Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már nem megy úgy a fogyókúra....

Már nem megy úgy a fogyókúra. Mit javasoltok, valami motiválót tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Január elsején elhatároztam, hogy nyárig ke fogok fogyni,mert van rajtam egy 15kg súlyfelesleg. Az első hónap nagyon jól ment, odafigyeltem arra, hogy mit ettem, sportoltam is. Így le sikerült fogynom 4kg-ot. Viszont ebben a hónapban azt vettem észre, hogy már nem vagyok olyan motivált, volt hogy ettem egy kis csokit, tésztát (nem annyit mint előtte), és annyit nem sportoltam. Úgy érzem, hogy kezdem feladni! Megint... De nem akarom, de nem megy már úgy a fogyókúra mint az 1. hónapban :(
2020. febr. 28. 16:36
 1/6 anonim válasza:
13%

Ne haragudj, ha ez nem segít, esetleg írj vissza ha még is. A fontos az, hogy jól érezd magad.

Azt kell megkérdezd magadtól mi gátol téged? A javaslatom az a következő: kísérletezz különféle, szimpla étellel. Személy szerint én a veres lencsét szoktam főzni mostanság, bár nagyon nem kívánatos. Én úgy diétázom, hogy amikor tudom mellőzöm a feldolgozott ételeket, vagyis akkor, amikor meg tudom állni, hogy ne egyek olyakat. S gondoskodni kell arról, hogy mindig legyen kész, feldolgozatlan étel. Kerülheted a rizset. Kerülheted a túlfőtt ételeket. Egyél brokkolikeveréket(fagyasztott, s nekem ízletes, ha megpárolom). Nem kell vízbe ússzon a lencse sem, de nem is kell azt túl főzni... Persze, ez hosszú feladatnak bizonyulhat. Nem kell túlfűszerezni a dolgokat.


Másrészt pedig inkább oldd meg a (feltehetőleg) létező gondjaidat, amik nem engednek előrelépni az ideális kinézet felé. Ebben esetleg tudok segíteni, de érdemesebb lenne tudni, ha vannak, hogy miről van szó.


Feladni ha akarod, az a te döntésed. Ha le akarsz fogyni, az is az.


Motivációt nyerhetsz sok mindenből, de először kell hogy forrást biztosíts annak.

2020. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Őszintén erre annyit tudok mondani, hogy vasakarat, elhatározod, csinálod bármi történik, gondolj arra, hogy ezzel többé válsz.
2020. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem jó a hozzààllàsod.

Fogyókúràban gondolkodsz , nem életmódvàltàsban, esélyesnek tartom, hogy túl drasztikusan csinàlod, tiltólistàkat alkalmazol stb. Ez nem vezet hosszútàvú fenntarthatósàghoz. Én 1 éve vàltottam életmódot, élvezem és eszemben sincs abbahagyni, én màr így élek és kész. Nem mellesleg fogytam 40 kilót. Igaz, sajnos bőven van miből. De idő kérdése csak. Nem cseszem el azzal, hogy türelmetlenkedek és nem stresszelek rajta. Csinàlom amit kell, tudatosan eszem, megvàlogatom hogy mit és miért eszem, nem tiltottam ki teljesen semmit, kalóriàkat se szàmolgatok, csak élem az életem. Havi 1 esetleg 2 alkalommal ellenőrzöm a súlyom, 3 havonta mérek körméreteket, csinàlok magamnak fotókat és visszanézem hogy folyamatosan javuljon a testképem,kb ennyi.

Az idő meg majd eltelik, és a felesleg lemegy. Nem fontos, hogy mennyi idő alatt, mert utàna is ugyanúgy folytatni fogom. Csinàltatok majd pàr korrekciós műtétet is a bőröm miatt, és kész. Most még ugyan húzódik vissza, de teljesen nem fog.

Ne görcsölj rá ennyire, és próbàld fejben meghozni a döntést. Nekem az a legnagyobb motivàció, hogy egészséges akarok lenni, élni akarok, és ezekért tenni akarok. Ezt az ember akkor értékeli àt igazàn amikor félni kezd a halàltól, és ràjön, hogy csak egy élete van. Sajnos nekem ez kellett, mert a külsőségek, meg a csinos ruhàk, és az hogy megfeleljek màsok ízlésének, nem motivàltak hosszútàvon fogyàsra. És tény, hogy koràbban a módszereim sem voltak erre alkalmasak, mert kimerültek a drasztikus fogyókúràkban, koplalàsban, megvonàsokban.

Sok sikert kívànok:)

2020. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ne a fogyàs legyen az elsődleges cél, hosszútàvon, főleg ha lesznek stagnàlós időszakok, nem fog motivàlni.

Inkàbb azt kérdezd meg magadtól, hogy miért akarsz lefogyni? Mi a célod a fogyàssal?

A fogyàs ne cél legyen, az csak egy eszköz arra, hogy egy magasabbrendű célt elérhess ami szàmodra fontos.

Ez valakinek lehet az egészsége ( pl nekem), lehet a csinosabb külső- öltözködés ha valaki imàdja a divatot, lehet az aktívabb élet ( ami plusz kilók nélkül könnyebb), és lehet az önelfogadàs is egy cél amihez a fogyàs hozzàsegíthet.

2020. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. febr. 29. 07:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyi, lehet a cel a fogyas! Miert ne? Nem tudjuk hany eves a kerdezo, lehet, hogy csak 20 es jobban szeretne kinezni. Nincsen ezzel sem semmi baj.

Ha segit, gondolj arra, hogy en rohadruk irigyellek. Barcsak nekem ment volna mar le 4 kg! Mar kicsit lotyogne a nadragom. Ez engem kitartasra serkentene. Teged nem?

Ha most feladnad, mikor adnad le a tobbi sulyfelesleget? 2021 januarjaban? Nincs valasztasod, most kell folytatnod! Motivaljon az, hogy mar most tobbet elértél, mint sokan mások (pl en eddig) ne hagyd ezt elveszni.

2020. febr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!