Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A reggeli kihagyása és korai...

A reggeli kihagyása és korai edzés tényleg többet fogyaszt, mintha délután edzenék?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék többet fogyni. Azt olvastam hogy ha kihagyom a reggelit, ébredés után edzek akkor több kalóriát égetek mert ugye akkor üresek a szénhidrátraktáraim, vagy valami ilyesmi. És hogy edzés után csak másfél óra múlva szabad enni. Ez így oké, kibírom, csak ez azt jelenti, hogy ha 8 körül kelek, így max fél 11-11 körül reggelizhetek meg és hát elég éhes vagyok, reggel mindig éhesen kelek. De ha így tényleg többet fogyok akkor át tudom alakítani az étrendemet valahogy úgy hogy 2 körül ebédelek, 5 uzsonna és 7után vacsi. Ez így jó lesz? Tapasztalt fogyózók véleménye is érdekelne.

2020. febr. 17. 13:27
 1/8 anonim válasza:
40%

"Azt olvastam hogy ha kihagyom a reggelit, ébredés után edzek akkor több kalóriát égetek mert ugye akkor üresek a szénhidrátraktáraim, vagy valami ilyesmi." - Nagyon kifog meríteni az edzés és még éhesebb leszel és többet fogsz enni, ami miatt az edzés nem túl sokat fog érni.


"És hogy edzés után csak másfél óra múlva szabad enni." - Előfordulhat, hogy rosszul leszel és ez nem is túl egészséges, egyébként az edzést követő 40 percben fontos, hogy mit eszel.


A helyedben én nem ilyen technikákat alkalmaznék, fogyásnál sokkal nagyobb szerepet játszik az, hogy miket eszel az edzés is inkább ezt egészíti ki. Számold ki, hogy mennyi a szükséges napi kalória beviteled és próbálj attól kevesebbet bevinni.

( [link]

2020. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem...

A mondás is úgy tartja, hogy reggelizz mint egy császár, vacsorázz mint egy koldus...

2020. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogyaszt többet. Egyébként is az étrendeden múlik nagyrészt, hogy mennyit fogysz. A mozgás kiegészítés mellé. Meg hogy fitt legyél.

Én beájulnék, ha nem ehetnék és még edzenem is kéne.

2020. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Nem hiszem hogy jobban fogyaszt, max éhesebb leszel és túleszed magad. Nekem ez a reggeli eltolàsa/ kihagyàsa egyàltalàn nem menne. Se a reggeli mozgàs. Nem ébredek farkas éhesen, de ha nem eszek ébredést követően olyan negyed óràn belül, elég erős hànyingerem lesz. Így esélytelen lenne egy edzést végigcsinàlnom.

Én 9 kor reggelizem, 2-3 körül ebéd, miutàn hazaérek, 6-7 között mozgom le az 1 óràmat heti 3-4 szer. 8kor vacsi, utàna még bedobok magvakat, időnként egy kis desszertet és ennyi.

2020. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb másfél évig jártam heti 2-3x reggel 7-re edzeni, az edzőm mindig azt mondta, reggelizzek edzés előtt. Ne közvetlen előtte, de enni kell.
2020. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se tudok edzeni éhgyomorra, rettenetesen kifáraszt, úgyhogy nem ajánlom! És a reggelit se hagyd ki!
2020. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ami állítólag pörgeti a fogyást, az az éhgyomorra történő kardio. Azaz elmész futni reggeli előtt, vagy ha van otthon valami kardio géped (ellipszis térner, szobabicikli) akkor azon tekersz fél órát, órát. Utána persze reggeli, mégpedig hamar és fehérje tartalmú. Én így tudom. Súlyzós edzést meg nem is bírnál jól üres hassal. És utána enni kell valami fehérje tartalmút, hogy épüljön az izom.
2020. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, utolsó, de ha neked is megy, akkor nem lehet olyan nehéz....
2020. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!