Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyen motivaciom a...

Hogyan legyen motivaciom a fogyashoz?

Figyelt kérdés
Az van,hogy szeretnek nagyon de nagyon fogyni,csak par nap mulva meg is unom.Kituztem mar celokat de nem megy.Hogy csinaljam?
2020. ápr. 15. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben ugróköteleztem és szobabicikliztem, de rengeteget... tudom, nem a legideálisabb a fogyózáshoz, de nekem az is sokat számított. Egy lapon irkáltam hogy mennyi ugrást tudok megcsinálni anélkül hogy megakadnék, és mindig arra törekedtem, hogy több legyen az előzőnél. Kicsit játékosabb volt így, és több motivációt is adott, mintha csak simán elindítottam volna a stoppert. A szobabiciklinél képeket állítottam be a laptopon, a legtöbb amolyan "álomalakos" kép volt, hogy tudatosítsam magamban, hogy ezért tornázok, hogy én is "hasonlóan" nézzek ki. Futásnál amikor végre találtam valakit akivel el tudtam néha menni kicsit kocogni, akkor megbeszéltük, hogy mi lesz a cél, ameddig nincs megállás, aztán séta és új cél. De amúgy már csak az ösztönző volt, hogy van mellettem valaki, és nem egyedül csinálom (meg mondjuk az se mindegy, hogy a legforgalmasabb helyen futsz, vagy egy mező melletti kis földes úton, nyugodt légtérben, szép környezetben.)

Aztán most nemrég újra belekezdtem... bitang lusta vagyok még mindig, de van egy párom aki motivál. Felszedtem pár kilót amióta együtt vagyunk, szóvá tette, és beláttam hogy igaza van. Igazából én se érzem jól magam a bőrömben, izom nuku, zsír az van ezerrel, undorodom magamtól. :D Szóval az én motivációm jelenleg a párom, de elsődlegesen saját magam. Ha kell, akkor írj listát, hogy jelenleg mi az amire a legjobban vágynál, de a tested akadályoz benne. Pl. nekem régebben még olyan csinos ruhák voltak ezen a listán, amit duciként nem mertem volna hordani.

Hidd el, miután belekezdesz és érzed, hogy egyre erősebb vagy, egyre többet tudsz csinálni, azután már ez is fog motiválni, és onnantól kezdve nincs megállás. Ha már van egy rendszeresség az edzéseidben/tornázásodban, akkor csak utána álldogálj a mérlegre. Én szigorúan csak kéthavonta álltam rá a mérlegre, mivel úgy azért látszódott a különbség az előző mérésekhez képest. (Nem sok, de mivel belőttem, hogy mennyi fogyásra számítsak, így nem ért csalódás.) Ne várd, hogy 1 hét múlva bármi változás legyen, mert ez nem így működik. Valamint az étkezésedre is figyelj egy kicsit oda, mert az is sokat nyom a hatékonyságodon. Ja, és ha gondolod, minden tevékenységedről és a mérlegezésről vezess egy füzetet. Én beleírtam mennyivel kezdtem, és kitűztem kisebb célokat, hogy előbb ennyi kilóra megyek le, aztán annyira, stb.

2020. ápr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem megy, akkor az azt jelenti, hogy nem is akarsz lefogyni. Ha valóban ez lenne a célod, akkor foggal körömmel küzdenél azért, hogy megvalósítsd.
2020. ápr. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél a piacon, ha nincs.
2020. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudsz tenni, hogy erőt veszel magadon, és nem adod fel. Csinálhatsz olyan kis praktikákat, amiket az első írt, de nekem mondjuk nem segítettek. Én találtam egy sportot (4 évvel ezelőtt), ami tetszik, teljesen ráfüggtem, így a mozgás mára már alapigényem lett. Az étkezés számomra nehezebb volt, persze, lezongoráztam pár diétás csoda bizbazt, nyilván 0 hatással. Aztán betelt a pohár, dühös lettem magamra, és tádá, lassan mínusz 10 kg. Amúgy sem gondolom, hogy rossz alakom volt az izmoknak hála, amiket növesztettem, de amióta jól kajálok, és súllyal is guggolok a hasam elkezdett leszálkásodni a fenekemet meg mintha felfújták volna, olyan kerek lett (pedig azt hittem kisebb lesz, de elfogadtam). Na azóta istenes motiváció, ha tükörbe nézek. Az első 1-2 hónap nehéz, utána, ha látod az eredményt, már sokkal motiváltabb leszel.

Úgyhogy kitartás! Az álomalak csupán akaraterő kérdése mindenkinek (ha nincs valami anyagcsere betegséged, akkor nehezített a pálya, de úgy sem lehetetlen).

2020. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a nehézlégzés, a cukorbetegség, a keringési zavar és az, hogy hánysz a tükörképedtől elég jó motiváció. De valakinek sajnos nem :(
2020. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akaraterő,és kitartás.Ha ez nincs akkor cseszheted.Én mikor sokat lefogytam,elég volt tükörbe neznem és máris motivált voltam.
2020. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs olyan ,,huu de sok” feleslegem,159 centi vagyok es 66kg,szoval egy 10-est le szeretnek dobni :D koszonom a valaszokat,johetnek meg!
2020. ápr. 16. 16:32
 8/9 anonim válasza:

Szia! Hasonló a történet nálam is, még az arányok is, 162/65, ha gondolod írj, és motiválhatjuk egymást 😁

18L

2020. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

159 centi és 47 kg vagyok. Voltam 55 kg is, akkor nagy volt a fenekem, hasam és combom. Neked 50 kg lenne az ideális.


Legyen erőd és kitartásod. Ha valóban el akarod érni a vágyadat, akkor tegyél is érte.

2020. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!