Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi elhízott...

Miért van ennyi elhízott korombeli lány?

Figyelt kérdés
Rengeteg lányt látok nap mint nap. De feltűnt, hogy nagyon sok túlsúlyos vagy kövér lány jön velem szembe. 🙄 18-25 év közötti vagyok ja és fiú. Nekem a karcsú lányok tetszenek, de alig látok ilyen alkatú lányokat... Miért van ez?
2020. aug. 27. 16:23
1 2 3 4 5
 1/47 Lachesys ***** válasza:
93%
És ezt miért a fogyókúra topikba írod mikor itt főleg kövér lányok vannak?:D azért vagyok dagadt mert szeretek enni, és nem mozgok eleget. Ennyi.
2020. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Érdekelne miért lesz valaki kövér. Miert nem erez motivaciot arra, hogy normál súlya legyen.
2020. aug. 27. 16:36
 3/47 anonim ***** válasza:
73%

Kövér lesz, mert többet eszik, mint amennyire a testének szüksége van -> a test zsír formájában raktároz.

Ennek rengeteg oka lehet. Betegség vagy csak szimplán szeret az illető jókat enni. Ha neked a karcsú lányok tetszenek, akkor keress magad mellé karcsú lányt, ilyen egyszerű. Nem a te dolgod, hogy ki miért nem akar/tud lefogyni.

2020. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Lachesys ***** válasza:
87%

Nem arról van szó H nem érzek motivációt, de a fogyás egy hosszú távú dolog. Nem egyik napról a másikra történik, viszont a diétás étrendet azonnal be kell tartani, a sutikrol azonnal le kell mondani... Aki pedig nem mozgott kiskorában annak nehéz bevezetnie a sportot a mindennapjaiba. Egy munkanap után sokkal kényelmesebb leülni egy kis nasival és sorozatot nézni mint elmenni az edzőterembe aztán megenni a turo-sonka vacsorát.

Én igyekszem változtatni, de nem konnyu.

2020. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, mit tartasz te túlsúlyosnak. Lehet, hogy neked a modellek testalkata tetszik, de attól még a legtöbb lány az egészségét veszélyeztetné, ha úgy nézne ki. Amúgy meg biztos kapnak elég bántást a tényleg kövér lanyok és sok sok fogyókúran túl van a nagy részük. Aztán belefáradnak. Szóval linkelhetnel egy képet arról, hogy hol kezdődik neked az elhízott lány? Mert én pl elég sok normális tetsalkatú fiatallal találkozom a mindennapjaimban... Akit meg nem érdekel a külseje azzal te meg úgy se lennél boldog, mert elég előítéletesnek/ felszínesnek tűnsz ezen a téren.

Ja és vékony vagyok, mielőtt azt hinné bárki hogy megsértődtem a kérdésen...

2020. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%

Nemrég jöttem meg Győr belvárosából és alig láttam túlsúlyos lányt.

Arról nem is szólva, mennyire csalóka ez az egész, például általános iskolás osztálytársnőmnek olyan testsúlya volt, amit Te biztosan nem díjaznál, holott a lány rendszeresen sportolt, remekelt kézilabdában, és erősebb volt kb. az összes fiúnál.

Arról nem is szólva, hogy ha te meg kigyúrt vagy, azt mondhatná neked egy lány, hogy miért nem vagy inkább sovány, ha pedig nem, akkor meg azt, miért nem vagy kib@aszva. Gondolom, hogy mindegyikre meglenne az "okod"...

"Érdekelne miért lesz valaki kövér."

A legtöbb biológiai és hasonló okra rákereshetsz, ha az érdekel viszont, hogy egy adott személy miért eszik többet, miért nem sportol,... az mindenkinél egyénfüggő és nincs általános válasz.

2020. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim válasza:
42%
Nekem egy volt osztálytársam rövid időn belül majdnem 30 kg hízott, kiderult hogy pajzsmirigy túlműködése volt és egyéb nőgyógyászati betegsége.
2020. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
31%
Mert nincs igényük egészséges testalkatra (18-33 testzsírszázalék között), ilyen egyszerű. Ismerek pajzsmirigy és más hormonális betegséggel küzdő lányt, normális, vékony testalkatuk van, akarat kérdése. Akinek olyan betegsége van, hogy nem tud egészséges testalkatot fenntartani a népesség 0,1%-a se.
2020. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
71%

Miért lesz valaki kövér?

Ennek sok oka van. Nagyon sok.

Először is, vannak akik szimplán nem hajlamosak a hízásra, mások meg igen. Másrészt a hagyományos magyar konyha nagyon egészségtelen. Fehérlisztes kenyér, fehér rizs, fehérlisztes tészta, kristálycukor hozzáadva rengeteg kajához, rántásos, bundázott kaják. Ezek a kaják hormonális szinten rosszul hatnak a szervezetre, ami idővel túlsúlyhoz, elhízáshoz vezetnek.

Sok ember anyagcseréje nem bír el ennyi feldolgozott, finomított szénhidrátot. És sok esetben gyerekkortól ezt látja otthon, ehhez szokik hozzá az ember és sok gyerek már akkor elhízik.

Nem kell mindenáron kifejezetten sokat enni " zabálni" ahhoz, hogy ilyen rossz étrend mellett elhízzon valaki. Ez pl nálam is így volt. Szegények voltunk, zöldségeket, tojást, magvakat szinte nem is láttunk, húst is ritkán, és lehetőségem sem lett volna sokat enni a 4 tagú családomban az anyagi problémák miatt, mégis gyerekkoromban elhíztam, aktív sport mellett is. 100 kg voltam 13 évesen. Középiskolás voltam mikor zavarni kezdett hogy más vagyok mint a többiek, egyre többet bántottak is, és koplalásba kezdtem, de persze hosszú ideig nem tudtam megtartani. Semmit se tudtam az egészségesebb életmódról, mindenki csak azt hajtogatta egyek keveset, de kb állandóan éhes, fáradt voltam úgy. Közben felnőttem de úgy is évekig jojózott a súlyom, mert próbálkoztam, de nem jött össze. Idővel elvesztettem minden reményt, hogy le tudok fogyni, belefáradtam és fel is adtam egy időre a próbálkozást. Akkoriban már bánatomban is ettem. Utáltam magam.

Közben kiderült hogy anyagcsere betegségem van, de még onnan is hosszú út volt, mire megtanultam mit jelent ez pontosan, és mióta ennek megfelelően eszem, 58 kilót fogytam és a többi még folyamatban... A mindennapjaimban már nem eszem másfél éve olyasmiket amikhez gyerekkoromtól hozzá voltam szoktatva és szépen fogyok.


Ne ítélkezz, nem tudhatod ki hogy jutott oda ahol van és hol tart. Azt sem tudhatod hogy az a kövér lány akit véletlenül látsz az utcán, nem fogyott e már 20 kilót kemény munkával.

Számomra pl a külsőségek nem adtak motivációt hosszabb távra. Sose izgatott különösebben, hogy nézek ki. Ahogy idősebb lettem, egyre kevésbé érdekelt. Az egészségem viszont fontossá vált, ezért tartok ki mindenáron.

2020. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Kövér, dromedár kategória: [link]


Túlsúlyos: [link]


Átlagos: [link]


Tökéletes: [link]


Számomra így néz ki a sorrend, nagyjából ilyen adottságokkal. Én is sportolok, kondiba járok, 10 éve jégkorongozom. Van egy jó étrendem, azt követem. Nekem ez az életem része. El sem tudnám képzelni magamat egy nagy darab csajjal. Már csak az életfelfogás miatt sem. Nekem ez nem teher, sőt hiányozna ha nem mozoghatnék!

2020. aug. 27. 17:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!