Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biztonságos-e a ketogén diéta?

Biztonságos-e a ketogén diéta?

Figyelt kérdés

Nagyobb túlsúlyt szeretnék leadni fiatal nőként (kb 30-40 kg), nincs semmilyen komolyabb egészségügyi problémám (kicsit sok a gyomorsavam, de nem reflux), ezért elvileg nincs akadály.

Nagyon sokféle véleményt hallok erről a diétáról, ezért érdekelne minden vélemény és tapasztalat, illetve, hogy van-e valamilyen kockázata. Egészségesen szeretnék lefogyni, de kell az első löket (kb 10 kg) hogy elegendő motivációm legyen végigcsinálni.



2020. júl. 20. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
40 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ez az amikor abszolút nem esznek szénhidrátot? Én nem nagyon látom értelmét. Az rendben van, hogy a szemét szénhidrátokat kiiktatod, mint a kóla, csoki, chips, meg egyebek, mert ebben feldolgozott cukor van. Meg a fehér lisztből készült dolgokat is el lehet felejteni. De az egészséges szénhidrátot nemértem miért ne lehetne fogyasztani? Zöldségek java, gyümölcsök mind egészségesek és természetes cukor van bennük, ne vonjuk már meg magunktól. A teljes kiörlésű liszt is ezerszer jobb mint a finomított fehér. Sokkal több tápérték van benne és jobban eltelít. Úgyhogy én azt nem tudom hogy biztonságos-e, de nem sok értelmét látom.
2020. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Orvosi javaslat és felügyelet nélkül, igen veszélyes.
2020. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
2020. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

A ketogén nagyon szigorú, sok, amúgy egészséges ételről is le kell mondanod, vagy csak nagyon keveset ehetsz belőlük. Az elektrolitpótlásra (pl. kálium) és egyes vitaminok, ásványi anyagok bevitelére is oda kell figyelni. Hosszabb távon megnő a vesekőképződés kockázata.

Szerintem sokkal jobb a low carb, sokkal többféle ételt lehet enni, változatosabban, és fogyni ezzel is remekül lehet. Nekem legalábbis bevált. Ja és nem kell azon izgulni, hogy ketózisban vagy-e vagy sem, egy vendégség vagy nyaralás se okoz gondot, hogy mit is egyél ott.

2020. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
El szerettem volna kezdeni, szintén egészségesen, szintén súlyvesztéshez. Beszéletem 2 dietetikussal és egy személyi edzővel is, mindegyik lebeszélt róla. Rövid távon eredményes csak, amit vissza is szed az ember és olyan megterhelő, hogy rengeteg kellemetlen és egészségtelen mellékhatással jár
2020. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem biztonságos. Rengeteg hiánybetegség alakulhat ki, valamint állandó fáradtságot okoz, csökkenti az agyműködét (mert nem kapja meg a megfelelő menyniségű cukrot a működéshez).

Ha teljesen egészséges vagy, maximum 3-4 hétre ki lehet próbálni, de semmiképp sem többször és nem is hosszú távon.

2020. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!