Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le?

Hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

17/l 165cm/90kg vegán

Most próbálkoztam egy diétával, amiben reggelire a súlyom 10szerese g (900g) gyümölcsöt kellett enni, ebédre súlyom 5szöröse g (450g) zöldség, plusz egy tányér bármilyen kaja, csak azért az se legyen túl sok, meg egészsėges. A vacsora ugyanaz, mint az ebéd. A vacsorát az elejétől kezdve nem tudtam betartani, ahelyett vagy csak zöldséget, vagy csak rendes kaját ettem, mert estére nagyon soknak gondoltam azt. A reggelit sem volt túl könnyű megenni, főleg, hoby nem nagyon változatos, alma, banán, mandarin, meg néha valami más, mert minden gyümölcs nagyon drága most. Tudom, hoby mi lehet ennek a logikája, eszek egy csomó egégszséges dolgot, jól is érzem magam tőle, egészséges leszek, eszek egy csomót és még a kalória sem sok. Na én azt is utáltam, hogy állandón tele voltam. Lehet nehéz elképzelni, de szeretem, ha üres a gyomrom, akkor úhy el tudom képzelni, hogy fogyok, ez alatt a diéta allatt állandóan rosszul éreztem magam, hogy tele vagyok, pedig tudtam, hogy ettől fogyhatok.

Ezelőtt úgy kajáltam, hogy ettem instant levest, popcornt, meg ilyesmit, de csak ha már tényleg éhes voltam, mondjuk ettem 3x egy nap. Azt nem is diéta miatt csináltam, csak az eset jól és fogytym is egy keveset.

Szóval ez a kettő nem vált be(amit először csináltam, azért, mert egészségtelen). Bármi tippet elfogadok fogyáshoz. Az lenne a legjobb ha hasonlítana ahhoz amit először csináltam, csak egészségesebb verzió.

Bármi tippet szívesen fogadok. Diétához, vagy otthoni sport tippeket. Köszönöm, hogy végigolvastad és köszönöm, ha válaszolsz.



2020. máj. 6. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az erre vonatkozó kérdésednél már megírtuk, hogy ez nem normális diéta, nagyon egyoldalú, káros, ne kövesd. Miért kellett mégis a hülyeséget kipróbálni?
2020. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még mindig nem gondolom, hogy káros lenne, csak nem tudtam tartani. Amikor azt a kérdést kiírtam, akkor már elkezdtem a diétát.
2020. máj. 6. 13:09
 3/8 A kérdező kommentje:
De, ha azt tudod, hogy az egy hülyesėg, akkor biztos tájékozott vagy, biztos tudnál diėta tippeket. Miért nem válaszolsz a kėrdésemre?
2020. máj. 6. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem fogsz tippeket kapni, mert vegán vagy, és így neked kellene tudni, hogy kiegyensúlyozottan hogy táplálkozz, aki nem vegán nem akar egészségtelent írni. A kiírásod szerint eddig sem érdekelt a szervezeted fehérje és vitamin szükséglete.

Minden esetre csökkentsd a szénhidrát fogyasztást.

2020. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a fenébe vagy te kövér vegánként? Én még életemben nem láttam túlsúlyos vegánt. Itt nem fogsz jó válaszokat kapni, menj a vega szekcióba az ételek-italoknál, kérj normális recepteket és kezdjél el normális kajákat enni. A gyümölcs jó, de nem kell belőle napi majd egy kiló.

Én itt csak azt a tippet tudom adni neked, hogy ne legyél vegán. Így ne. Én voltam vegetáriánus, most is csak szökőévente eszem húst, de így is azt mondom, az kövessen megszorító étrendet aki normálisan csinálja. A tiéd nem normális.

2020. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegankent is ehetsz rengeteg taplalo etelt. A reggeli tenyleg a nap legfontosabb etkezese, csak gyumolccsel keves, a reggelinek taplalonak kell lennie.

Ehetsz pl zabkasat es abba rakhatsz gyumolcsoket, csinalhatod szoja vagy novenyi tejjel is. Ha nem szereted a zabkasat akkor vegyitheted a gyumolcsoket szoja joghurttal es magvakkal, dio, mogyoro, kesudio. Ha sosabbat szeretnel reggelizni a natur tofubol remek tofu “rantottat” tudsz csinalni azt eheted sok zoldseggel is reggelire, esetleg egy fel avokadoval.


Ebedre is rengeteg variaciod van, akar tofu, szejtan, falfel. Ezekhez kis koret es sok zoldseg. Az edesburgonya nagyon egezseges, es kiados koret, grillezett zoldsegekkel nagyon jo. Huvelyeseket is egyel, abban van sok feherje. Vannak nagyon jo lencses/borsos alapu “hamburger husok” de hazilag is tudsz ilyeneket kesziteni, sok receptet talalsz a neten.


Vacsorara egyel kisebb adagot, zoldsegeket, akar teljes kiorlesu piritost avokado kremmel vagy humusszal, nekem nagy kedvencem a grillezett kaliforniai paprika humusszal szendvicsben es melle egy adag salata.


Fontos hogy sok vizet igyal, minden etkezes elott igyal meg egy pohar vizet, illetve B12 vitamint szedj, azt a szervezet csak husbol tudja kinyerni. A feherjere is figyelj, azt tofubol illetve huvelyesekbol, alternativ tejbol tudod potolni.


Mozogj sokat, az is jo ha kezdetben csak elmesz egy hoszabb setara, kesobb kocogasra. Biciklizes is nagyon jo, illetve rengeteg itthoni edzos gyakorlat van, sok video van youtubeon azok kozul valogathatsz, de egy edzes tartson legalabb 60-90 percig.


Ha szereted a protein shake-eket azokbol is van vegan fajta, az jo etrend kiegeszito, eltelit es magas a feherje tartalma, vannak direkt olyanok amik fogyokurazok szamara vannak, tudsz boven valogatni.


Egyebkent en nem vagyok vegan, csak keves hust fogyasztok es akkor is 90 szazalekban csirket, illetve tejtermeket nem eszem. Szoktam ezeket az alternativakat hasznalni es nagyon sok fele etel keszitheto beloluk, probalj meg valtozatosan etkezni, az etkezesek kozott nasolhatsz gyumolcsoket. Ha nem szeretsz sokat enni egyszerre vagy ugy erzed tele vagy, akkor ehetsz otszor egy nap kisebb adagolat, de ne egyel tul keson es este mar mellozd a gyumolcsoket is.


En akkor kezdtem el fogyni amikor elkezdtem joval tobbet(!) enni, viszont helyesen taplalkoztam. Hiaba eszel kis adagokat es telited el magad popcornal, csak hizni fogsz tole. Egyel valasztekosan es sokat, rostban es feherjeben gazdag etelt, es szedj B12-t mindenkepp, ha vegan etrendet kovetsz.

2020. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló! Hasznos volt.
2020. máj. 7. 08:56
 8/8 anonim válasza:
Ajánlom Teremy Alex fogyásbeindító tudásanyagát
2020. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!