Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Omad diétával mennyit lehet...

Omad diétával mennyit lehet fogyni egy hónap alatt ?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 04:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy milyen diéta, a kalória deficittől függ.
2020. júl. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Csak magától az omadtól nem fogsz fogyni, ugyanúgy számolni kell a kalóriát meg a makrókat is, és tényleg nagyon gondosan megválogatni, hogy az az egy étkezés miből áll össze. Ehetsz napi egyszer, ha akkor bezabálsz 3000 kalóriát, akkor nem leszel dedicitben és egy dekát nem fogsz fogyni.

Pötyögd be szépen az adataid egy internetes kalkulátorba, úgy mint súly, magasság, kor, aktivitás, és kidobja hány kalóriát kell bevinned heti fél kiló fogyáshoz, a makrók arányával együtt. Ezek után neked csak annyi a dolgod, hogy méred és leírod pontosan mit és mennyit eszel, és odafigyelsz a makrók betartására, kimondottan a fehérjére.

2020. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Jól van. Az első megint hülyeséget írt.

A második is.

Szokásos vak vezet világtalant.

Az internetes kalkulátor kiír vagy 2200 kalóriát, mikor 1600 kalóriákat vittem be és úgy se fogytam, teljesen hülyeség mindkét válasz.

2020. júl. 15. 14:32
 4/32 A kérdező kommentje:
meg nem azt kérdeztem, hogy mennyit egyek mellé. nyilván nem fogok 6000 kalóriát megenni abban az egy órában-.
2020. júl. 15. 14:32
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Jó nagy f@sz vagy kérdező. Egyikőnk se írt hülyeséget, fogyni attól fogsz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Ez mindig így volt, mindig így lesz. Ha 1600 kalóriával nem fogysz, akkor vagy nem jól számolod mit viszel be, vagy túl sok ez a kalória neked fogyáshoz, vagy túl keveset mozogsz hozzá. Bár ezt nehéz megbecsülni, mert annyi eszed nem volt, hogy egy kort/nemet/magasságot meg testsúlyt ideböfögj.

De áruld el nekem: szerinted ha napi 5x-i étkezéssel viszed be ezt a kalóriát vagy napi eggyel, van bármi különbség? Elárulom, hogy nincsen. Ezért mondom, hogy önmagában az omadtól nem fogsz fogyni, muszáj ott is odafigyelni, hogy mennyit eszel, az omad csak egy eszköz a fogyáshoz, mivel nyilván könnyebb napi egy étkezéssel egy alacsonyabb kalóriaszintet tartani.

Azt meg főleg senki nem tudja, hogy te mennyit fogynál vele, mert k*rvára nem mindegy, hogy mondjuk 190 centi vagy vagy 150, 120 kiló vagy csak 65, és a kalóriaigény nemenként és korosztályonként is eltérő. Nem tudjuk így azt sem, hogy neked mennyi lehet a napi kalóriaigényed, ahogy azt sem, hogy hány kalóriát tervezel bevinni omad címszó alatt, ahogy azt sem, hogy sportolsz-e, ha igen akkor mit, heti hányszor, milyen intenzítással, stb. A normál, tartható ütemű fogyás az heti fél kiló, az elején, ha nagy súlyról indulsz (30+ kiló), akkor heti 1, ami aztán idővel belassul heti félre. Ha ennél többet fogysz, akkor izmot is égetsz le magadról - tehát valószínűleg koplalsz - és a végén nem csak úgy fogsz kinézni mint egy telesz@rt zokni, de valószínűleg hamar vissza is szedsz mindent amit leadtál. Heti fél kiló fogyáshoz a fenntartó kalóriádhoz képest (ami mondjuk 2000 kalória) 500 kalóriával kevesebbet kell bevinned, tehát mondjuk 1500-at. Amit a kalkulátor ír az nem szentírás, csomó mindent nem tud beleszámítani, így nem szabad csak arra hagyatkozni. Ha azzal a kalóriával amit heti fél kiló fogyáshoz ír nem fogysz, akkor csökkentsd a kalóriát, vagy emeld meg a kis testedet és mozogj többet.

Azt, hogy majd két hét alatt leugrik rólad 10 kiló csak mert omadozol felejtsd is el. Bár, ahogy a hozzáállásod nézem ez a veszély nem fenyeget, tipikusan olyan embernek tűnsz aki 0 energiát akar ebbe belepakolni, így aztán egész életében kövér is marad. :)

2020. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
te is hülyeséget írtál.
2020. júl. 15. 17:53
 7/32 A kérdező kommentje:
azt se tudod, hogy mit beszélsz, vagy hogy miért jó az időszakos böjt, vagy omad. "elárulom, hogy nincsen különbség". innen is látszik, hogy hülye vagy.
2020. júl. 15. 17:54
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
Három éve IF-ezem, ebből másfél évig omadoztam. Egy dekát nem fogytam egyikkel sem, amíg a kalóriáimat és a makróimat nem tettem rendbe. Puszillak. :)
2020. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
de ki mondta, hogy nincs rendben a kalóriám? okosstojás. Attól, hogy te zabáltál én még nem.
2020. júl. 15. 19:00
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
Te írtad, hogy 1600 kalóriát eszel, de így sem fogysz, olvass vissza, okostojás.
2020. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!