Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik fogyókúráztok, minden...

Akik fogyókúráztok, minden nap jártok edzeni ? Sétáltok, vagy futtok ? Amikor nem mentek, ugyanannyit esztek napközben, attól, hogy nem mozogjátok le ? Miket esztek ? Kenyeret egyáltalán nem ?

Figyelt kérdés
2020. aug. 8. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha van időm,megyek edzeni.Itthon is szoktam tornázni.Eszek néha kenyeret,de csak teljes kiőrlésűt.Futni nem szeretek,sétalni inkább.Akkor eszek,ha éhes vagyok.Sok salátát eszek,zöldségleveket,tonhalat sós lében,vagy másfajta halat sütőben,szeretem a humuszt,ezt szoktam enni puffasztott rizzsel vagy zöldségekkel.Meg szoktam light sajtot is enni,mert szeretem a sajtot,de nem sokat-max 2 szeletet.A zellerszàl rágcsálás nekem nagyon bevált.A tofu meg jó sokáig eltelít,de sok fűszerrel keverem össze,amúgy natúr nem nagyon ízlik.
2020. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem edzek, csak diéta. Kevés szénhidrát, azaz: ch csökkentett kenyér, abból is minimális, tojás, tejtermékek, zöldségek, húsok, hal, jó minőségű felvágottak alkotják az étkezésem zömét. De a hagyományos ételekről sem mondtam le teljesen, csak sokkal kisebb adagokat eszek, és mondjuk megfordítom a feltét és a köret arányát. Minden nap eszem egy kevés érdességet is - most már be tudom osztani:)
2020. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És mióta fogyózol, mennyit fogytál ?
2020. aug. 8. 21:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) írjátok meg légyszi, mennyit fogytatok. Éreztek-e néha nagy éhséget ?
2020. aug. 8. 21:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni minden nap szoktam, mert van egy kutyám és panelban lakok.

Tornázni otthon szoktam, heti 4 nap. Vagy tornavideó, vagy elliptikus tréner.

Ugyanannyit eszek, nem számolom grammra pontosan a kaját, 1500-1800 kalória között szoktam enni.

Én eszek szinte minden nap kenyeret, vacsorára. Szendvicsként, rántotta mellé, vagy saláta mellé. Purpur kenyeret eszek, szerintem ez a legfinomabb. Ha nem kenyeret eszek, akkor magos zsemlét, ritkán tortillát.

2020. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap edzek. A napi fix az 45 perc szobabicikli, erőteljes tempóban + kb 20 perc erősítés. Erre jön még rá heti 1-3 alkalommal délutánonként 20-50 km szabadtéri tekerés, átlagosan 25 km/h tempóban. A kaja általában a duplán edzős napon is ugyanannyi, mint máskor, ha eltérés van, vagy egy kis plusz kcal becsúszik az független az edzéstől.


Átlagos napomon ezt eszem, így edzek:


reggeli:

- fél szelet tk kenyér

- 1 paradicsom és/vagy paprika, uborka

- vékony szelet sajt (13-14 gramm)

- 10-15 gramm házi szalámi vagy sült császárszalonna, vagy töpörtő, vagy 1 szelet sonka

- valami a kenyérre: májkrém vagy vaj, nagyon ritkán majonéz


reggeli után kb. 1 órával edzés


tízórai (edzés után közvetlenül):

- fél barack és/vagy alma, banán, esetleg bogyós gyümik


ebéd:

- kb. 300 gramm házi főtt étel, ami épp van itthon

- időnként 2-3 dl leves, de ez nem mindig

- savanyúság lé nélkül


uzsi - nem mindig:

- sovány túróból készült túrókrém, 1-2 falat gyümölcs

vagy

- olajos magvakból kb 10-15 gramm

vagy

- néha nasiként: fagyi, de ilyenkor igyekszem vegán, cukormentes fagyikat választani, esetleg 1-2 kocka csoki


opcionális délutáni biciklizés


vacsi (általában nem szoktam):

nagyon ritkán fordul elő, hogy vacsira még megéheznék, de ilyenkor az ebéd maradékából szoktam enni kb 100 grammnyit, vagy ha csak kevésbé vagyok éhes, akkor csak 2-3 falatot


Ezek mellé napi 2-3 liter vizet iszok minimum, de most a nagy melegben akár 4 liter is lecsúszik.


Március 18-án kezdtem bele a dologba, nagyjából 1 hónap kellett, mire beállt a rendszer, mind kaja, mind edzés terén. Az edzést fokozatosan emeltem, mert a nulláról kellett állóképességet építenem, de az tudatos volt, hogy az első naptól kezdve a sport is legyen része az új életemnek.

Eddig sikerült 27 kilót leadnom. 97->70, 176 cm, 25N, még nagyjából 7-10 kiló maradt rajtam, amitől szeretnék megszabadulni.

2020. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én sok sok sikertelen fogyókúra után életmódváltással fogyok.

- Munkahelyemre gyalog megyek- napi fél- fél óra séta

- munka után heti 4szer 1 órát mozgok. 2xGyorsgyaloglás+ hasizom, 2x szobabicikli+ hasizom+ súlyzózás karokra

- kaja: alapja az LCHF étrend- vagyis kevés szénhidrát, sok zsír, illetve én sok fehérjét is eszem. Ugyanannyit szoktam enni mindig. Tojás, Húsok, zöldségek, sajtok, egyéb tejtermékek, olajos magvak, húskészítmények, szénhidràtcsökkentett kenyér és tészta, diabetikus édességek mértékkel.

Màr majdnem màsfél éve csinálom. 54 kgt fogytam, még kb 56 van hátra. Extrém nagy súlyból indultam, beteg is vagyok, szóval van motiváció bőven😊

2020. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Aszta, utolsó, gratulálok, nagyon ügyes vagy ! Mindenkinek gratulálok, kitartást ! Írjatok még !

Én sajna tegnap nem mentem edzeni és többet ettem, mint kellett volna. Nagyon dühös voltam magamra, a feladáson gondolkodtam... veletek elődordult, hogy egy-egy fogyókúrás nap nem sikerült annyira jól ?

2020. aug. 9. 10:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze kérdező.Én a héten nem dolgoztam,és szépen elterveztem,hogy minden nap megyek edzeni.Aztán olyan meleg lett,(40 fok),hogy a rosszullét kerülgetett és legkevésbé sem volt kedvem edzeni,és fagyit is ettem...De az baj,hogy feladáson gondolkozz,nincs mit feladni,ha életmódot változtatsz.Mindenkinek vannak rosszabb napjai,ne ostorozd magad,hanem gondolkozz el azon,hogy mit rontottál el és mit tehetsz annak érdekében,hogy ez lehetőleg ne forduljon elő legközelebb.A diéta és az életmódváltás egy tanulási folyamat is.
2020. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, inkább nekem is életmódváltás ez. Fogyni szeretnék, egészségesebb, erősebb lenni. A péntek este hosszabbra nyúlt, mint szerettem volna, tegnap kelnem kellett. Kialvatlan voltam, ingerült és baromi éhes. :(
2020. aug. 9. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!