Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalónap után nem tudok...

Csalónap után nem tudok visszatérni a normális étkezéshez, mert megveszek az éhségtől. Mitől lehet? Van ennek "tudományos" magyarázata?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy többször belefogtam már az egészséges életmód kialakításába. Néhány nap után már nem is szenvedek tőle, jobban is érzem magam, fogyok is. Az egészséges életmód alatt azt értem, hogy sok csirkemellet, zöldséget, túrót eszem, kerülöm a kenyeret, a túlzott szénhidrátot, az édességfogyasztást és semmiféle cukros löttyöt nem iszom,kizárólag vizet vagy üres teát. Napi 3-4 alkalommal kis adagokat fogyasztok és mozgok is, bár ez változó. Előfordul, hogy csak 20 percet tornázom de van, hogy 40-50 percet is, azért nagyrészt a heti öt nap mozgás megvan. Aztán egy idő után kezdek nagyon kívánós lenni, valójában szerintem szénhidrát "függő" vagyok, ha lehetne állandóan kenyeret, péksütit, tésztát, pizzát, ennék. Eldöntöm, hogy egy nap beleférnek ezek, nem eszem magam degeszre, de többet eszek ezen a napon, mint a többin. Másnap viszont már reggel 6-kor iszonyat éhes vagyok, és az egész napot végig zabálom. Pár nap múlva újrakezdem az odafigyelést, majd kezdődik minden előlről. Próbáltam azt is, hogy már rögtön az első hétvégén beiktatok egy csalónapot, hogy ne éhezzek ki annyira, de ugyanaz lett a vége. Próbáltam több hét "diéta" után beiktatnk egy csalónapot, ugyanígy végződött. Amit szépen leadok, azt útja és újra visszahízom. Tudom, a kitartáson múlik, de esetleg van ennek "pszichológája" vagy meg lehet-e ezt magyarázni logikus módon miért történik ez? Talán akkor meg tudnám akadályozni, hogy újra megtörténjen. Soha nem ehetek pizzát, tésztát, kenyeret stb?
2020. febr. 27. 08:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy az segített még, hogy indokolatlanul szigorú diétával kezdtem. Aztán fokozatosan picit engedtem, így máris eltűnt a sóvárgás, pedig ugyanúgy diétásan ettem. Az unalom evésre pedig a zöldségek nagyon jók, ha szereted őket. Én speciel imádom, és egy jó kis paprikás, paradicsomos, uborkás, répás zöldségtál gusztán tálalva egy kis mártogatóssal ki tudja elégíteni ezt az igényemet, és plusz kalóriát sem viszek be (a mártogatós bele van számolva). De nálam a legérdekesebb, hogy karácsony utánra fogytam a legtöbbet. Ez a szigorú diéta után volt, amikor párom és az én szüleim is rengeteg mindent csomagoltak. November közepén álltam neki, 57 kilóval kezdtem, januárra 53 lettem. Pedig volt ott rántott sajt, rántott hús, sültkrumpli... stb. Nyilván nem ettem degeszre magam én sem, de azért messze volt a mostani grillezett hús + zöldség kombótól. Most február végére csökkent a súlyom 51 kg alá. Ezt most igazából már jónak gondolom, én a mozgásomon fogok változtatni, ha jó idő lesz, bár már most is gyalog járok dolgozni, és haza (2,5 km, ugyanennyi vissza). Most heti 4 óra edzésre járok, plusz heti 4-5 alkalommal itthon erősítek picit.

Ha szeretsz kardiózni, az rengeteget tud még segíteni.

A pizza és társai pedig simán beleférnek néha. Havi 1-2 alkalom teljesen korrekt, főleg, mert nincs igazán túlsúlyod neked se. Ha fél év alatt megy le az a tömeg, amit szeretnél, akkor fél év alatt megy le :)

2020. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azok amiket te ( meg sok màs ember kívàn), és csalónapon àltalàban ezek szerepelnek egy fogyni vàgyó étrendjében, kemény függőséget tudnak okozni. Ugyanúgy ràszokik az ember mint a dohànyzàsra, drogra, alkoholra.

Én anno egyik napról a másikra letettem ezeket, hogy a függőségről lejöjjek, mikor életmódot váltottam, és bizony voltak elvonàsi tüneteim, nem gyengék. (Folyamatos Fejfàjàs, szédülés, kézremegés) 4-5 napig tartott, majd elmúlt.

Havi 1 csalónapot tartok, és ez még nem az a gyakorisàg nàlam, ami visszavinne a függőségbe, mert csalónap utàn simàn visszaàllok. ezért tudatosan csak ennyi. Ezek az élelmiszerek hatàssal vannak a vércukorra, inzulin szintre, éhesebbé tesznek, függést okoznak gyakori fogyasztàssal. Nem kell örökre lemondani róluk, de ismerd meg a saját szervezetedet jobban, és talàlj egy arany középutat. Ha neked havi 2x van pl csalónapod és nem tudsz visszaàllni utàna, érdemes csökkenteni, havi egyet vagy 2 havi egy ilyen napot tartani. Ezt ki kell tapasztalni, mert egyéni dolog.

2020. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Persze nyilvàn igényel tudatossàgot és egy jó adag elhatàrozàst, de bele lehet jönni:)
2020. febr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, mind nagyon hasznosak voltak!
2020. febr. 28. 06:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!