Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik a fogyókúrára valamily...

Létezik a fogyókúrára valamilyen "csalás", vagy olyan gyógyszer ami helyettesíti azt?

Figyelt kérdés

Sokadjára próbálom meg és sokadjára nem megy. Még mielőtt: Nekem nem az okoz problémát, hogy a főétkezéseken saláta van és sovány húsfélék, vagy ilyesmi, ezek íze finom, és amúgy sem vagyok az ilyen zsíros disznópörköltek híve. Ezeket mindig betartom az utolsó betűig.


A probléma ezek között van. Egyetlen egy dolog van amit képtelen vagyok elhagyni, és ez a csokoládé. Egyszerűen, hiába próbálom, megállom-megállom egy kínlódás, aztán egyszer csak nem megy tovább. Tudom, nem vagyok erős, meg illik rám mindenféle sértés (a válaszoknál ezeket most hanyagoljuk, tudom én azt jól). A nagyobbik baj, hogy így tudom, hogy nem jutok semmire, hiába teszem jól a többi dolgot, hiába étkezem reggelire, ebédre, vacsorára helyesen, és nem is vagyok éhes közöttük, iszom elég folyadékot (ebből a napi 1 kávé káros csak a munkahelyi szünetem alatt) stb.


Nem érzem magam jól már sehogyan sem, de valahogy mégis kell, mert így valamivel jobb. Van a csokiban valami olyan anyag ami ezt kiváltja? Ki tudnám én ezt váltani valahogy gyógyszerrel vagy ilyesmi? Miért kell ez nekem?


A problémát súlyosbítja, hogy az életem egy rakás szar, gyűlölöm az egészet már és eltűnt belőlem az is amit régen éreztem - nem tudom mi az - remény(?), motiváció(?) - eljutottunk oda, hogy a munkában ugyanolyan mint itthon, már nem is várom a hazaérkezést, olykor már rosszabb itthon, mint bent. Szégyellem és undorodom a testemtől (eléggé elhízott vagyok), nem nagyon merek kimenni innen, igaz okom sincs rá, most a számomra elviselhetetlen melegben nem is vágyom csak arra, hogy hideg legyen.


Altatót szedek néha, a baj az, hogy élvezetes bevenni, és utána érezni a lefekvésig azt a nyugalmat (az alkoholtól undorodom, a cigit nem szeretem, a drogokat kihagynám). Félek, hogy nem sokáig tudok ép elmével létezni, pszichológusra sajnos nem "futja", mert a fizetésem is szar, alapvetően alig-alig elég egy hónapra (nincsenek nagyobb kiadásaim, átlag napi 1000-1500 Forintot költök, a csokoládé-adag napi 300 Forintból megvan) és rájöttem arra is, hogy már nem várok semmit az életben. Nem is tudom vágyom-e még valamire.


Nincs valami olyan gyógyszer ami lefogyaszt csak úgy, vagy legalábbis nem kívánom többet a csokoládét, vagy csak simán boldoggá tesz (és lehetőleg nem drog, mert azt kihagynám)? És egyre rosszabb minden, tavaly ilyenkor se volt jó, de határozottan emlékszem, hogy jobb volt, akkor még megvolt az a furcsa kis plusz érzés ami valahogy elviselhetőbbé tette a dolgokat. Tavaly augusztus vége az utolsó amikor még emlékszem, hogy megvolt. Azóta csak 1-1 napra talán. Félek a jövőtől.



#azéletemelrontottam #fogyókúrahelyettesítés #nemakarokfüggőlenni #nemtudommeddighúzommég #potenciálisöngyilkosságajövőbenderemélemnemleszilyen
2020. jún. 13. 20:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én régen nagyon szerettem a Milkát, és sosem volt belőle elég pár kocka. Ha belekezdtem, fél tábla, de inkább egy egész.

Most magas kakaótartalmú étcsokit szoktam enni, naponta 1 kockát étkezés után, nem is kívánok többet, pedig szeretem az ízét. Árban, kalória- és szénhidráttartalomban is kedvezőbb így.

A kakaóban vannak olyan anyagok, amelyek hangulatjavító hatásúak, te pedig depressziósnak tűnsz, talán emiatt nem tudsz lemondani a csokiról. Vagy a magnézium, egyéb mikrotápanyagok hiányoznak. Kicsit át kellene tervezni az étrendedet és étrendkiegészítők, vitaminok, plusz némi mozgás is hasznos lenne.

Arra kíváncsi lennék, hány kiló vagy és milyen magas.

2020. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10 és 11


Én Kindert szoktam enni, mert az csomagolva van szeletekre. A 4-es csomag elég másfél napra, általában munka előtt, a szünetben és otthon mikor hazaérkeztem, bőven a vacsora és a lefekevés közötti időben. Az utolsó másnap ebéd utánra megy el, ha délutános vagyok.


Csak néha nagyon nem sikerül betartani. Ma tökéletesen ment. Tegnap viszont megettem 8-at nagyon rövid idő alatt, és az a drogos élvezet, az a drogos vágy mögötte ami igazán megrémített. Ez több, mint egyszerű torkosság, ma pl. hogy sikerült lazán - szó szerint semmi vágy - megállnom. Tegnap miért nem? És ki tudja mi lesz holnap. Miért vagyok én ennyire "bipolár"?

2020. jún. 14. 18:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Sok mindenen múlik, hogy miért kíván a szervezeted fokozottabb mennyiségű szénhidrátot, cukrot. Hormonok, fáradtság, lelki állapot...
2020. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El kéne kezdened sportolni ,akár tempós gyaloglás,kocogás,otthoni torna,saját testsúlyos edzés.. Ezek nem kerülnek pénzbe , a lelkednek is jót tesz idővel,és a csokit sem fogod pótcselekvésképp tömni magadba .Persze azt is lehet enni,nem kell aszkétának lenni .
2020. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!