Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől fájhat mindig a hasam,...

Mitől fájhat mindig a hasam, miért nem vagyok éhes stb?

Figyelt kérdés

Meg is híztam, fáj a hasam (valamikor görcsöl, valamikor itt-ott belenyilal a fájdalom), sokszor fel vagyok puffadva, nincsen semmi étvágyam, mindig azt érzem tele vagyok. Körülbelül így tudnám leírni, nem tudom mi a baj. Először nyilván az jutott eszembe, hogy biztosan valami olyasmit ettem, amit nem kellett volna... viszont semmilyen egyéb tünetem nem volt, "csak" a felsoroltak és próbálgattam (tejtermék, glutén, zöldség, hús stb.), kb. mindentől ez van.

Most is próbálok diétázni (fogyás céljából), de kínomban már ott sem tudom mit egyek vagy mit ne egyek. Tegnap például ettem egy sonkás-sajtos rántottát két tojásból és egy tál pirított zöldséges szójaszószos rizst. Ma mustáros csirkemellet ettem párolt zöldségekkel és egy tányér húslevest, illetve egy joghurtot. Most ez azért nem olyan mennyiség, amitől szabályosan rosszul kellene lenni, de én mégis úgy éreztem mintha telezabáltam volna magam, fájt a hasam, felpuffadtam. Nem is kívánok igazából semmit, szóval tulajdonképpen egész nap nem is ennék, ha ezen múlna.


2020. jún. 7. 22:39
 1/7 A kérdező kommentje:
A háziorvosom nem mondott rá semmit, nem küldött el laborba, sem sehová, ezért is kérdezem itt.
2020. jún. 7. 22:40
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ebbe a kategóriába terveztem, de most már jó lesz.
2020. jún. 7. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem IBS. Próbáld ki az almaecetes vizet. Étkezések után segít lebontani a táplálékot. Már 20 perc elteltével könnyebbséget lehet érezni, székrekedés esetén is hatásos.
2020. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fáj a hasam, én húslevest szoktam enni (van, hogy egész nap csak azt, tészta nélkül), nekem nagyon bevált. Gyógyteák is segíthetnek, az almaecetes vizet is kipróbálhatod. Ettől függetlenül nem ártana egy kivizsgálás (ételallergia, intolerancia is), mehetsz magándokihoz vagy magánlaborba is, vagy ha ez nem megoldható, válts háziorvost, ha ez ennyire értetlen. Van, aki többféle élelmiszerre is érzékeny, ilyen esetben nehéz kisakkozni, pontosan melyik okozza a tüneteket.
2020. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol fáj a hasad legtöbbször? Jobb oldal máj, köldök felett epe lehet a ludas. Ha puffadáskor fáj, akkor a gázok csavargatják, főleg ha székrekedésed is van, ami miatt bennragad.

Nincs allergiád? Én keresztallergia miatt nem ehetek répát.

Egyébként fertőzés is lehet.


Vérképed van? Orvosváltásra van lehetőséged? Ügyelet?

2020. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából úgy összességében fáj mindenem, tehát nem tudom így kiemelni, hogy pl. a köldököm felett. Max. egyedül két oldalt középmagasságban szokott jobban fájni, ott szoktam érezni ilyen "élesebb" vagy belenyilalló fájdalmat. Plusz igen, azt szoktam érezni, hogy görcsöl és puffad. Picit ilyen hányingerszerű érzés is, mintha telezabáltam volna magam.

Allergiáról nem tudok, de ez nem zárja ki.

Semmim nincs, szóval semmilyen vizsgálaton nem voltam még. Háziorvost váltani nem tudok, max. magán úton tudok utánajárni, csak nem nagyon tudom, hogy ezzel hová kellene konkrétan fordulni és gondolom nem is lenne egy olcsó mulatság.

2020. jún. 8. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérj vérképet és vizeletet, azt évente érdemes csináltatni egyébként is. Ha fertőzésed vagy gyulladásod van, az a fehérjékben látszódni fog, akkor a dokinak is muszáj lesz kezdenie valamit.
2020. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!