Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket egyek, hogy...

Milyen ételeket egyek, hogy fogyjak? Illetve mit használjak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 163,3 cm voltam (pontosan), nagyjából 1 éve... de már régóta nem igazán növök szóval nagyjából ha nem is annyi, de 165nél több nem vagyok!

A testsúlyom azt pontosan nem tudom.... (rossz a mérlegünk, TÉNYLEG!) de olyan 90kg körül lehetek. Ami tudom elég gáz ne bántsatok már sokan tették. És már most jutottam el addig, hogy fogyni akarok, úgy érzem fejben is el van döntve ez.

Olyan 60 kg lenne a cél, vagy 55... valahogy így.

Nem szeretnék csont sovány se lenni, de azért egy bálna sem. Inkább nagyjából a magasságommal illő súlyú szeretnék lenni.

Edzeni egyáltalán nem szoktam. Szóval ez hogy edzőterembe menjek, vagy akár csak futni a tónál nem szeretnék. Szégyellem magam, illetve nincs hozzá bátorságom hogy mindenki előtt tornázzak. (Még ha rajtam kívül más is csinálja se) De ez nem azt jelenti, hogy nem fogok mozogni. Van egy szoba biciklim, illetve a telefonos appoknál van egy úgy nevezett " 30 Napos Fitness " Ma meg is csináltam az első ilyen gyakorlatot, igaz olyan 10 percig tartott.. ami valljuk be nem sok. Ha napi 10 percet edzek nem fogok lefogyni 10 év alatt se. Jó nyilván ez attól is függ hogy mennyit eszem és miket emellett.. Hát nem tudom.


Én ezt a fitness cuccot, ezt a napi 10 percet megfogom csinálni, és emellett még napi 15-30 percet szoba biciklizem. Amire szintén lehet mondani hogy nem nagy cucc, de annak aki sose mozgott és nem titkolom túlsúlyos annak talán ez a "pici" dolog is kezdésnek számít. Mármint azért annál mégiscsak jobb ha inkább ahogy eddig is, nem foglalkoznék vele és zabálnám a chipseket..

Térjünk a tárgyra...


Ha látok már magamon eredményt pl 10 kilót leadnék akkor már azért úgy gondolom lenne annyi önbizalmam hogy lemenjek akár futni, akár edzőterembe vagy hasonló.

Az érdekelne hogy :


Milyen ételeket, és hogyan készítve egyek?

(Próbáltam egészségeseket pl :

avokádó, padlizsán, bulgur, tofu (bár ez vega) de EGYIK SEM ÍZLETT!

Nem tudom nem az én világom.

Kevés húst eszem, de a csirkemellet imádom. (arról hallottam hogy az nem annyira vészes. Rántva már az, de nem rántom ki!)

De mégis hogy készítsem akkor el, illetve mit egyek mellé?

Csak zöldségeket? De 1 idő után nem unom meg a zöldséget?

Akkor rizs, tészta, krumplit vagy mit egyek?

Illetve a gyros mennyire hizlal? Pl ha a krumplit nem eszem meg hozzá?

Rendeljek fehérjeport? De melyik lenne számomra a legalkalmasabb? És árban mennyire vészes?

Hányszor egyek egy nap, és mikor? miből? mennyit?


Nem vagyok édesszájú, nyilván azért ha van csoki eszem, de nem azzal van a baj, hanem a sós dolgokkal, chips, pizza, hamburger ilyenekkel. Nálam ezek voltak azok amik sajnos hozzám nőttek.Na meg ami rosszabb ezeknél a cukros üdítők.. kólától kezdve az Ice Teáig...

Ezeket szeretném elhagyni.

De pl vannak a cukormentes dolgok, nem a kóla, hanem pl, Fuze Tea, vagy a Lipton green tea? ezek is veszélyesek, vagy ezekkel úgy nincs baj? Olyan heti 1x bele fér?

Illetve ha pl, megkívánom a pizzát akkor mit tegyek?

Mit egyek helyette? Illetve ha pl,más lisztből csinálom a tésztáját akkor az belefér? (havi 1x)

Ha lefogynék, akkor a bőröm ilye lógós lenne, vagy feszes? Nagyjából ha komolyan neki kezdem, olyan 90ről 60-55kg mennyi ideig tart leadni?

Amellett hogy kevés zsíros kaját eszem, cukormenteseket is szeretnék, mivel még nem vagyok cukorbeteg! (de annak a közelébe vagyok szóval ezt figyelembe véve tudnátok segíteni?)


Köszönöm a válaszotokat, és bocsánat a regényért, és ha valamit elírtam, vagy rosszul írtam. Teljesen új vagyok ebben a diéta dologban. Számos cikket elolvastam, szóval ne írjatok olyanokat kérlek hogy "Google a barátod", mert a Gyakori Kérdések is a Googlen keresztül jön be, és csak információkat gyűjtök... innét is. - onnét is... :D Köszönöm szépen mindenkinek aki segít! :)



2020. ápr. 23. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés: veszel egy mérleget.

2. lépés: meghatározod a fogyás havi mértékét, ami a testtömeged kb. 3 százaléka.

3. lépés: belövöd a napi kalóriád.

4. lépés: keresel a neten olyan étrendet, ami nagyjából annyi kalória, amennyire szüksgéed van.

Ha a fogyás üteme túl lassú vagy gyors, korrigálod a napi kalóriamennyiséget.

2020. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

kezdjük a mozgással

az tök jó, hogy elkezdted, de az a napi 10 perc tényleg nem sokat fog változtatni

tornázhatsz is otthon, rengeteg ilyen videót találni kezdőknek is

annyi lenne a tanácsom, hogy ne akarj rögtön túl sokat, mert akkor könnyen megutálhatod

fokozatosan haladj, a saját tempód szerint, nem baj ha eleinte nem tudod végigcsinálni a videót vagy közben muszáj pihenned

és nem is muszáj ám heti 7 napot, teljesen jó ha mondjuk 4 nap komolyabb edzés van, a többin meg csak valami könnyedebb mozgás

0-ról a heti 7 nap biztos, hogy sok lesz (persze ha csak azt a pár perces mobilos dolgod csinálod, akkor nem)


azt fontos lenne tudni, hogy pontosan mennyi is a súlyod és akkor ki lehet számolni mennyi a napi kalóriaigényed és fogyás mellett mennyit kéne enni

aztán legalább az elején számolni is kéne mennyit eszel, amíg rá nem érzel mennyi a megfelelő adag

erre vannak jó oldalak, alkalmazások


az ízesített innivalókat felejsd el, akkor is ha nem cukor van benne és 0 kalóriás, mert attól az még nem lesz jó

ha nem megy egyből az átállás a vízre, csinálj teát vagy limonádét (ne túl édesre) és egyenlőre idd azt, már az is sokkal jobb, mint bármilyen kóla és társai

nyilván a chipset és minden gyorskaját hanyagolni kéne, keress recepteket és biztos lesz egy csomó olyan egészséges étel, ami fog ízleni

ha neked az segít abban, hogy kitartó legyél, havi egyszer nyugodtan ehetsz pizzát akkor is, ha nem másfajta lisztből van a tésztája, nem ezen fog múlni

írtad, hogy szereted a gyrost, na azt simán el lehet készíteni egészségesen sok zöldséggel, próbálkozhatsz néha ilyenekkel is

fehérjeporra pedig nincs szükséged


akkor fogsz tudni lefogyni, ha nem sanyargatod magad az elején és utána feladod, mert nem bírod, hanem ha változtatsz az életmódodon és hosszútávon tartod magad hozzá

remélem válaszoltam mindenre

sok sikert és kitartást :)

2020. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg 90 kiló körül vagy, akkor kalóriaszámolgatás helyett első lépésként tényleg elég ha rendbe szeded az étkezésedet. Reggelizz minden nap. Ha kenyeres vagy, lehet pirítóst, főtt tojást vagy sonkát, zöldséggel. Ebédelj normálisan azt, amit a családban mindenki, de kis adagot egyél. Vacsorára sovány husi párolt zöldséggel vagy salátával, esetleg nagyon kevés körettel. Vagy egy cottage cheese zöldségekkel, pár karika sonkával.

Igyál naponta legalább másfél liter vizet. Ne igyál cukros üdítőt, ne rágcsálj, ne nassolj! Ha a három étkezés között megéhezel, egyél egy almát vagy igyál egy kávét cukor nélkül, pár szem korpás keksszel. Ha nagyon desszertzeni akarsz, akkor egyél egy update pudingot vagy rudit.

Ha nagyon muszáj a kóla, legyen zéró, mert nem hízlal viszont sajnos nem is egészséges.

Nézd meg ezzel és a mozgással együtt mennyit tudsz fogyni. Kalóriát számolgatni bőven ráérsz ha leáll a fogyás. Számításaim szerint egy kis odafigyeléssel az első 10 kiló hasítani fog rólad lefelé.

2020. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggelim .

2 főtt tojas, 6 dkg teljeskiörlésű kenyer.

8 dkg csirkemell sonka.


Ebedem. Csirkemell, sóval, borsal ízesítve, kókuszolajon megsütve, 15 dk szelet, hozzá párolt zöldborsó,sarkarepa, feher répa.

Uzsi 1 alma , 2 korpofit keksz.


Vacsim meg majd túró, afonyaval.


Mozgás heti hatszor. Itthon. Mindennap kb masfél óra.

Fél óraval kezdtem, akkor abba majdnem belehaltam :D


Havi 1 kg minúsz. Tudom kevesnek tűnik, de att se szeretném a bőröm csunya legyen.

Ja és 48 éves leszek idén :) es tőled még súlyosabb .


Hajrá.

Van a neten ingyenes letölthető torna, etrenddel. !

Ha erdekel jelezd !

2020. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért egy fejlődésben lévő szervezetnek ennél többet kell ennie, ráadásul a nagy túlsúly miatt így is könnyen fog lemenni róla. Ha az elejétől így eszik, pár hónap múlva feladja.
2020. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 # vagyok.


Nekem van par alapbetegsegem.

Nem kell masnak is így etkeznie.

Én kicsit magamra alakítottam.

Számonra elegendő.


19 evesen nyilvan többet kell etkeznie.


Ehezni nem szabad !

2020. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, persze. De én 42 évesen többet eszem és az első 10 kiló kb 12 hét alatt ment le rólam. Szóval nagy súlyfelesleggel elég odafigyelni, rendszerezni és megterezni mit eszik, ráér határokat húzni akkor, amikor már leáll a fogyás viszont még mindig van felesleg. Ez akár 2-3 hónap is lehet, ha nem több.
2020. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!