Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mégis mit egyek kenyér helyett...

Mégis mit egyek kenyér helyett ha megettem napi 6 - 7 szelet kenyeret is?

Figyelt kérdés

Elég válogatós vagyok, nem szeretem a húst, és a szalámit sem. De szeretem a sajtokat, a zöldségeket, kivéve a zöldbab, spárga. Joghurtot, tejfölt is imádom de a tejet nem szeretem magában. Szeretem a gyümölcsöket, a müzlit. A főtt kajákat amiben nincs hús.


51 kg vagyok, rengeteg kenyeret megeszem és szeretnék rajta változtatni. Nem bírom a kenyér helyettesítőket sem a teljes kiörlésű cuccokat, egyszerűen nem ízlik. Biztos hízom ezektől amiket eszem mert szeptemberben csak 47 kg voltam.

Ha nem muszáj nem lépném túl az 50et, szóval próbálom tartani. Miket egyek, ami egészséges?



2020. máj. 12. 16:13
 1/10 anonim válasza:
48%
Szia! Nem tudom próbáltam-e már az abonettet, puffasztott rizst, de ezek tényleg nem helyettesítik a kenyeret ...Esetleg próbáld ki, hogy nem a bolti fehér kenyeret veszed és eszed meg, hanem otthon érlelsz kovászt, csinálhatsz kovászos kenyeret, ami sokkal finomabb, egészségesebb, mint a bolti fehérkenyér, és hát sokkal kevésbé hizlal :-)
2020. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
66%
Én teljes kiőrlésű kenyérrel kezdtem, abból van bűn rossz, de vannak finomak is, amin nem is érzed hogy az, aztán váltottam abonettre, na annak kb semmi íze nincs, viszont azt kensz rá amit csak akarsz és úgy mondhatni megadja a kenyérélményt. Mert nekem inkább a rávalók hiányoztak mint maga a kenyér. :D
2020. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%
Én puffasztott rizsával helyettesítettem a kenyeret.
2020. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
25%
Ú próbáld ki pufi rizsre a Lidl-ben lehet kapni ilyen kacsatepertő krémet az isteni, én glutén allergiás vok és azzal élem csak túl a puffasztottrizst :-)
2020. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha nem változtatsz jelentősen a szokásaidon, a változás sem lesz jelentős.

A kevés fehérje fogyasztás nagy hiba, keress olyan alternatívákat, amiket szeretsz, és egyél eleget belőlük.

A kenyeret hiába helyettesíted mondjuk valódi teljes kiőrlésűvel, a szénhidrát tartalma annak is kb ugyanannyi, csak lassabban szívódik fel. Ha ugyanannyit eszel belőle, mint fehér kenyérből, semmire sem mész. Az abonett, puffasztott rizs és társai amellett, hogy olyanok, mint a hungarocell, meg a karton papír, ugyanúgy rossz minőségű szénhidrát bombák. Ha pedig nem szereted őket, nem is fogod sokáig enni.

Ha nem változtatsz, nem fogsz változni, max rossz irányba. Persze, nem arról van szó, hogy soha nem ehetsz kenyeret, de a mértéktartás mindennek a kulcsa.

2020. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy csak nem szereted a húst, vagy konkrétan vega vagy? Ha vega vagy, akkor sok hüvelyesből készült ételt javaslok, reggelire egyél kenyeret nyugodtan, de nap közben már ne. Tofu bejön? Én azt ettem sokat, amikor vega voltam, remekül elkészíthető. Ha ne vagy vega, csak válogatós van-e olyan húsféle amivel kivételt tudsz tenni? Én a halat nagyon szeretem, tonhalas tésztát szoktam enni néha ebédre (teljes kiőrlésű spagettivel) vagy tonhal salátát. Vacsorára cottage cheeset kenyér nélkül, zöldségekkel.
2020. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom a kenyeret. Nekem az vált be, hogy lecsökkentettem az adagot. Pl napi 4-5 bagett szendvics helyett csak 1-2 kifli, vagy 1-2 toast kenyér szendvics délelőtt.

Szerintem nem tartható úgy az új eletmód ha mindenről teljesen lemondasz és olyan ételeken akarsz élni amiket utálsz. Ideiglenes diétát tartani meg egyenesen hülyeség (jojo)

2020. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerencsémre ritkán kívánom meg a fehér pékárukat, én nem lakok jól tőlük. Azonban ha ódzkodsz a teljes kiőrlésűektől, akkor próbálj pufirizset, abonettet kenyérként enni. Vagy pl van az Aldiban ilyen Grisotti nevű pálcika, én most erre kattantam rá. Eleve nem szeretem a péktermékeket, de ezzel helyettesítem, ha kenyeret akarok enni. Sajttal is jó, de mártogathatod is akár szószba vagy valamibe.
2020. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondtad higy nem szereted a húst, de azért a halnak más íze van mint a vadhúsnak, és megint más a pulykahúsnak. Nem csak a hús elkészítésével van bajod? Mert nem mindegy hogy csöpög a zsír egy ételből, vagy pl meg van pirítva a csirkemell egy serpenyőben. Nagyon jó saláták is vannak.

Paradicsom+ paprika+unorka+beletehetsz bármilyen sajtot, vagy avokádót is.

Olyan is van ami rizzsel van összekeverve. Kevés babal például, és sült zöldséggel. (kevés zsiradékkal, hozzá pici víz, nagyon finom) .

Van nekem is ismerősöm aki nem eszik húst, de a halat szereti.

Én van hogy napokig nem eszek kenyeret.

2020. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Minek ennél puffasztott rizst, amiben kb. 78 g ch van minimum, míg egy szelet fehérkenyérben kb. 41g?? A pr. sokkal erőteljesebben dobja meg a vércukrodat, aztán akkor az inzulin is magas lesz, ha az magas akkor pedig zsìrt égetni sem fogsz!

A probléma itt nem azzal van, hogy alternatívát kéne a kenyérre találni, főleg ha az jó minőségű, hanem több, más laktatóbb élelmiszert bevonni az étrendedbe, mivel ha azokból többet ennél a kenyér-beviteled is csökkenne.

2020. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!