Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le akarok fogyni, de nem...

Le akarok fogyni, de nem tudom, hogy vágjak bele? (Többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves, 170 cm-es, 80 kilós lány vagyok. Két hónappal ezelőttig viszont 10 kilóval könnyebb voltam. A sok stressz kihozta belőlem a folytonos falórohamokat, és láss csodát, meghíztam. Nagyon. Itt, az okos fejemmel úgy gondoltam a falórohamok után, hogy milyen jó lenne könnyíteni magamon. Először hashajtót vettem be, de amikor nem úgy működött, mint azt elvártam, felütötte a fejét egy kis bulimia. Tényleg csak a nagy falások után hánytattam magam, nem arról van szó, hogy minden kaja után.

Amúgy heti háromszor, négyszer járok edzeni másfél órákat, úgyhogy tényleg nem tudom, hogy miért lett ez ennyire drasztikusan szar. Kérlek segítsetek! Mit tegyek, hogy ne egyek, és ezáltal fogyjak?



2020. márc. 5. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

1. Pszichológus.

2. Orvosi kivizsgálás, mert két hónap alatt 10 kilót hízni nagyon durva.

2020. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Rendszeres eddzés,egészséges étkezés Pl.:saláta,gyümölcsök,zöldségek,zabkása+1 jó tanács : Inkább többször kisebb adagot egyél hiddel beválik!
2020. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Életmódvàltàs
2020. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes letölteni egy kalóriaszámláló alkalmazást, ez nagyban tud segíteni, hiszen figyelemmel tudod követni miből mennyit vittél be adott napon. Sokáig én is emiatt szenvedtem, mint amit leírtál, de amióta életmódot váltottam sokkal jobb a közérzetem. Olvasgass sokat a fogyás témában, nézz motivációs videókat. Legyen egy célod, ne akard egy hónap alatt megváltani a világot. Leegyszerűsítve 3 nagyon fontos pillér van:



1 - Sok-sok folyadék (pl. víz/citromos víz, üdítőt hanyagold)



2 - Megfelelő táplálkozás (tk kenyér/zsemle, zöldségek, zsírszegény tejtermékek stb. Erre nincs egységes séma, hogy kinek mi a jó. Tesztelgess és figyeld a tested reakcióit.)



3. Mozgás. Fontos, hogy olyat válassz amit szeretsz is csinálni. Ha élvezed nem csak egy fogyási folyamatnak leszel a részese, de szuper hobbira is lelhetsz.



Minden fejben dől el, nincs lehetetlen. Sok sikert! :)

2020. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lemme tell u a story. Mikor annyi idős voltam mint te. (Talán valamivel fiatalabb is) én is ezen mentem keresztül. A magasságom utolsó számjegyéhez adj hozzá 10-et, annyi kg voltam én is. Elkezdtem hánytatni magam meg koplalni vs falni. Keservesen leadtam azt a 10kg-t és úgy éreztem magam mint egy mosott szar. Nem volt jó alakom és kínszenvedés volt minden nap hogy ne egyek és megtartsam a súlyom. Mikor normális lelkiállapotba kerültem felment 2-3 kiló aztán lement 7 tartósan. Most vékonyabb vagyok mint mikor hánytattam magam és nem forog a kaján állandóan az agyam. Messze még a jó alak de ez már elfogadhatóbb.


Hagyd abba amilyen hamar csak tudod, mert én voltam ott, nem működik, zsákutca. Ne menj a zsákutcába mert az idődet vesztegeted. Ha nem tudod abbahagyni keress pszihológust. Én rohadtsok zsákutcában jártam a fogyásom miatt. Drasztikus kalóriaszámlálás, edzés úgy, hogy sírtam volna a kedvtelenségtől, reggelire egy narancs, egy tojás, ilyen olyan diéta, kaják mérése stb. És rá kellett jöjjek hogy nekem személyesen az működik ha nem akarok jobban kinézni hanem csak szimplán a kíváncsiság hajt, hogy vajon mi történne velem ha vigyáznék a testemre és megadnék neki minden tápanyagot amire szüksége van.


Szóval összefoglalva. Tudom hogy most kétségbe vagy esve, de neked is meg kell találni a kedvenc motivációdat és azt az utat a problémák leküzdésére ami jó hatással van a fejlődésedre mint ember.

2020. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen amiket írtatok, nagyon sokat segít, úgy érzem erőre kaptam!

Amit csinálok, (harcművészet) azt imádom, és eddig az motivált, de miután edzettem, és hazaérek, akkor tör rám a falásroham... Ilyenkor mit tegyek?

2020. márc. 6. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy normális tápláló étrend. Edzés után úgy is farkas éhes leszel. Olvastam valahol angolul, hogy "vegetable tax" olyasmi lenne mint "zöldség adó". Azt jelenti, hogy nem számít mit akarsz vacsorázni edzés után, előbb meg kell enned egy tál zöldséget. (Ezért kell legyen mindig otthon) Kb az a fizetség és utána eszel amit akarsz. Ez a te esetedben arra jó, hogy míg eszel van időd lenyugodni, megfontolni hogy mit akarsz még enni vagy éhes vagy-e
2020. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Edzés előtt 1-2 órával fogyassz egy kis szénhidrátot, hogy legyen energiád. Edzés után igyál meg egy fehérje turmixot, vagy egyél csak fehérjét. (Pl cottage cheese zöldségekkel, 10 dkg felvágott, mozarella sajt, zöldségek stb. Ha van otthon kaja, akkor csak húst salátával vagy párolt zöldséggel. Ha éhes vagy, egyél, csak nem mindegy, hogy mit. Ja, és reggelizz és ebédelj minden nap. Ha egész nap alig eszel, jó hogy falásrohamok törnek rád.
2020. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!