Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy aki...

Mit gondoltok arról, hogy aki túlsúlyos, elhízott, de nem betegség miatt, annál valami lelki probléma van a háttérben? Az akaraterő nem szokott működni, hiszen fogyás után visszahízzák az emberek, amit leadtak.

Figyelt kérdés
Milyen lelki problémamegoldásokat tudtok?

2020. jún. 8. 00:36
1 2
 1/20 Tabbouleh ***** válasza:
73%
El kell menni pszichológushoz vagy ha hiszel benne, akkor kineziológushoz. Ők segíthetnek megtalálni a megoldást, nem azok, akik a gyakorin lógnak. Hajrá :)
2020. jún. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én is túlsúlyos (kövér azért nem) vagyok, semmilyen lelki problémám nincs, szeretek jókat enni-inni, és pont nem érdekel mennyit mutat a mérleg. Nem kell megfeleljek senkinek, nem vagyok hajlandó megvonni magamtól semmit csak azért, hogy leadjak pár kilót.
2020. jún. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
38%
2- es! Nem most, de majd 20 év múlva, amikor stroke-ot kapsz esetleg... bár én ilyet nem kívánok neked, remélem eszedbe jut hogy hova vezet a mértéktelenség.
2020. jún. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az volt. Amikor tönkre ment a házasságom, meghíztam. Amikor elváltam, fogyókúra nélkül leszakadt rólam kb 10 kiló. Eleinte jó volt egyedül, aztán ahogy teltek az évek, magányos lettem, meghíztam. Nem ettem többet, mint máskor, de jöttek fel a kilók és nem találtam a motivációt a fogyáshoz. Most változattam a gondolkodásomon és fogyok szépen. Párom még nincs, de gyökeresen megváltoztattam az életemet és a gondolkodásomat.
2020. jún. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
#3: Ki beszélt itt mértéktelenségről? Csak nem vagyok hajlandó holmi fogyás miatt megvonni magamtól semmit. Egyébként a múlt héten voltam üzemorvosin, EKG, vérnyomás, labor stb. minden OK. Hidd el, nem az a pár +kg fog elvinni.
2020. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a lelki okok nagyon közrejátszottak abban, hogy meghíztam.

Aztán munkahelyet váltottam, helyrehoztam a kapcsolatom, és azóta is az egyensúlyra törekszem. Nem könnyű, de muszáj. Ha nem megy egyedül, akkor pszichológus. :)

2020. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. És nem egy kisebb, vagy kicsit nagyobb feleslegre gondolok, hanem tényleg az elhízásra.

Náluk szerintem lelki okok vannak a háttérben, mint más táplálkozási zavaroknál is.

Főleg az extrém elhízás esetében. Ami nálunk annyira nem gyakori, de láttam pár USA dokumentumfilmet róla. Elég durva.

2020. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Sunshinedoll ***** válasza:
98%

Pszichológushoz el kell menni, illetve érdemes lehet elkezdeni valami testmozgást. tudom, hogy piszok nehéz tudatosnak és konzisztensnek maradni ilyen állapotban, de hosszú távon a rendszeres sport és testmozgás segíti a stresszoldást és a jobb közérzetet.

A stresszt se felejtsük el, amúgy, nagyon komoly hatásai vannak az anyagcserére, hormonháztartásra, meg úgy összességében az egészségre, szóval érdemes a stresszforrással is megbirkózni, amennyiben ilyen jellegű a probléma.

2020. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Jajaj!!

Nehogy olyat mondj,hogy kövérnek lenni nem jó!!!

Rögtön leveszik a fejedet!!Inkább ne is írj semmit!!

Vagy a "fogadd el magad" még hoz egy-két zöldet!!

De legjobb,ha hallgatsz.

2020. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Aham, tehát én 6 éves korom óta lelkibeteg vagyok. Leszámítva 3 évet középsuliból amikor vagdostam magam, akkor jól voltam mert lefogytam 57 kilóra.

AHHAAAMM

2020. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!