Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kalória adag rendben...

Ha a kalória adag rendben van, de a zsír mennyiséget túllépem az nagy baj?

Figyelt kérdés
Jóideje számolom kalóriabázison a bevitt kaják mennyiségét, és volt többször, hogy a zsír mennyiséget túlléptem, de mondjuk a szénhidrátot még sosem. Nem arra gondolok, hogy dupláját írja ki a nap végén, de valamennyivel túllépem, viszont a kalória az ekkor is a megadott mennyiség alatt marad. Ez mennyire számít, illetve mennyire baj? Valaki felvilágosítana?
2020. máj. 27. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kalória számít. A zsírral semmi baj nincsen.
2020. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pedig ilyenkor piros lesz a mező és ezt írja "túllépted x grammal" meg egy szomorú smiley...
2020. máj. 27. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos ajánlás az, hogy a bevitt kalóriák 20%-át fehérjéből, 50%-át szénhidrátból és 30%-át zsírból fedezd. Az is benne van az ajánlásban, hogy a zsírral lehet variálni a szénhidrát rovására 25-35% között. (A 35%-os határra is próbáltam rákeresni, hogy miért, értelmes érvet nem találtam, szóval ez valószínűleg nem olyan fontos, ha neked a 20-40-40 felosztás a jó, akkor csináld úgy.)


A kalóriabázis valószínűleg valamilyen fix arány alapján osztja szét a kalóriákat, nem néztem, de legvalószínűbb a 20-50-30 rendszer. De ettől nyugodtan eltérhetsz a fent leírtak szerint.


Hogy ilyenkor miért mutat szomorú szmájlit a kalóriabázis? Azért, mert tojtak ezt a lehetőséget is beleprogramozni. Szóval a szmájlival ne törődj, ha a kalória stimmel, a fehérje megvan és a zsírt túllépted, akkor nincs semmi baj.

2020. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Kalóriában ott vagyok a határon, a zsírt most jóval túlléptem, a szénhidrátból felénél sem vagyok, a fehérjéhez meg kicsit hiányzik de ottvan. Köszönöm a válaszokat. Laikusként nemtudom mit miért ír, miket kell figyelni, gondoltam megkérdezem, itt úgyis többen értenek hozzá mint én
2020. máj. 27. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
A fehérje legyen meg, a másik kettő aránya nincs kőbe vésve. Nekem a sok zsír - kevés ch jobban bevált, mint fordítva. Én olyan programot szoktam használni, amiben be lehet állítani magadnak a megcélzott makrókat. Így nincs emiatt piros csík meg szomorú szmájli :)
2020. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is utolsó! Tudsz (vagy tudtok) esetleg olyan ételeket ami nem hús, de jó fehérje forrás?
2020. máj. 28. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:

- túró, sajt

- tojás

- olajos magvak

- hüvelyesek

2020. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért ha jó ideje számolsz már, akkor tudod, hogy jó-e neked, ha több zsírt eszel, vagy nem. Ez eléggé egyéni, van, aki több szénhidrátot, más több zsírt tolerál jobban. Figyelj magadra.
2020. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hetente fél-egy kiló megy lefele, akkor tán rendben van...
2020. máj. 29. 14:13
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Így van, akkor rendben van.
2020. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!