Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó lesz ez az étrend? Le...

Jó lesz ez az étrend? Le fogok tudni vele fogyni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok féle diétát kipróbáltam már, zömmel ch szegényeket (max 50 g ch).

Nem váltak be, sőt...

Épp ma nézegettem a nyaralási képeket, szörnyen kövér vagyok, tudtam, hogy sok a kilóm, de én vékonyabbnak láttam magam, ez most sokkolt.

164 cm vagyok és 72 kg, 29 éves nő.


Az alábbi diétát ollóztam össze:

- reggeli zabkása (6kor indulok dolgozni, nem tudok fél hatnál korábban felkelni, olyan reggelire van szükségem, amit el tudok vinni melóba), esetleg 1-2 wasa kenyér, mozarella, sonka, zöldség

-ebéd csirkemell, bulgur, zöldség, esetleg barna rizs

-vacsorára körözött zöldségekbe töltve, töltött paradicsom (bazsalikomos túróval) ilyesmik


Ez kb 120 g ch, de mivel én nagyon szeretem a gyümölcsöket ezért napi egy gyümölcs elfogyasztásával kb 140 g ch

Jó lesz így, ezzel fogok tudni fogyni?



2016. aug. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen jó, és ezen a vonalon elindulva tudod variálni az ebédet, hogy ne csak csirkét egyél. De azért a 3 főétkezés közé 1-2 kis étkezést illessz be valahogy. Legyen az akár csak egy shake, az is jó, csak 3-nál többször egyél, hogy pörögjön az anyagcseréd.
2016. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ja, és a gyümölcsből azért tényleg ne sokat, és a kevesebb cukortartalmúakat fogyaszd. Tudom, hogy nehéz, én is hasonló fogyókúrán vagyok, mint te, és szeretem a gyümölcsöket, de hát valamit valamiért ugyebár.
2016. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kevés, 160g szénhidrátot ossz el ne három, hanem 5 étkezésre és mozogj sokat. Ez nem az én hülyeségem, hanem az endokrinológus orvosomé és dietetikusomé.

Rengeteg mintát találsz rá neten.

2016. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kevés a 3 étkezés. De nekem így is sok.

Eddig 2szer ettem naponta, délben és este. A reggelit igyekszem beiktatni, de többször nem tudok enni.

Reggel 6-kor elindulok, vezetek egy órát, majd megreggelizem, kávé, dolgozom, ide délelőtt egy gyümölcs belefér esetleg. Majd ebéd fél egy 1 között, utána már fél négyig nem tudok enni, majd vezetek ismét egy órát. Haza érek fél 5-re megvacsorázok, indulás a suliba, ott vagyok 9-ig.

Így telik a nap.

2016. aug. 13. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Akkor nem fog pörögni az anyagcseréd. Ennyi.


Nekem sem esik mindig jól, de tartanom kell magam a szabályokhoz, különben előjön egy rakás betegségem.


Amit most csinálsz, az koplalás. De pl. barna rizsből mennyit eszel? Mert annak 100 g-ja 71 g szénhidrátot tartalmaz. Két szemet eszel belőle, hogy napi 50 g-nál maradj?

Azt ajánlom, menj be a városi kórházba, kérd az ingyenes dietetikus tanácsadó segítségét és két óra alatt hiperszuper étrendet állítotok össze. Kevesebb dolgod lesz vele. Én is ezt tettem.

2016. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Most tapasztalom, hogy a szénhidrát igény mindenkinél más és más. Én napi 60-70 g CH-tal hihetetlen jól elvagyok, semmi fáradtság. Ajánlom, hogy fogyassz halakat, csirkemellet, túrót, natúr joghurtot, fehérjeturmixot esetleg (ha vevő vagy rá), s nézelődj bátran a gasztro oldalakon, mert nagyon sok kreatív és finom recept található CH szegény diétához.
2016. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Ha egész nap ülsz (kocsiban meg munkahelyen, aztán iskolában), akkor semmi jót ne várj.
2016. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne azt számolgasd, hogy mennyi szénhidrátot eszel, hanem inkább azt, mennyi kilokalóriát viszel be a szervezetedbe, és mennyit használsz el! Mert hiába eszel kevés szénhidrátot, ha helyette háromszor annyi zsírt fogsz enni, mert éhes vagy. A zsír és protein éppen annyira hizlal, mint a szénhidrát. A "kcal" feliratot kell nézni a tápanyagtáblázatban, ha csak a súlyod zavar és egyéb egészségügyi problémád nincs, amiatt kifejezetten kerülnöd kell a szénhidrátot vagy a zsírt vagy a proteint!
2016. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8-as, ezzel lehet, hogy egy kicsit félrevezeted a kérdezőt. Nem baj, ha számolja a ch-t. De a legjobb az lenne, ha mindent számolna. Kalóriát, szénhidrátot, zsírt, és fehérjét. Ezzel azért nem nagyon lehet mellélőni.


A gyümölcsös írásomat pedig hiába húztátok le. Attól még az igazság az, hogy a sok gyümölcsöt nem fogyókúrára találták ki. Tapasztalat.

2016. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kevés a 3 étkezés, nekem pl. egyenesen sok.. Az összbevitel számít, az étkezések száma nagyon egyénfüggő, kinek napi 1, kinek napi 6 esik jól... Az anyagcserém napi 2 igen közeli étkezéssel is bőven gyorsabb az átlagemberénékl, még mozgás nélkül is az volt. De másoké sem lassul csak azért, mert kevés számú az étkezés, ezt már kitesztelték alaposan. Többnapos koplalásnál lassul az anyagcsere.


50g ch-val nem fogytál? Alaposan teleehetted magad zsírral, erre azért nem sokunk képes :D Én igen, de a többségnek inkább túl apró a zsírbevitele ilyenkor. Persze lehet, hogy hiányzott a ch. Van, akinek több kell, annak nem való az erősen szénhidrátszegény étrend. Ugyanígy akit nem laktat a ch, az jobb, ha nem tartja magasan, mert nem lesz deficitben.


Az étrended OK, ha neked jólesik, a mennyiségek, makrók legyenek jók. A kalóriadeficit alapján fogysz vagy sem.

2016. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!