Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a testsúly elhízottságra utal?

Ez a testsúly elhízottságra utal?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok es 65 kg

20l


Ez túlsúlyt jelenthet?



2020. júl. 15. 08:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy van a magasságod ami 165. Ebből -110 az 55,vagyis az ideális súly elvileg. De ez nyilván a valóságban mindenkinek más. Én pl ennél kevesebb vagyok, de mégis normál testalkatú.
2020. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Úgyhogy én számok alapján gondoltam ezt, mivel majdnem egyforma magasak vagyunk,és én 49 kilóval normál vagyok. De magamat látom,téged viszont nem, ezért gondoltam
2020. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Jaa, így már értem😅😅 köszi:)
2020. júl. 15. 23:15
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

A magasság-110 elég pontatlan képlet sajnos. A BMI még mindig jobb, és az alapján 59.1 kg az ajánlott súly a magasságodhoz. Tehát a BMI képlete szerinti optimumhoz 6 kg-t kéne fogynod, nem 10-et. De a mostani súlyod is még OK, mert az ajánlott intervallum a te magasságodhoz 50.4kg - 67.8kg.


Viszont ez az egész csak a testsúllyal meg a magassággal foglalkozik. Holott nagyon nem mindegy az egészség szempontjából, hogy a testtömeg mekkora része izom és zsír, és az sem, hogy a zsír hol van. Ezért érdemes inkább derékkörfogatot mérni, mert az megmutatja, ha túl sok a veszélyes hasi zsír. A derékkörfogat mérésével jobban meg lehet határozni, hogy veszélyeztetnek-e a különböző elhízással kapcsolatos betegségek, tehát inkább erre kell figyelni, mint a testsúlyra.

2020. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Elég ha 3 kg-ot fogsz.
2020. júl. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!