Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Na most akkor a a többszöri...

Na most akkor a a többszöri (kevés) étkezés segíti az anyagcsere gyorsulását vagy nem? Dr. Gödény szerint a böjt segíti az autofágiát?!

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=-6hcGaPZskE


hivatkozásképp bemásolom a linket.


2020. máj. 2. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a böjt nem csak abból áll, hogy nem eszel, hanem hogy szellemileg is teljesen kikapcsolsz, mindent félreraksz, és csak pihensz, és valójában ez segíti a tisztulást. De mindjárt nézem a videót. :)
2020. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többszöri kevés étkezés az IR kialakulását segíti elő.
2020. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg? :O


Erre kérhetek hiteles forrást?

2020. máj. 3. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez arról szól, hogy az étkezések gyakorisága nem hat az anyagcserére:

[link]


Az IR-es már egy-két éves anyag volt, talán majd kikeresem. De ha ilyen témában olvasol, sok helyen leírják, hogy az egyik kiváltó ok a gyakori étkezés.

2020. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok akkora hozzáértő, és nem olvastam még el, mindjárt fogom.

De szerintem - így logikus - valami nagyon elcsúszhatott a vizsgálatokban. A gyakori étkezés általában azoknál jellemző, akik folyamatosan csokit meg édességet esznek.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a 2-3 óránként valami egészséges evése hozzájárulna az IR-hez, szóval ez elég erős következtetés.

De ezek után már szeretnék utánaolvasni.... Mindenesetre nem szerencsés, ha félreértelmezik az eredményeket/következtetéseket.

2020. máj. 5. 08:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehezen tudod elképzelni, de statisztikailag kimutathatóan nagyobb eséllyel lettek IR-esek a 2-3 óránként evők, mint a ritkábban evők, függetlenül a minőségtől.
2020. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a videót, de doktor Gödénynek és az IR-es válaszolónak igaza van. A böjt, főleg a rendszeresen, vagy kúra szerűen végzett böjt tényleg jótékony hatással vannak a szervezetre. A böjt felgyorsìtja azautofágiát, ami a sejten belül felgyülemlett rossz proteinek megsemmisìtését jelenti. Ez egy fajta túl élő mechanizmusa a sejtnek, és nagyon hatényony, mert amikor ezek a rossz proteinek felhalmozódnak a sejtben, akkor ezek a sejt halálát okozhatják, vagy rákos folyamatokat indìthatnak be. Ez az öntisztìtó folyamat azonban csak akkor indul be, ha legalább 16 órát tartunk 2 étkezés között! Miért? A sejt részéről ez a túlélést jelenti. Mivel te nem viszel be proteineket, attól a sejtnek még szüksége van amminosavakra (ezek alkotják a proteineket) és emiatt a rossz szerkezetű, amúgy haszontalan fehérjéket kezdi lebontani, hogy ebből építőanyagot, vagyis amino-savakat nyerjen. Ez az öntisztulási folyamat életmentő, nagyon hasznos, és egyesek szerint a hosszú élet titka.

A böjt nem hogy nem lassìtja, de sokkal inkább eredményessé teszi az emésztési folyamatokat. Nincs ilyen hogy akkor "bekapcsol a raktározó mód és akkor hìzni fogsz".

Ha eszünk akkor a táplálékban lévö mikro-tápanyagok a felszìvódás után a vérbe kerülnek. Ezek közül főleg a cukor, de a fehérjék is inzulin választ váltanak ki, tehát a hasnyálmirigyet arra kényszerítik, hogy inzulint adjon le a vérbe, ami majd ugye csökkenti a vércukorszintet, mert mint egy kis kulcs kinyitja a kaput ahhoz, hogy a cukormolekulák bejuthassanak a sejtbe. A cukor ezután az energia szintézisben vesz részt. Ezt az energiát a sejtek a fehérje szintézishez használják és arra, hogy zsìrt raktározzanak. És itt a lényeg! Az inzulin a zsìr elraktározódását stimulálja.

Amikor eszel, akkor megnő az inzulin szintje a vérben, a szervezet zsìrt raktároz! Aki folyton, 2-3 óránként eszik, és ugye itt nem zsìros csülök-pörköltről van szó, hanem általában valami inzulin-választ kiváltó magas ch-tartalmú dologról pl. Csoki, gyümölcs, joghurt, nasi ecc. az inzulin szint folyton magas lesz, és zsìrt fogsz raktározni! Ilyen állapotban nagyon nehéz lesz a zsìrégetés...

2020. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!