Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nagy súlyfeleslegről...

Ha nagy súlyfeleslegről indulok, lehet egyből tornázni, vagy előbb étrenddel kellene fogyni valamennyit?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 163 cm, 81 kg. Szeretnék lefogyni legalább 65 kg-ra. A hasamon, csípőmön és a hátamon van nagy háj.

Most kezdek el normálisan/diétasan étkezni. Kb 1500 kalóriát eszek. Tornázni is elkezdhetek, vagy előtte inkább fogyjak le 5-10 kg-t? Egyébként minden nap sétálok 1 órát és a munkám is könnyű fizikai munka, nem ülő. Szóval mozgás ígyis van.


2020. márc. 6. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem fontos, hogy mozogj is, ha az csak egy séta, vagy úszás, vagy enyhébb mozgás. Ahhoz, hogy a bőröd ne lógjon fontos a mozgás és a lassú fogyás, hogy legyen ideje a bőrödnek regenerálódni.

Ehhez a magassághoz pedig inkább fogyj le 55 kg-ra.


Sok sikert és kitartást kívánok. :)

2020. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Kezdetben kerülni kell az izületeket megterhelő edzéseket, pl. a futást.
2020. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez még nem olyan nagy felesleg, hogy ne lehetne tornázni, vagy akadálya legyen bármilyen sportnak.
2020. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Én a helyedben akkor kezdenék tornázni amikor már fogytam 10 -15 kg ot. Az étrend a lényeg egyébként.
2020. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Életmódvàltàsban gondolkodj. Szerintem előbb alakíts ki étrendet, mondjuk adj rà 1 hónapot, hogy legyen időd megszokni, és utàna kezdj el rendszeres mozgàst beiktatni.

Én pl így csinàltam, nekem jót tett, hogy nem mindent vàltoztattam meg azonnal. Adtam magamnak időt, hogy beleràzódjak:)

Igaz , az én esetem màs, extrém nagy súlyról fogyok. De az életmódvàltàs az akkor is egy hatalmas lépés, ami nem könnyű, az elején főleg. Ha 10 kilót kell fogyni akkor is, és ha 30-50 vagy még több kilót akkor is.

2020. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Én 160 cm és 94 kiló voltam amikor úgy döntöttem elég volt. Étrebdváltozás mellett napi szinten edzettem.

Én minden nap 3 km oda és 3 km vissza gyaloglásom van a munkahelyemre, de ez kevés. Ez csak arra jó, hogy megmaradjon az állóképpeség. Munka után amikor hazagyalogoltam, átöltöztem, és mentem edzőterembe.

1 éve csinálom. Jelenleg 61 kiló vagyok.

47/N

2020. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ekkora súllyal még akár futhatnál is, csak ne a betonon egy kínai tornacipőben rögtön egy maratont. De ha van biciklid, akkor vedd elő, jön a szép idő :-)


Persze az se egy rossz stratégia, hogy nem mindent változtatunk meg egyszerre. Viszont a mozgás szerencsés esetben pont segít megtartani a jobb étrendet, mivel javítja az izmok inzulinérzékenységét, így csökkenti az inzulinszintet, és kevésbé lesznek vércukorcikkcakkjaid. Egyéni dolog, ki kell tapasztalni...

2020. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A 65 kg jo lesz 😊hajra ✔️✔️

Én hasonló magassághoz lefogytam egyszer 58kgra hat a munkahelyrol is haza akartak küldeni olyan betegnek néztem ki úgy...beesett arc kiálló csípő csont

Persze van akinek jól all a vekonysag de inkább több kg de edzettebb

2020. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia, 162 centi vagyok és 80 kilóról indultam. Vagyis kb hozzád hasonló adatokkal. Csak én már 42 éves vagyok, szültem stb. Én mozgással kezdtem, mielőtt az étrendemen változtattam volna, mert már itt fájt, ott fájt, nyak, térd, derék....szóval elkezdtem heti kb 3-4x 20 perc ellipszis tréner (vettem itthonra, a térdem miatt, mert törve volt pár éve) illetve utána egyik alkalommal felső testre (karok és has) másik alkalommal alsó testre (lábak, fenék, csípő) illetve plank, az egész testre megy. Eleinte kevés gyakorlatot csináltam, és több kört mindenből, az egész edzés max 30-40 perc volt a 20 perc kardioval együtt, de ahogy teltek a hetek, egyre intenzívebb lett. Mindig jól bemelegítek, a végén lenyújtok. Vigyázok a testemre, figyelem a jelzéseit. Amikor már egy hónapja edzettem, akkor kezdtem az életmódváltást (nem diétázok, hülyeségnek tartom) és elég hamar nagyon jó eredmények jelentkeztek. 5 hete tart az életmódváltás az étkezésemben is, és ezalatt 6 kilót fogytam. Igazából rájöttem, hogy még lassítanom is kéne, nehogy nagyon lógjon a bőröm az én koromban. Nálam a lényeg, hogy amit nagyon szeretek, arról nem mondok le, amiben lehet, az egészséges alternatívát választom, megvannak a fő étkezésekés nem nassolok, nem rágcsálok. Ennyi. Bele is őrülnék, ha kalóriákat kéne számolnom.


Szerintem mozogj nyugodtan, ha belefér, valami saját testsúlyos edzést, duci tréninget, ha akarsz, menj edzőbe és írass edzés tervet, bár fontos a fokozatosság. Ne fuss betonon, az tényleg nem tesz jót.

Hajrá, kitartást!

2020. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

nagy súlyfelesleg :D :D

ne szórakozz már

10-15 kg nema nagy kategória.

120-150 kilónál lenne nagy a súlyfelesleged.

2020. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!