Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok le, ha...

Hogyan fogyhatok le, ha valószínűleg a genetikával van a probléma?

Figyelt kérdés

159centi vagyok, nemsokára 16 és 46-47 kilo között vagyok. Tudom hogy van akinél ez már a kóros soványság határát súrolja, de még így is rengeteg háj van rajtam.

Nagy nehezen szó szerint koplalással 54kilórol fogytam le 4-5hónap alatt. A családomban mindenki kövér, pedig nagyon egészségesen élünk/eszünk. Fogalmam sincs hogy hizhattam el, mert én aztán tényleg oda figyeltem:/

Jelenleg hetente 4edzesem van, ezen kívül edzek otthon is. Nagyjából 1000-1200kaloria körül eszek naponta, de elég sokszor nem kívánom az ételt és van h 600al is beérem. Nem eszek semmi édességet, feherkenyeret, peksutit, gyorskajat. Este is nagyjából 6kor eszek utoljára és akkor is csak egy joghurtot.

Ezek alapján csont sovanynak kéne lennem és nem! Egyszerűen nem tudom mit kéne tennem mi a joistent csináljak még ahhoz hogy lefogyjak?

Mindig is az voltam aki a levegotol is hízik csak nem értem miért. Az anyagcserém nagyon lassú, bár ezt csak a fogyozas alatt figyeltem meg. Azt olvastam h néhány esetben a genetika több mint 40%al felelős a testsúlyért. Ilyenkor mit lehet tenni?



2020. febr. 10. 16:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

18.6-es BMI: SOVÁNY!


[link]

2020. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Huha hat ez picit sokkolt:/ Valamennyire egyet kell értenem, de nem ilyen vészes a helyzet. És aki már az agyam károsodásával jött az már tényleg túlzás (szerintem)

És tisztában vagyok azzal, hogy akár egy 65 kilós velem egykorú lány is lehet anorexiás.

Szerencsére nem vagyok az. Lehet felesleges volt kiírnom a kérdést, mert ti most csak számokat láttatok, de élőben nem. Igazából nem egyszer dagadtoztak már le nyíltan. Emlékszem olyat mertem tenni nem is tudom h képzeltem h ettem egy palacsintát. Megkaptam, hogy minek eszek, úgyis dagadt vagyok:D Azért az ilyenek egy pillanat alatt leromboljak az ember (nemlétező) önbizalmát...

Srácok lányok én nem mondtam h hú de milyen dagadt lennék! Csak azokat az utolsó háj párnácskákat nem tudom mivel tudom leküzdeni meg h egyáltalán miért van még rajtam. Még izmos is vagyok egyébként, de ott van rajta akkor is az a hájréteg, és már nem ehetek ennél kevesebbet, és se időm, se energiám nincsen ennél többet edzeni.

Jelenleg megpróbálok picit többet és szinte csak fehérjét enni, hogy jobban elősegítése az izomnövekedést, mert talán ebben látom leginkább az eredményességet. Ez használhat szerintetek?

2020. febr. 10. 20:01
 13/23 anonim ***** válasza:
154 centi és 67 kiló vagyok. Naponta minden nap 2 órát edzek. Nem eszek cukros dolgokat semmi kenyér semmi péksüti aemmi tészta stb. Sokszor étvágyam sincs. És a mérleg nem mozdul. Mondjuk nekem pajzsmirigy problémám van és inzulinreziaztencia. Úh átérzem a gondodat. 😪
2020. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 Ha 16 évesen éhezteted magadat az súlyos következményekkel fog járni.


Majd amikor kialakul valami hiánybetegség akkor térjünk vissza rá... csak akkor már késő lesz...

2020. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

15 éves vagy... Csak azért dagadtoztak le, hogy beszóljanak valamit. Nem azért, mert az vagy.

Ha nem tetszik, ahogy kinézel, akkor egyél többet, és úgy sportolj valami erőállóképesség fejlesztőt. A TRX például jó lehet rá. De ilyen edzések csak akkor fognak menni, ha rendesen eszel. Nagyon fiatal vagy, a megfelelő hormon működésedhez szükséges egy jó adag zsír is. Rajtad is, meg az étrendedben is.

Szóval az én tanácsom az, hogy egyél többet, és válts edzést.

Én még alacsonyabb is vagyok nálad, 52 kilóval. Verseny szinten sportolok. Sok minden vagyok, de kövér az nem. Voltam 47 kiló is, picit zsírosabb voltam, mint most, de akkor sem kövér, csak nem voltak izmaim. Te magasabb is vagy picit, és kevesebbet is nyomsz, mint most én. Ha tovább koplalsz, csak még zsírosabb leszel, még kevesebb izommal, még több zsírral, mert a szervezeted védekezik. Utána persze, elérheted a csontváz alakot, de nagyon fogsz magadra haragudni, ha megjön az eszed, mert nagyon nehéz lesz akkor már változtatni.

2020. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy idézőjelben dagadtoztak le? Vagy csak szivattak?

Az izom megtartásához, növeléséhez szénhidrátot is kell enni. A sportolók is azzal javítják a teljesítményüket, és védi őket az izomtömeg vesztéstől.

2020. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 nagyon fiatal vagy még és naiv. azt hiszed, ennek később nem lesz hatása a testedre? sajnos lesz, és potenciálisan a legrosszabbak. youtubeon Of Herbs And Altars éveken keresztül volt anorexiás, vannak sztorijai, több ismerőse, közeli barátja halt meg az anorexia miatt (vagy a betegség szövődményeibe, vagy öngyilkosság). a legtöbben 30 körül. mert akkor jön ki igazán a kár amit okoztak a testükben.


"Ezek alapján csont sovanynak kéne lennem és nem! Egyszerűen nem tudom mit kéne tennem mi a joistent csináljak még ahhoz hogy lefogyjak?"

látod, már beteg vagy! addig menj orvoshoz, pszichológushoz, amíg nem késő! ezt egyedül szinte lehetetlen leküzdeni.

2020. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Légyszi tegyél már be egy fényképet magadról (a fejrészt nyugodtan vágd le a fotóról, így abszolút anoním maradsz) - hadd lássuk azokat az állítólagos "hájakat".
2020. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%
igen, egy kepet kerhetnenk? tenyleg kivancsi lennek :) a fejed nem kell h benne legyen nyilvan
2020. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért magas a testzsírszázalékod, mert a koplalás miatt a szervezeted lebontotta az izmaidat. Ha emiatt csúnyának látod magad, az teljesen normális, sajnos leépült izomzattal tényleg nem egy szép látvány az ember. De a megoldás nem a további koplalás. Kifejezetten tömegnövelő étrendre van szükséged, és ezen kívül az izmaid visszaépítését segítő edzésre. Ha szép akarsz lenni, erőltetned kell a kaját (egy idő után könnyebb lesz). Ha most 36 kg vagy és 29% a testzsírod, az 13 kg zsír kb. Ha normális lenne a testsúlyod (55 kg a te magasságodhoz az ajánlott), és 25% lenne a testzsírod (ami nőknél normális), akkor is 13 kg zsír lenne rajtad kb, de lenne izom is és úgy szép lennél. Mivel izmot magában nem lehet építeni, fog vele jönni valamennyi zsír is, de azt utána le fogod tudni fogyni, mivel már lesz izomtömeged, ami felhasznál egy csomó kalóriát. Erre törekedj, fogyással már nem jutsz előre.
2020. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!