Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta hányszor kell étkezni?...

Naponta hányszor kell étkezni? Mi a helyes?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 02:04
A kérdező szavazást indított:
Naponta egyszer.
Naponta kétszer.
Naponta háromszor.
Naponta négyszer.
Naponta ötször.
Naponta hatszor.
Ahányszor akarsz.
62 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Reggeli, tízórai (egy alma), ebéd, uzsonna (egy pohár gyümölcslé), könnyű vacsora (lehet egy pohár tej, szalámiskenyér).
2020. jún. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Naponta háromszor - négyszer
2020. jún. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
Ahányszor éhes vagy. Akkor, és csak akkor jó enni, ha éhes vagy. Nekem például naponta egy étkezés bőven megfelel. Reggel csak tejszines kávét iszom, jól beebédelek, az kitart estig, nem kell több kaja.
2020. jún. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%

Latstik, hogy meg mindig vannak bajok a fejekben. Ahelyett, hogy sokadjara leirnam, inkabb belinkelek egy dietetikust.


[link]

2020. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
A dietetikusoknak is eltérő a véleménye, valahol 3-5 között van az ideális. De minden szervezet más.
2020. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%
Ahányszor étkezel, annyiszor hintáztatod az inzulin szintedet. Én épp ezért csak 2szer eszek. Egyébként a mikor sokkal fontosabb mint a hányszor. A sorrend így lenne: mikor > mit > mennyit.
2020. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

5/6 még is melyik dietetikus mondja azt, hogy egyél 4x-5x naponta? Mert szerintem egy sincs már.


Ezeréve tudni lehet, hogy a 4-5x-i étkezés lassítja az anyagcserét.


Aztán ott van még a 6. válaszoló is. Aztán még ott van az is, hogy ahányszor eszel, annyiszor indítod be az emésztésed.


Az ideális a napi kétszeri étkezés lenne..de aki nem akar csak kétszer enni egy nap, akkor egyen maximum 3x de akkor este kevesebbet.

2020. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
3 és 5 között, szerintem. De amúgy ahányszor jól esik, nem vagyunk egyformák.
2020. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Aki szerint tobbszor kell enni mint 3 az mi alapjan mondja? Taplalkozastudomanyi szempontbol mi az elonye? Nagyon kivancsi lennek, mert azt latom, hogy a - az megy de valamiert a valasz az elmarad.
2020. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok dietetikus, szerintem is 3 és 5 között van. A vércukor szintedet pont azzal tartod egyensúlyban, ha 3 óránként eszel. Az anyagcseréd is akkor pörög. Ezzel indokolják az ötször evősök. Amúgy a cukorbeteg kolléganőmnek is ki van számítva mikor kell ennie (és akkor muszáj) mert leesik a cukra. Nekem a gyomorsavam felmegy ha nem eszem bizonyos ideig, van, hogy már a torkomat marja. Ha rendszeresen eszem, akkor minden rendben működik.
2020. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!