Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hashimotonak legjobb fogyókúra?

Hashimotonak legjobb fogyókúra?

Figyelt kérdés

Nem rég lettem diagnosztizálva, szeretnék lefogyni.


Azt tudom, hogy glutént ne, laktózt ne, káposztaféléket ne.


Valakinek van tapasztalata a hashimotos fogyással?


Köszönöm előre is!


2020. márc. 24. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Ki mondta neked, hogy hashimoto esetén glutén-és laktózmentes étkezés kell????


15éve vagyok hashimotos...

2020. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Laktóz érzékeny vagyok (már évek óta tudom), és az interneten meg a doktorom is azt mondta, hogy hanyagolni kellene a glutént.
2020. márc. 24. 23:07
 3/4 Midorillee válasza:

Szia nekem is kb 15 éve van hashimotom kb tini korom óta, most húszonéves korom végére rosszabbodott. Viszont nagyon jó orvosom van akiben 100% ig megbízom. Én nekem szerencsére nem volt szükségem fogyásra, viszont én is sokat olvastam diétákról kifejezetten hashimotoval kapcsolatban.

Kikértem a doktornő véleményét, azt mondta hogy ha sem laktóz sem gluténérzékeny nem vagyok ami egyébként nagyon sokszor együtt jár a Hashival akkor nem látja indokoltnak az efféle diétát. Viszont van egy AIP nevű autoimmun diéta amiről hallottam de inkább szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de van akinek bevállt talán érdemes utána olvasni, azt hiszem több változata is van.

Üdv

29N

2020. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem gluténmentes low carb (LCHF) étrend vált be. Nem eszem szóját, kukoricát, kölest sem, tejtermékek közül csak kemény sajtot, abból se sokat. A pajzsmirigyértékeim sokat javultak, és le is fogytam.

A káposztafélékről és egyéb goitrogén zöldségfélékről azt olvastam, hogy főzés után fogyaszthatók, én szoktam is enni ilyeneket.

2020. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!