Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le úgy,hogy...

Hogy fogyjak le úgy,hogy nagyon válogatós vagyok,semmit sem szeretek?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a zöldségek nagy részét (paradicsom,paprika,vineta,cukkini,brokkoli,spenot,gomba,káposzta,hagyma,tök,ennyi jutott eszembe) és a fött,tükör tojást sem. Gyümölcsökből mindent megeszek.

Tudom,hogy nagyon rossz,hogy ezeket nem eszem,de egyszerűen amikor megpróbálom megenni rosszul leszek tőlük,a paradicsomtól hánytam is.

Szerintetek mit ehenék ami egeszséges ,mégis tápláló?

A legtöbb fogyókurát ezért nem tudom betartani,mert ezekből az ételekből áll össze.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2020. júl. 7. 14:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. júl. 7. 20:47
 12/13 anonim ***** válasza:

Variálva lehet tetszene valami. Én pl a sűlt húsokat nem szeretem, de panírban (sütőben sütve) vagy szaftosan (pörkölt) azt igen.


A natúr főtt zöldségekkel is kilehetne kergetni a világból, de ha rizzsel keverem akkor oké. Rizi-bizi vagy kukoricás rizs is. Mondjuk a kukoricát magában is szeretem (egy kis olajon megpirítod, sózod, kész)


Rakottal mi a helyzet? Abba is rengeteg mindent lehet tenni, és erősebb pörkölt mellett kevésbé érezni a zöldséget.

Vagy zöldség fasírt? Chilis bab? Zöldség levesekkel mi a helyzet


Én annyira nem tartom kötelezőnek a zöldségeket, inkább "dúsításnak" csinálom. Többet eszek de nem dobja meg igazán a kalóriákat

2020. júl. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pszichés dolog, hogy hánysz a paradicsomtól. Fejben kéne eldöntened, mert semmi okod rá, hogy kihányd.

Tényleg az elkészítési módszeket kéne variálnod.

De pl. nem írtad a karfiolt, kelbimbót, karalábét, répát, spárgát, zellert, zöldbabot, borsót, céklát...

Hüvelyesek, bab, lencse, csicseriborsó, ezeknek magas a fehérje, de a szénhidrát tartalma is, viszont rostban gazdag, és lassan felszívódó ch.


A zöldséget azért kéne enned, mert rost, nem lehet csak rizst és fehérjét enni. Ugyanakkor magas antioxidáns és vitamin tartalmuk van.

Régen én sem szerettem a gombát, padlizsánt, cukkinit, brokkolit, karfiolt, kelbimbót... ki lehetett velük kergetni a világból. De mikor elkezdtem egészségtudatosabb lenni, akkor felúrtam a netet receptekért, és szép lassan megbarátkoztam velük. Azóta nem is értem, mi volt velük a bajom.

2020. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!