Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Másra is rá szokott törni...

Másra is rá szokott törni időnként egy elviselhetetlen édesség utáni vágy? Mit csináltok olyankor?

Figyelt kérdés

Már utánaolvastam egy csomó praktikának, de nem segít. Nem éheztetem ki magam, a diétámban szinte minden nap van valami kis édes íz. És mégsem megy. Elkezdem kívánni, egy-két napig csak kívánom az édességet, harmadik nap meg bezabálok belőle. És ezt minden héten egyszer :( Már azt is megfigyeltem, hogy egy ilyen bezabálás után kb.egy hétre csitul el az édesség utáni vágyam. De az a heti egy alkalom pont elég ahhoz, hogy teljesen tönkretegye a diétámat.

Tudom, akaraterő, és senki nem tuszkolja le a torkomon. De mégis mi segíthetne még? Nektek mi vált be?


2020. ápr. 18. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen makrók vannak beállítva? A falási roham legtöbbször diétahibát jelez. Vagy nem jók a makrók, vagy túl hirtelen csökkentetted le a CH-t. Azért egy olyan szervezet, ami addig 400-500 g CH-t kapott rosszul fogja viselni a hirtelen 100-at. Előbbinél újra kell tervezni az egészet, az utóbbinál fokozatos (pl heti 50 g CH csökkentésre) kell ügyelni.
2020. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Húú, szerinted ez lehet a hiba? 1500 kalória, 50 gramm zsír, 169 gramm szénhidrát, 94 gramm fehérje. Heti ötször mozgok egy órát, ilyenkor ugye ezek limitjei megemelkednek. Ez szerintntted nagyon alacsony szénhidrát bevitel? Az a baj, hogy azért nem akartam ennél többre állítani, mert nem vagyok kövér, hanem skinny fat. Van rajtam felesleg amit le szeretnék adni, de nem ilyen 10+ kilókról van szó. Egyszerűen nem bírom édes ízek nélkül. Picike koromtól édesszájú vagyok, mindig is az voltam. Annyira jó lenne leállni vele.
2020. ápr. 18. 08:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: szerintem teljesen korrektek a makróid, én is hasonlóan eszem nagyságrendileg. Hány kg és hány cm vagy? Hogyan ettél előtte? Mikből viszed be a szénhidrátokat? Napi hányszor eszel? Én pl simán meg tudom oldani, hogy néha beleférjen kalória és makró téren is egy banánturmix, mondjuk. Másrészt, ha nem vagy laktózérzékeny (mint én...), akkor rengeteg isteni ízekben kapható fehérjét találsz, hátha az segít. Ha eszel még gyors felszívódású szénhidrátokat (cukor, fehérliszt), akkor azokat helyettesítsd, mert megdobják a vércukrodat, aztán hirtelen leesik, nyilván falási rohamod lesz. Ha hirtelen eszel sokat, hasonló az eredmény, ezért érdemes piciket enni, és egészen lefekvés előtt 1-2 óráig beosztani.

Az utolsó gondolat, ami eszembe jut: 2-3 hetente ilyen étrend mellett teljesen rendben van egy csalónap, sőt! Sokat segít igazság szerint. De csak egy nap, és csak 2-3 hetente. Ha erre tudsz koncentrálni, h megálld a nassolást, az sokat segíthet.

2020. ápr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az valt be hogy nincs otthon edesseg, annyira meg nem kivantam meg hogy ezert menjek el a boltba
2020. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én ennél kevesebb ch-t eszek (max. 120 g), de még így is belefér egy kis gyümölcs, egy kocka étcsoki, egy-egy kávé (kókusztejjel és mézzel). Néha eszem pár szem aszalt gyümölcsöt is (pl. füge, szilva). A többi édességet (pl. tejcsoki, édes kekszek, sütik) kerülöm, lehet, hogy azokból én is bezabálnék.
2020. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be csak,hogy kevés ch,több fehérje. Furcsán hangzik tudom,de nekem így indult be a fogyás leginkább,és nem éhezek egyáltalán
2020. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Ha nagyon szeretnél egyél egy kis kocka csokit de van a neten egy csomó egészséges süti recept ami édes de nincs benne cukor se liszt.
2020. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

165 cm vagyok, és 57-58 kg. Sok háj van a hasamon, a combjaimon, csípőmön, fenekemen.

Amióta diétázom, napi ötször eszek. Reggelire mindig ízesítetlen zabkását, benne kókusreszelék/cukrozatlan kakópor/fahéj (igyekszem mindig valami mással változatosabbá tenni), néha rakok bele valami gyümölcsöt, pl.epret, banánt, vagy almát, mindent számolok. Ebédre igyekszem egészséges főtt ételeket készíteni, változatosan, ez többynire sikerül is. Ma pl.paradicsomos csicseriborsó lesz bulgurral. Vacsi mindig két szelet Vita pur pur kenyér, light sajtkrém, csirkemell sonka, sajt, zöldségek. Ezek igy fixek, a tízórai es az uzsonna pedig más és más, például: gyümölcs, zöldség, gyümölcsjoghurt, túró rudi, mogyoróvaj, túró gyümölcsökkel , steviával és natúr joghurttal. Fehérjeturmixot vettem, edzés utánra, de olyan pazarlásnak érzem így, hogy heti egyszer bezabálok mellette, mert drága, de igy haszna valószínűleg nem sok van. Hiába édes, finom, nem csökkenti az édesség utáni vágyamat.

Azelőtt nagyon egészségtelenül ettem, és sokat. Kalóriában nem tudom, mennyit, szerintem változó is volt, átlagban olyan 2500-3500 kalória közé tenném, ebben napi szinten volt csoki, péksütemény, tészta, cukrozott tea, stb. Reggelim pl.a hétköznapokon szinte minden nap péksüti/fornetti volt.

Nehezebb átállni, mint gondoltam, pedig már 3 hónapja próbálkozom.

2020. ápr. 18. 09:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ha úgy vesszük, még szerencsés alkatnak is mondhatom magam, a korábbi étkezési szokásaimat nézve, ahhoz képest mennyit és miket ettem, soha nem híztam el nagyon, csak hájasodtam középtájt, de ruhákban jól mutatok még így is, kivéve nyári ruhákban. 60 kilónál sosem voltam több. De nem jó az alakom egyáltalán, szeretnék egy egészséges, feszes, sportosabb testet. Összeírtam magamnak egy csomó motivációt, fotózom, mérem, centizek magam kéthetente, de hiába, ez a fránya édesség utáni vágy mindig előjön, és 1-2-3 nap után már nem bírom.
2020. ápr. 18. 09:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban 2500-3500 kcalt ettél, és főleg a szénhidrát volt több, akkor 250-500 g szénhidráttal is többet ehettél, mint most. Teljesen normális, hogy ez kiveri a biztosítékot a szervezeted számára. Szerintem emelj rajta, és fokozatosan csökkentsd inkább. A fehérjét pedig próbáld több étkezésre beosztani, mert nem hatékony, ha ritkán eszel sokat belőle. Én napi 300-400 g csirkehúst eszek, mert a tejtermékek és tejsavófehérjék kilőve, a tojást meg utálom (pedig de jó lenne, ha nem...).

Reggelire jobb, ha tojást eszel tk pékáruval sok zöldséggel, vagy csirke/hal salátát szintén tk péktermékekkel. A zabkása divatos, de csak szénhidrát és némi zsír van benne, fehérje elhanyagolható. Ha ragaszkodsz hozzá, tegyél bele fehérjeport. Akkor legalább picit kiegyensúlyozottabb lesz.

Ha tényleg skinny fat alkatod van, és ilyen étrend mellett mozogsz is valami tisztességeset (saját súlyos, vagy kézisúlyos erősítés), akkor ne ijedj meg, ha eleinte több lesz a súlyod. Valószínűleg izmosodni fogsz egy picit, de az kifejezetten előnyös, ha nem csont-bőr alakot akarsz.

2020. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!