Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha zsírból szeretnék fogyni,...

Ha zsírból szeretnék fogyni, de izmot felszedni, akkor naponta vagy 3 naponta kéne edzenem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon kövér, inkább punnyadt, mostanában csak elfogyott az izmom, helyette zsír lett, de amúgy 160 cm-hez 54kg vagyok(L).

Szóval azt olvastam, hogy az izmoknak pihenniük kell, hogy épüljenek, ehhez 3 naponta kéne edzeni, viszont ha közben zsírt is égetnék? Ha naponta/kétnaponta erősítek, akkor mi történne? Vagy hogy kéne nekilátnom?

Előre is köszi a segítséget.


2020. szept. 5. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézzük meg mi lenne egy fogyókúra esetén. Nem eszel sokat (kalóriadeficit) történik, miközben sportolsz. Vajon mitől fog megszabadulni a tested? A zsírtól ami csak ott van feleslegesen, vagy a nehéz izomtól, amit sok energiába kerül fenntartani. A szervezeted az izmot fogja elégetni, ha nem kap energiaforrást, tehát ételt. (persze zsír is fog lemenni).

Ami a te esetedben történhet, a szálkásodás. Fogyni fogsz izomból is, de abból a zsírból is ami eltakarja az izmod kontúrjait, szóval összességében sportosabban nézel majd ki.

Az pedig, hogy melyik izomnak mennyi idő kell, nagyon sok mindentől függ. Mennyire dolgoztad meg őket, melyik izom...

Én pl úgy szeretem átmozgatni a testem, hogy külön van amikor a lábamat mozgatom át, másnap a törzsem, harmadnap váll kar stb. Vetésforgóban csinálom, nincs kihagyott nap, mégis az izomcsoportoknak van idejük pihenni.

2020. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!