Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik a fogyókúrára valamily...

Létezik a fogyókúrára valamilyen "csalás", vagy olyan gyógyszer ami helyettesíti azt?

Figyelt kérdés

Sokadjára próbálom meg és sokadjára nem megy. Még mielőtt: Nekem nem az okoz problémát, hogy a főétkezéseken saláta van és sovány húsfélék, vagy ilyesmi, ezek íze finom, és amúgy sem vagyok az ilyen zsíros disznópörköltek híve. Ezeket mindig betartom az utolsó betűig.


A probléma ezek között van. Egyetlen egy dolog van amit képtelen vagyok elhagyni, és ez a csokoládé. Egyszerűen, hiába próbálom, megállom-megállom egy kínlódás, aztán egyszer csak nem megy tovább. Tudom, nem vagyok erős, meg illik rám mindenféle sértés (a válaszoknál ezeket most hanyagoljuk, tudom én azt jól). A nagyobbik baj, hogy így tudom, hogy nem jutok semmire, hiába teszem jól a többi dolgot, hiába étkezem reggelire, ebédre, vacsorára helyesen, és nem is vagyok éhes közöttük, iszom elég folyadékot (ebből a napi 1 kávé káros csak a munkahelyi szünetem alatt) stb.


Nem érzem magam jól már sehogyan sem, de valahogy mégis kell, mert így valamivel jobb. Van a csokiban valami olyan anyag ami ezt kiváltja? Ki tudnám én ezt váltani valahogy gyógyszerrel vagy ilyesmi? Miért kell ez nekem?


A problémát súlyosbítja, hogy az életem egy rakás szar, gyűlölöm az egészet már és eltűnt belőlem az is amit régen éreztem - nem tudom mi az - remény(?), motiváció(?) - eljutottunk oda, hogy a munkában ugyanolyan mint itthon, már nem is várom a hazaérkezést, olykor már rosszabb itthon, mint bent. Szégyellem és undorodom a testemtől (eléggé elhízott vagyok), nem nagyon merek kimenni innen, igaz okom sincs rá, most a számomra elviselhetetlen melegben nem is vágyom csak arra, hogy hideg legyen.


Altatót szedek néha, a baj az, hogy élvezetes bevenni, és utána érezni a lefekvésig azt a nyugalmat (az alkoholtól undorodom, a cigit nem szeretem, a drogokat kihagynám). Félek, hogy nem sokáig tudok ép elmével létezni, pszichológusra sajnos nem "futja", mert a fizetésem is szar, alapvetően alig-alig elég egy hónapra (nincsenek nagyobb kiadásaim, átlag napi 1000-1500 Forintot költök, a csokoládé-adag napi 300 Forintból megvan) és rájöttem arra is, hogy már nem várok semmit az életben. Nem is tudom vágyom-e még valamire.


Nincs valami olyan gyógyszer ami lefogyaszt csak úgy, vagy legalábbis nem kívánom többet a csokoládét, vagy csak simán boldoggá tesz (és lehetőleg nem drog, mert azt kihagynám)? És egyre rosszabb minden, tavaly ilyenkor se volt jó, de határozottan emlékszem, hogy jobb volt, akkor még megvolt az a furcsa kis plusz érzés ami valahogy elviselhetőbbé tette a dolgokat. Tavaly augusztus vége az utolsó amikor még emlékszem, hogy megvolt. Azóta csak 1-1 napra talán. Félek a jövőtől.



#azéletemelrontottam #fogyókúrahelyettesítés #nemakarokfüggőlenni #nemtudommeddighúzommég #potenciálisöngyilkosságajövőbenderemélemnemleszilyen
2020. jún. 13. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Pszichológus

Heti 3x50 perc intenzív edzés

2020. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.


Pszichológusra nincs pénzem, elég borsos az alkalmankénti 10.000 Forint.


Ez utóbbinak van értelme, ha nem tudom betartani a "csokoládé-stopot"? Az egyik fórumon anno lekárogtak emiatt, hogy "annak nincs is értelme!!!" szerintük. Bár elég bunkó személyek voltak.

2020. jún. 13. 21:04
 3/14 anonim válasza:
97%

Ne vegyél csokit és akkor nem lesz mit megenni otthon.


+ ha nem veszel csokit, akkor lesz pénzed pszichológusra.

2020. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nem lett jó eredménye, az a fajta depresszió köszöntött be akkor ami valami olyasmi lett, hogy semmi - szó szerint semmi - nem volt kellemes, még maga a létezés sem.


Jó gondolat, de ha spórolok napi 300 Forintot, az még egy hónap alatt sincs meg 10.000 Forint + utazási költség. És azt a 30 napot is ki kellene bírni, az pedig nem működik eddig, a rekord 10 nap volt, szélsőségesen bipoláris hangulatban, olyan euforikus és kataton "szakaszokkal", amik hosszabb távon az állásomba kerültek volna...

2020. jún. 13. 21:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell lemondanod a csokoládéról, csak a mennyiségre és a minőségre figyelj! Pl. ha ebéd után megeszel 10 g (2 kocka) jó minőségű étcsokoládét, esetleg tejcsokoládét valódi kakaótartalommal, egyébként pedig egészségesen étkezel, akkor akár fogyhatsz is. Ha minden nap betolsz egy táblát, akkor persze nem. Nekem egy trükköm van: minden étkezés után fogat mosok. A munkahelyemen is. Mert egyébként sokszor van az, hogy a számban maradó íz miatt egy másik ízt kívánok, rám jön a nassolhatnék. De ha fogat mosok, akkor nem. Ha véletlenül nem tudsz ellenállni a kísértésnek, és több csokit ettél a kelleténél, akkor aznap mozogj egy kicsit többet. Pl. fél óra kocogás.
2020. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
A kérdés, hogy csak nyavalyogni akarsz, vagy tenni is érte.
2020. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Helyettesítsd a csokit csokis fehérjeitalokkal pl.,vagy csokis cappuccinoval,van sok alternatíva.Szerintem az altató mellékhatása lesz ez a komoly depresszió...Amúgy akik mindig csokit ennének,gyakran ásványianyag hiánnyal küzdenek,lehet magnézium hiányod van,de szedj valami komplettebb kiegészítőt,pl supradint.
2020. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Hülyeség, hogy el kell hagyni. Persze biztos könnyebben mennek le úgy a kilók, de valamit valamiért. Nekem minden hétköznap az uzsonnám egy sport szelet. Kitapasztaltam, hogy ez az a csoki, ami ilyen kalória mennyiség és ekkora adag mellett elönti az agyam és a lelkem a kívánt érzéssel. Folyamatosan fogyok. Nem a megtagadás a fontos, hanem a mérték. Csomó "átverő" módszer is létezik. Tea, kávé, turmix, limonádé, stb. Mindez édesítővel persze.
2020. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért kéne elhagyni? Én a kenyeret nem tudom kiiktatni. Úgyhogy mindig 1 szendvics a reggelim mert különben egy idő után eljutok arra a pontra, hogy hát ez nekem nem éri meg. Sőt csalónapokat is szoktam tartani néha. Nem zavar ha emiatt lassabban fogyok valamivel. Az átlag étrendem, meg kcal bevitelem jó.


Te is nyugodtan ehetsz egy szelet csokit tízóraira/uzsira. Nem azon a 150-200 kalórián fog múlni

2020. jún. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Sok helyen TB támogatott a pszichológus, érdemes utána nézni. Másrészt, nem kell elhagyni a csokit. Kalória számolás. 3 hónap alatt - 13-nál tartok és szerintem minden nap ettem csokit. Tudatosan figyelek arra, hogy úgy alakítsam a napi bevitelemet, hogy az-az 1-2 túró rudi, vagy sport szelet beleférjen. Nem mondom hogy nem röhögtem magamon, hogy csoki visszacsomagoló lettem, mert bármilyen milka 1 sora, esetleg kettő simán belefér, de az egy tábla betolásához el kellene hagynom az ebédet. Rövid idő alatt átértékeled a dolgokat. Egyrészt sokkal lassabban eszek mindent, élvezem az ízeket, a csokit is inkább elszopogatom, másrészt lettek olyan csokik, amiknél kijelentettem, hogy ez a szar nem ér meg 200 kalóriát, helyette annyi mást tudnék enni. Kalóriabázis alkalmazás. Baromi pepecs mindent méregetni és néha a pokolba kívánom, de egyelőre beválik. Ez az első dolog ami beválik. Illetve egy nem a kérdéshez tartozó megjegyzés: imádom a stílusod, ahogy írsz!
2020. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!