Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy adjak le 5 kilót?

Hogy adjak le 5 kilót?

Figyelt kérdés
174cm vagyok és 70kg,nagyon szeretném elérni a 65kg-ot de nem tudom,hogyan tudnék leadni annyit.
2020. júl. 21. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd el az üdítőket, gyümölcsleveket, ne nassolj, és kezdj el sportolni. Ha ezek megvannak akkor egyél kicsit kevesebbet.
2020. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nálam az vált be, hogy az étrendem ugyanazarwdt csak heti 4x minimum elmentem futni. 1 év alatt ugyan de leadtam 9 kilót.
2020. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó pár kiló mindig a legnehezebb és leglassabb, türelem fog kelleni bőven.


Testtömegből közelítőleg ki tudod számolni az alap alapanyagcserédet (BMR) ami annyi kalória, ami ahhoz kell, hogy a szerveid megfelelően működjenek(tehát hogy létezz, lélegezz, mintha egész nap csak feküdnél). Ennél semmiképp sem szabad kevesebbet enni, mert habár gyorsan fogsz fogyni, rengeteg egészségügyi problémád származhat belőle. Ennek a mindennapok során 1,2-szeresét égeted el kb (ennyit kell bevinned ahhoz, hogy megtartsd a súlyod. Ha mellé sportolsz is, azokon a napokon 1,4-gyel kell szorozni.Legtöbbeknek ez 1500 kalóriánál nem kevesebb.

Habár elsőre gyors fogyást fogsz tapasztalni, ha koplalsz vagy ennél is kevesebbet eszel, a szervezeted hozzászokik, lelassul az anyagcseréd és nagyon hamar abbamarad a fogyás, ha ugyanannyit eszel.


Ami még segíthet, ha a fehérjére, zsírra és szénhidrátra figyelsz. pl 1700 kalóriából napi kb 80 gramm fehérjét, 50 gramm zsírt és 200 gramm szénhidrátot enni. Ha megfelelő mennyiségű fehérjét eszel, az segíteni fog, hogy ne izomból, hanem zsírból fogyj (tehát esztétikailag is jobban nézz ki, ne csak a mérleg alapján legyél kevesebb kiló). Minden étkezésedben legyen fehérje, zsír és szénhidrát is, így tudnak jól felszívódni és tovább is leszel jóllakva.


Amit érdemes fogyasztani: sok zöldségféle (a rosttartalom miatt, ami segíti az emésztést, és így a fogyást), napi néhányszor gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonák (teljes kiőrlésű lisztből készült pékáru, köles, bulgur, barna rizs, hajdina); hüvelyesek heti 1-2szer (bab, csicseri, kemény sajtok (vitaminok, ásványi anyagok és a jóféle zsírok miatt- de könnyen megdobják a kalóriákat), olajos magvak (szintén csak pár marokkal), sovány húsok (szárnyasok, sovány sertéshús), tejtermékek (natúr joghurt, friss tej, kefír), tojás, durum tészta (mértékkel)


Amit kevésbé ajánlott: rengeteg gyümölcs (a cukortartalom miatt), cukor (az elhagyása sokat segíhet abban is, hogy kevésbé ingadozzon az éhségszinted), mesterséges édesítőszerek (eritritol, stevia ajánlott), abonett (megemeli a vércukorszintet, csökkenti a jóllakottság érzetet és mivel fel van dolgozva, rosszabb mint a fehér kenyér), nagy sótartalmú ételek


Ami ritkán ajánlott: feldolgozott élelmiszerek (sonka, szalámi, sajtkrém, nápolyi - viszont pl egy nagy hústartalmú sonka néha simán belefér)


Próbáld meg fokozatosan kiiktatni a kevésbé előnyös, és bevezetni az előnyösebb élelmiszereket, úgy könnyebb lesz. A fokozatosság pedig napközben is igaz, egyenletes oszd el a bevitt ételeket (ha egész nap nem eszel semmit és este a fél hűtőt, az sosem vezet jóra).


És rengeteg folyadék, napi 2,5 liter minimum. Lényegében enélkül hiába eszünk jó alapanyagokat.



Tavaly ilyenkor 93,7 kg voltam, ma reggel pedig már 71 kiló alatt mértem magam, tehát tudom miről beszélek. Sajnos sok hibába beleestem és a saját káromon tanultam meg, de kezd minden normál kerékvágásba állni. Neked is sok sikert kívánok és amit az emberek sokszor elfelejtenek, tartsd szem előtt, hogy a jó munkához idő kell. A fogyáshoz is idő kell, ha jól akarod csinálni. (igen, lehet rosszul is)

2020. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kapj be 2 vízhajtót, járkálj pisilni egész éjszaka, és reggelre pont 5 kilóval kevesebb leszel.:) De persze ez nem igazi fogyás.
2020. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!