bemelegítésre, mert nagyon fontos!

Ha más nem, akkor edzés elején két-három percig csináld lazán a gyakorlatokat.

Edzés végén szintén adj egy rövid "lehűlés" időt a szervezetednek 5-8 percet ami alatt már alacsonyabb intenzitással végzed a gyakorlatokat.


Ha van rá mód és kedved is lenne, akkor egy fitness teremben alkalmanként beiktathatsz lépcsőzést.

Azokon a gépeken beállíthatod, hogy mily edzésmód legyen, (neked a "fat burner" kell) hogy mennyi ideig tartson és milyen fokozaton.

Itt is igaz, hogy fokozatosan emeld a terhelést, különben lesérülsz, vagy csak szimplán nem ér semmit!

És a lépcsőzőgépen ne könyökölj, engedd el a kapaszkodókat, azok nem pihenésre vannak!


Végül amit nem lehet elégszer elmondani, figyelj az étrendedre!

Ez nem azt jelenti, hogy ne egyél, hanem azt, hogy okosan!

2008. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!