Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy nagy...

Miért mondják hogy nagy súlyról könnyebb fogyni? Vagy csak én vagyok szerencsétlen?

Figyelt kérdés

145kg vagyok, 24 éves anyuka. Kb 1 hónapja nincs semmi étvágyam. Napi 700 kalóriát sikerül lenyomnom a torkomon. Az is javarészt gyümölcs, zöldség, csirkemell vagy hal sütőpapíron, lerniben sütve. Mindig máshogy csinálom hogy azért kicsit változatos legyen. Napi 2l vizet iszom. Kenyeret 1 szeletet eszem naponta. Cukrot csak annyit amennyi a 3in1 kávéban van, abból napi 2.

Mégsem fogyok semmit. Ez a kevés is csak kényszerből megy le. De emellett, ekkora súlyból nem kellene fogynom?


2020. máj. 7. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Kenyér, cukor.

Márpedig más is van ott, ha nem tudsz lefogyni... én ugyan 40 kiló vagyok, de ha úgy ennék mint te, garantáltan fogynék. Biztos nincs ott egy kis dugisüti, szelet csokika, amiről “ha senki nem tud, meg sem történt”? Esetleg gyerek utáni maradék “eltakarítás”?

2020. máj. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Inzulirezisztencia lehet,cukorbetegség vagy pajzsmirigy alulműködés,vagy PCOS.

Kellenne fogynod,de az is lehet,hogy csak lassabban indul be nálad a folyamat.Biztos,hogy 700 kcal? Jól számolsz? Nem lehet,hogy az adagok nagyobbak,mint gondolod? Nagyon sok minden lehet a háttérben, keress fel egy dietetikust.

2020. máj. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg őszinte vagy és nincs nasika, sütike, gyerek utáni tányér takarítás, akkor ahogy a második írja, valószínű, hogy megborult a hormonrendszered.

Lehet pajzsmirigy, agyalapi mirigy, mellékvese, női hormonok, hasnyálmirigy.

Ezeket kellene egy laborral megnézetni, sajnos ezekből a háziorvos nem írhat ki csak nehányat, az összes szakorvoshoz eljutni jelen helyzetben lehetetlen.

Ha van pénzed, akkor magánlabor, zsebbenyúlós, de rávilágít az alapproblémára és elindulhatsz szakorvoshoz.

Sok sikert!

2020. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon kevés kalória. Még egy 60 kilós vékony lánynak is.

Valami nincs rendben.

Az első hülyeséget írt. Attól az egy szelet kenyértől és a kávéban lévő cukortól semmi bajod nem lesz. Az annyira minimális, hogy attól nem lehet hízni.

Ha valóban csak ennyit eszel, akkor valamilyen betegségre gyanakodnék. Mert egyébként ez konkrétan lehetetlen.

2020. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy: kevés a kalória, éhezel, és ezért mindent elraktározol

Vagy: hormonbaj

Vagy: valamit nem mondasz el, melléeszel

2020. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem akkor elmegyek kivizsgáltatni magam ha ennek vége lesz.

Az biztos hogy ennyi az annyi, mérek mindent és a kalóriabázist használom.

2020. máj. 8. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
4 nem írok hülyeséget. Napi 1 szelet igen is számít!
2020. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriabázis nem a legjobb, mindenki beírkálja a hülyeségeit, aztán mikor rákeres az ember egy adott kajára automatikusan a legkisebb kalóriatartalmút választja. Kalóriabázis volt, hogy nekem egy jó kis magyaros krumplistésztára 40 kcalt írt/100 g, csak nevettem és azzal a lendülettel töröltem is le.

Ha mindenáron ilyen alkalmazást akarsz használni, akkor a myfitnesspalt tudom inkább ajánlani.

2020. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Eddig ezt ajánlották. Letöltöttem, köszönöm :)
2020. máj. 8. 22:28
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Kalóriabázist ki használja úgy, hogy mások krumplistészta receptjét veszik alapul? Egyértelmű, hogy nincs két egyforma kalóriatartalmú krumplistészta! Számít milyen tészta, számít milyen zsiradékot használsz, van, aki tesz hozzá kolbászt, virslit, szalámit, stb... Én amikor ezt az oldalt használtam, mindig beírtam a saját receptet, amiből főztem! Lemértem az alapanyagokat, és beütöttem saját receptként.
2020. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!