Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit sportoltok otthon? Nektek...

Mit sportoltok otthon? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Olyan mozgásformát szeretnék találni, amit hosszú távon is képes vagyok folytatni és eredményes lehet súlyvesztés szempontjából. Ugyanakkor sok mindent nem bírok (170/80 kg vagyok, de konkrétan semmi izom nincsen rajtam és soha életemben nem sportoltam semmit, mióta korona van azóta csak otthon ülök), illetve nincs is sok lehetőségem jelenleg (nem tudok eljárni edzésekre, nem tudok beruházni itthoni gépekre vagy eszközökre). Persze, már százszor böngésztem a netet és kipróbáltam pár dolgot, de egyik sem nyerte el a tetszésem. A Rubint Réka és hasonló fitness tornákat stb. nem bírom megcsinálni. A jógát nagyon hamar megunom és egyáltalán nem tetszett, de itt sem tudok kitartani minden pózt. Táncolni nem szeretek, abszolút nincs is semmi ritmusérzékem sem semmi ilyesmi. Szóval eddig én nem találtam olyat, amit élveznék és meg is tudnék csinálni.
2020. máj. 11. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Futni sem tudok, illetve nem is olyan környéken lakom, ahol az ember szívesen kimegy az utcára csak úgy pl. sétálni vagy futkorászni.
2020. máj. 11. 19:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Chloe ting!
2020. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És te csinálod is rendszeresen? Számodra élvezetes? Nem tudom, lehet velem van a baj... nem vagyok egy kimondottan pörgős ember, halál nyugodtan tudok órákig pl. olvasni, én nem leszek ideges, ha várakoznom kell vagy tényleg mindig tök jól el vagyok egyedül, gondolkozom stb., soha nem volt bajom ezekkel a dolgokkal, de nekem valahogyan nincsen idegem ezekhez a videókhoz és kb. 2 perc után megunom. Számomra semmi élvezetes, izgalmas, érdekes, jól eső nincsen bennük. Kipróbáltam az ő videóit is és ugyanez. Egy-két alkalommal rávettem magam, de volt, hogy be sem fejeztem. Szóval nekem nem tetszett.
2020. máj. 11. 19:25
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Az internet tele van tornavideókkal, tornagyakorlatokkal. Keresgélj, hogy neked melyik lesz a jó.

Azonban nagyon figyelj oda az étkezésre is, mivel a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik.

2020. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés és diéta. Összeszerelhető kézi súlyzó, bokasúlyok textil/gumi szalag, fekpad.

Szerencsére kinyitott a terem és ott folytatom.

2020. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Diéta, Súlyzó, szobabicaj ha jó az idő meg országúti bicajozok.
2020. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha az alapján választasz, hogy mit tudsz elsőre tökéletesen megcsinálni, ráadásul 0 izommal, akkor nem fogsz fejlődni. Élvezni élvezni kell, persze, de sikered attól lesz, ha fejlődsz, amihez kihívás kell. Magadnad kell megtalálnod, mi tetszik, és miben vagy hajlandó a kudarcokat is elviselni, hogy aztán századik próbálkozásra sikerüljön. És jöhet a következő lehetetlennek tűnő kihívás, és így tovább.

Az én mércém nem mérvadó a te szempontodból. 4 és fél éve rudazok, itthon is van, minden másnap rámegyek vagy kombóval szenvedni, vagy minél nehezebb pózokkal, vagy csak erősíteni. Emellett páromnak elég nagy tárcsa készlete van kézisúlynak, meg francia rúdhoz. No meg haskerék, gumiszalagok, kettlebell. Még pár dolog, plusz 20-30kg tárcsa, és komplett edzőtermük lehetne itthon. Ne másokhoz mérd magad. Te legyél a fókuszban, kísérletezz.

Fogyáshoz a leghatékonyabb a súlyzó+aerob kombó, de ha nem élvezed, nem fogod sokáig csinálni.

2020. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valaha régen még Bíró Ica és Cindy Crawford videóira tornáztam, ezekhez csak kézi súlyzó kellett. Jó ideig nem tudtam az egész (1-másfél órás) videót végigtornázni, így csak addig csináltam, amíg bírtam, vagy közben meg-megálltam pihenni. Jártam csoportos tornára és jógára is, elég sok gyakorlatra emlékszem. Most már fejből csinálok gyakorlatokat súlyzóval és anélkül, minden testrészre. Találtam a neten pár perces planking videókat is, ezek is nagyon jók, főleg, ha kevés időm van edzeni.

Szerintem ha edzetlen vagy, ne várj magadtól túl sokat. Csináld addig, ameddig jólesik, egy idő után majd egyre több fog menni szenvedés nélkül. Ha nincs egy konkrét videó, ami tetszik, váltogasd őket.

2020. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem is csak önmagában az zavar, hogy nem bírom. Az sem motivál, hogy nem élvezem. Oké, szeretnék majd jobban kinézni és fogyni, ez egy cél. De jelenleg mennyivel jobb lenne, ha ezt az időt tölthetném pl. tanulással, hobbimmal, pihenéssel, bármivel amit élvezek és kedvem van hozzá, és hamarabb látom az eredményét.
2020. máj. 11. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom mit érzel, pont így vagyok/voltam én is. Sosem voltam az a pörgős, sportos típus és meg is lett az eredménye. Pláne egyetem alatt, úgy elvesztettem az egyensúlyt....végig csak ültem napokig tanultam (oké évekig, de volt hogy időközönként "sportolgattam" eredménytelenül) stb...ha volt szabadidőm oh hát miért mozogtam vagy tornáztam volna keményen, amikor egy kis lazításra vágytam nem pedig több szenvedésre. Csak jól kellett volna beosztanom az időm és végiggondolni, hogy az egészségemmel játszom (még ide sorolnám az alvásmegvonást is). Most itt szenvedhetek az IR-rel meg a ch számolós diétával életem végéig szinte, pedig csak egy kis odafigyelés meg mozgás kellett volna. Tehát amíg neked nincs ilyen bajod, ne várd meg míg eljutsz egy ilyen állapotba. De tényleg. Legyen ez is egy motivációd, mert ha egyszer elveszted nem fogod visszakapni az egészséged. Most zv-re meg 3 másik vizsgára készülök még mellette és néha én is sajnálom, hogy naponta két órám azzal megy el hogy edzek. De szerintem ennek első helyen kell állnia a listán, minden más pótolható, csak türelem kérdése ugye. Szóval próbálj meg a hozzáállásodon változtatni. Ha ilyen negatívan állsz hozzá, soha nem fogsz előrébb jutni ebben a témában. Erre nincs csodaszer sajna. Próbálj meg úgy végig csinálni egy edzést, hogy elmondod magadnak: "oké utálok mozogni és most még nem látom eredményét, de ezt végig csinálom és azzal is közelebb leszek a célomhoz és tettem valami hasznosat magamért."


Amúgy nézd meg youtube-on a Fitness Blender videókat, én nagyon szeretem őket. Teljesen rájuk kattantam, pláne a HIIT-edzésre. Van benne low impact is és emlékszem, hogy mikor elkezdtem nem tudtam végigcsinálni még a könnyű gyakorlatokkal sem! Most meg már majdnem végig megy a nehezebbekkel.


https://www.youtube.com/watch?v=tbbZBtdd20U

Nézd ennek a címét! Nekünk készítették:D

Fel a fejjel! :)

2020. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!