Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb.30 kg-ot szeretnék fogyni,...

Kb.30 kg-ot szeretnék fogyni, ha biciklizéssel kezdek, az jó?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben rettentően felszaladtak a kilók és kb 30 kg-tól szeretnék megszabadulni. A jelenlegi járvány helyzet miatt amúgyis korlátozottak a lehetőségek sport terén, ezért rendeltem egy biciklit, ami a mai napon meg is érkezett.

Elég parkos környéken lakunk, nem belváros, sok bicikliút van.

Kezdésnek mondjuk heti 2-3x 1 óra biciklizés az jó lehet? Illetve nyilván étrend változtatás, odafigyelés.


Hétvégente emellett séta lenne mozgásnak.


22L


2020. ápr. 27. 10:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó kezdés, főleg, ha másokkal (persze most veled egy háztartásban élőkkel) együtt mész biciklizni. Nem azért, mert annyira hű-de-hatékony sport a fogyáshoz. Hanem azért, mert a legtöbb ember számára nagyon élvezetes!


Márpedig a fogyás legfontosabb kulcstényezője a kitartás. Most ég benned a lelkesedés tüze, de amikor szembesülsz vele, hogy még hosszú hónapokig tartó küzdelem van előtted, nem fogsz-e elszontyolodni?


Ha olyasmit csinálsz, amit élvezel, az sokat segít a kitartásban.


Ettől még a fogyáshoz a biciklizés önmagában kevés (az extrém esetektől eltekintve), ha túl sokat és főleg túl sok édességet eszel, azzal könnyedén tudod a jó hatásait ellensúlyozni. De ha az étrendedre is odafigyelsz, akkor azért is segít a mozgás, mert ugye nagyobb lesz a kalóriakeret, amit kitűzhetsz magadnak.

2020. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egy nyáron keresztül bicikliztem munkahelyre és vissza, 2x15 km-t naponta. Étkezésem úgy nézett ki, hogy hétfőtől péntekig diéta, már nem emlékszem pontosan, de rengeteg görög salátát és olajbogyót ettem, meg leveseket, natúr húsokat, sőt túró rudit is. Szombat-vasárnap meg "normál" táplálkozás, persze ésszel és mértékkel, mert a családnak főztem. 15 kilót tudtam így fogyni.

A 2-3x1 óra bicajozás kezdetnek teljesen jó, és ha belejössz akkor akár minden nap is tolhatod. Ha csak 2 vagy 3 alkalommal tudsz menni, akkor próbálj meg olyan terepen hajtani, ami emelkedős, és jó erősen hajtsd meg a bringát, hogy szétégjen a combod. :) Ha nem tudsz ilyen terepet, akkor pedig mehet lazábban a tekerés, csak hosszabb ideig, mondjuk két órát.

2020. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!