Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogytam 25kg-t, viszont nem...

Fogytam 25kg-t, viszont nem érzékelek változást az életemben?

Figyelt kérdés

183 cm magas vagyok, 125kgről lefogytam 100kg alá. Nyilván tudom, hogy még mindig van mit leadnom és folyamatban is van a dolog, viszont úgy gondolom lassan már érzékelnem kéne azt a változást, amiről mindenki beszél mindig.


Az egyedüli változás, hogy vehetek új ruhákat, a mozgás ugyanolyan, mint eddig, semmivel nem konnyebb, a közérzetem nem változott.


Hozzáteszem, a fogyásom előtt sem éreztem nehéznek a mozgást és a közérzetem is jó volt. Azért reménykedtem hogy még jobb lesz.


Az emberek, akik fogynak bemesélik maguknak, hogy mekkora változást hozott az életükbe a fogyás vagy csak én vagyok furcsa? Vagy majd ha lefogyok további 20kgt, akkor fogom ezt érzékelni?


2020. febr. 19. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogyásod előtt is jól ment a mozgás, a közérzeted is jó volt, akkor nem értem, milyen változást szeretnél, hisz eleve jó volt minden. Akiknek ilyen téren pozitív változást hozott a fogyás, azok nem bemesélik maguknak, hanem elhízottan problémájuk volt ilyen téren, ami fogyás hatására csökkent.
2020. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg az, hogy most meg nem volt problemad a túlsúlyból, nem azt jelenti hogy pl 10 ev múlva ne lenne. Lehet nekik már régebbóta megvan a súlytöbbletük és kiélvezték a hatásait. Itt te jartál jól a sztoriban, mert meg azelőtt változtattál, mielőtt bármilyen tényleges gondod lett volna a dologból! Egyebkent gratulalok a fogyáshoz, nem kis eredmeny - 25 kg!
2020. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, mindenképp jót tettél azzal, hogy leadtál 25 kilót. Hosszútávon lehetnek súlyos következményei is az elhízásnak. Ha egészségesen táplálkozol, és a testsúlyod optimális, akkor sokat teszel azért, hogy elkerüld például az infarktust, agyvérzést, cukorbetegséget. Nem tudom, hogy mi volt a konkrét célod a fogyással, de ha úgy érzed, hogy jó lenne még fogyni mondjuk a külsőd miatt, akkor lehet, hogyha még többet leadsz, akkor már jobban látod a változást. Nem tudom, hogy jársz-e edzeni, de az még segíthet sokat.
2020. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 kilót fogytam szintén hasonló súlyról indultam és mintha mi sem történt volna.


Ugyanolyannak látom magam, bár igaz ruhákból kisebb kell meg a mérleg is 30kilóval kevesebbet mutat de én valahogy ugyanolyannak látom magam mint voltam. Pedig már volt aki megkérdezte, hogy azért fogyok-e mert beteg vagyok?

Én meg úgy éreztem magam mintha nem is fogytam volna semmit.


Lelkileg is fel kell ezt dolgozni tudatosítani, hogy voltak kilók és már nincsenek.

2020. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sportolsz is mellette? Nekem akkor sokkal könnyebb a mozgás amikor edzett vagyok függetlenül a kilóktól
2020. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem őrült tempóban történik a fogyás, és előtte nem voltak ebből adódóan problémáid, akkor nyilván nem érzed, hiszen fokozatosan történik, van időd hozzászokni. De ha a válladra tennél 25 kilót, azt azért megéreznéd.

Én saját testsúlyos edzést csinálok, és ugyan nem fogytam ilyen sokat, mint te, mégis érzem, mert nyilván könnyebben megemelem magam 6 kilóval könnyebben, ugyanakkora izomtömeggel, mint korábban. Ha ez nem lenne, én sem biztos, hogy megérezném.

Szóval ne aggódj, a hiba nem nálad van, csak időben elkezdted, mikor még nem volt problémád belőle, és fokozatosan csináltad, ami amúgy is az egészséges módja ennek.

2020. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Barát Csaba ***** válasza:
Ha nem érzed a 25 kiló különbséget akkor egyszerüen rosszak az érzékeid és rossz az emléklezeted. Nagyon komoly a különbség a kettő között! Vagy semmi olyat nem csináltál ahol nagyon érződne ez a különbség.
2020. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!