Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi hány guggolás, kitörés...

Napi hány guggolás, kitörés elegendő ahhoz, hogy legyen változás?

Figyelt kérdés

Már közel 1 hónapja nem eszem fehérlisztes ételeket és a cukrot is próbálom mellőzni amennyire csak tudom. Odafigyelek az étkezésemre mostmár. Néhány napja kezdtem el aerobikozni, (szabályosan) guggolni és kitöréseket csinálni. Nyilván most még nem lesz látszata de ha így folytatom vajon mennyi idő után lesz változás? Mivel évek óta nem mozogtam semmit, így aerobikból egyelőre kb 20 perc a max amikor kidőlök, a guggolást és a kitörést pedig nem számolom, addig csinálom amíg bírom. De vajon mennyi lenne az ideális amire már lehet mondani, hogy az valami?


Alacsony vagyok, kb 158cm és ehhez 78kg, inkább a csípőm és combom szélesebb de viszonylag arányosan oszlik el rajtam. Nem az a cél, hogy teljesen kisportolt legyek, hanem, hogy leadjak egyelőre 15-20kg-t, aztán pedig meglátjuk. Még lehet, hogy úgy is lenne rajtam felesleg de már sokkal jobb lenne az is.

22/L


2018. márc. 8. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem világos, mi a célod, de a kategória azt sejteti, hogy fogyás. Az nem a kitörések számán fog múlni, hanem az étrendeden. És nem az számít, hogy fehér a liszt, vagy sárga, vagy zöld, hanem, hogy hány kalóriát viszel be egy nap. 1200-at javaslok neked.
2018. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 20 perc kezdésnek tökéletes, folyamatosan növeld. A guggolások és kitörések tekintetében jobbnak gondolom, ha inkább sorozatokat raksz össze. Pl. 3x15 guggolás, 3x 15-15 kitörés kezdésnek, ezt is fokozatosan növelve. A rendszeressèg fontos és, hogy tarts pihenőnapokat.

Viszont fontos, hogy a kalória beviteledet is szinten tartsd. Mozgás+ megfelelő étkezéssel verhetetlen leszel.

2018. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kitörésektől akarsz fogyni? Ez érdekes, mesélj még. Egyébként hamarosan látni fogod a változást, úgy tönkremegy a térded hogy öröm lesz nézni.
2018. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy kb 15-20kg-t szeretnék leadni, de kedves 3. válaszoló, ha rendesen elolvastad akkor át kellett volna, hogy menjen, hogy nem önmagában kitöréssel szeretnék fogyni. Mellette normálisan próbálok enni és elkezdtem aerobikozni is. Évekig nem mozogtam semmit így valószínű, hogy ez a kis mozgás már látszódni fog rajtam (legalábbis remélem). A kitörést és guggolást inkább formálásra használnám, bár szerintem mindenféle mozgás éget valamennyi kalóriát is. És ha szabályosan csinálja valaki, akkor tudtommal nem roncsolja a térdet.


Egyébként köszi a tippet, kettes. Ezekkel a mennyiségekkel kicsit gondban vagyok mert általában azt gondolom, hogy túl keveset csinálok valamiből, ezért nagyjából addig csinálom amíg bírom, de közben meg nem is számolom. Ezért szeretnék valami rendszert vinni a dologba, ezért is tettem fel a kérdést :)

2018. márc. 8. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, ezekből nem kell rengeteg (bár van, aki kísérletképpen s fejlett lábizomzattal megcsinál párezer kitörést s 1 hét múlva már teljesen OK izomláza lesz a pokoli kínok szakaszát elhagyva. te hogy bírod?). Ha túl könnyű 10-20 guggolás, akkor jönnek a súlyzók (én sokkal jobban szeretem egykezesekkel, de persze egy szinten túl már egy rúd kell, guggolókeret meg ilyenek. de te még nem tartasz ott, gondolom).

Kalóriát önmagában keveset éget, bár a nagy lábizomzat pörget az anyagcserén, de alapvetően az izmok miatt guggolunk, nem a kalóriaégetés miatt. Kell az is.

De jobb, ha egész testre edzel.


A fogyásod persze az étkezéseden fog múlni, az edzés persze segít valamit, hisz növeli a kalóriaégetést.

2018. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ügyesen csinálod, bár fontos lenne tudni, mit és mennyiszer eszel egy nap. Sokan azt hiszik, hogy egészségesen étkeznek, közben egyáltalán nem.


A guggolást, kitörést én a helyedben így csinálnám:

Megszámolom, mennyi az, amit bírok, leírom.

Minden alkalommal növelem ezt a számot, és azt is leírom.

Egy idő múlva jöhetnek a súlyok, hiszen lehet a végtelenségig guggolni, az izom a terheléstől nő. Szóval fogom a súlyokat, itt is megnézem, mi az, amivel bírok x darabszámot, és ezt is leírom, minden alkalommal növelek a súlyokon (otthonra is lehet venni akár levehető tárcsás kézi súlyzókat).


Én így csináltam, és nagyon szuper érzés visszanézni, hogy pl. tavalyhoz képest mennyit fejlődtem.

2018. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!