Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nek3d hogy sikerult? Mennyi...

Kerdesekkel teli kérdése:

Nek3d hogy sikerult? Mennyi idobe telt, mennyire volt kemeny?

Figyelt kérdés

Ez a kerdes most azokhoz szolna akiknek mar sikerult, tul vannak a nagy fogyason

Meseljetek el milyen volt

Inspiraciot szeretnek gyujteni, ugyanis van rajtam kemeny 20 kg plussz, amitol illo lenne megszabadulnom..

De egyszeruen semmi motivaciom..


2020. szept. 6. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Egyik rokonom módszere a következő volt: Napi 1300-as kalória bevitel, napi fél óra bicajozás vagy tempós séta és napi fél óra közepes intenzitású saját súlyzós edzés. Eleinte heti 2, később 1 pihenő nap. Két év alatt adott le 30 kilót. Kezdetben közel 100 kiló volt.
2020. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Motiváció nélkül nem fog menni, azt viszont magadnak kell megtalálnod. Ha tényleg zavar a túlsúlyod, akkor állj neki a fogyásnak. Ha izé, meg mizé, akkor viszont ilyen maradsz.
2020. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Motiváció kell, az is az, hogy tudod, illő lenne fogynod.

Rajtam is vn kb 15 kiló, nem igazán zavart, de most találtam egy ruhát, meg is vettem, úgyhogy végre tudom, azért akarok fogyni, hogy ne azt kelljen megvenni, ami van a méretemben, hanem azt, ami tetszik.

2020. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem összességében olyan 8-9 hónap volt 20 kiló fogyás. De nekem úgy indult, hogy elhagytam a cukros üdítőket, a péksütiket, igyekeztem normálisabban étkezni, de ez inkább az egészségem szempontjából jött. Aztán 2 hónap után észrevettem, hogy elkezdtem fogyni. És nagyon jól éreztem magam, hogy lement pár kiló, úgyhogy elkezdtem kalóriát számolni, belevetettem magam jobban az egészségesebb ételekbe, a mozgásba. Nagyon nagyon élveztem, szinte mondhatni, hogy könnyű volt.

Most megállt a fogyás, és még lenne pár kiló hátra, olyan 5-6, de nagyon jól érzem magam így is, nem erőltetem egyelőre. Igyekszem továbbra is egészségesebben enni, és a mozgást sem hagytam el.

2020. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 10 kiló feleslegem volt, általánosban(felsö) sokat bántottak, hogy milyen dagi vagyok stb és akkor beütött nálam hogy "most muszáj lefogynom". Nagyon hamar rengeteg problémám lett abból hogy alig eszem és hogy kényszeresen mozgok folyamatosan. Ezután jött a pszichológus, a hegyi beszédek de végül magamtól hagytam abba. Visszahíztam még többet is, mint amennyivel elkezdtem (yoyo effektus) és igazából teljesen boldog voltam, hiába volt az a bulémiás korszakom, teljesen megváltoztatott, máshogy álltam az egészhez, leszartam mások véleményét és sokkal boldogabb voltam mint elötte, mert elfogadtam magam. Azóta rendszeresen sportolok (futás, gyors séta, aerobik) és mellette nem eszek annyi cukros vackot. Lassabban, de elértem azt az alakot ami most van, és büszke vagyok magamra hogy megcsináltam. Egyébként ez az egész beletelt kb 2 és fél évembe, remélem te nem követed el azokat a hibákat amiket én. Bocsi hogy hosszú lett, kitartást❤
2020. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egészségem adta a motivációt (IR, pajzsmirigy-alulműködés). Nem fogyás céljából kezdtem el, igazából nem éreztem magam kövérnek, csak egészségesebb akartam lenni. Low carb étrendre váltottam, kb. 3-4 hónap alatt fogytam 15 kilót, azóta súlyt tartok. Az első 1-2 hét volt nehéz, amíg megszoktam az új étrendemet és nagyjából kialakult, hogy mikor mit eszek, főzök, milyen alapanyagokat veszek a boltban. A közérzetem javulása és a magasabb energiaszint bőven kárpótol a kihagyott cukros-lisztes ételekért. Így is sok finomat tudok enni és éheznem se kell. Persze örülök annak is, hogy rám jönnek a régi kedvenc ruháim, amiket kihíztam. A fogyás óta kicsit izmosodtam is, most már több kedvem van mozogni.
2020. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam is 20 kiló felesleg volt. Én kb 12 hét alatt szabadultam meg az első 10 kilótól. Februártól április végéig. Május és július között további 4-5 kiló ment le, azóta tartom a súlyomat. Még hátra van 5 kg de ezt nem akarom elsietni, úgyhogy karácsonyig tűztem ki célnak. És akkor ebben az évben szépen lassan elérem a -20 kilót.

Én nem számoltam kalóriákat és nem kínoztam magam mert az nem nekem való. Ésszerűen ettem, napi 3x jól megtervezve. Nem vontam meg magamtól semmi amit szeretek, illetve a péksütiket, cukros dolgokat többnyire igen, de édesítős finomságokat azért szoktam fogyasztani (update puding vagy rudi, reggelire csokis protein palacsinta stb)

Mozgás: változó. Heti 1-2 pihenő nap. Heti kb 2-3 erősítő edzés itthon, máskor csak aerob edzés az ellipszis tréneremen. Júliusban kezdtem edzőbe járni csoportos órákra, azt nagyon élvezem.

2020. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

A legnagyobb hiba, amit ilyenkor elkövetnek, az a koplalás! Nem szabad! Eleinte ugyan fogysz, aztán a szervezeted beáll "tartalékoló üzemmódba", és megállsz a fogyásban! Sőt! Több visszajön, mint amennyit leadtál!

Nekem csak 11 kilót kellett lefogynom. Heti 2 - szer futottam futópadon 6 km - t 30 perc alatt, és kivontam az étrendemből a zsíros ételeket, meg az édességeket.

Ugyanúgy KELL reggelizni, ebédelni, vacsorázni, csak nem zsíros ételeket, és nem édességeket!

Továbbá a másik kulcs az étrend a rendszeres, intenzív testmozgás!

Ha ezeket betartod, akkor tartós marad a fogyás, a gyomrod is összeszűkül, és nem fogsz visszahízni!

Havonta 5 kiló az egészséges fogyás! Ha ennél többet fogysz, akkor lógni fog a bőröd, ami elég gusztustalan, és csak műtéttel hozható helyre némileg, ami után ronda hegek maradnak, amik viszont örökké ott maradnak!

Csak ügyesen!

2020. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejben dől el minden!


Engem az motivált hogy, be mentem egy üzletbe és szinte semmit sem tudtam venni mert semmi nem ált úgy mint tini koromban az 55kg-mal. Rosszul kezdtem érezni magam,rendszertelen volt a ciklusom, csúnyának láttam magam, mondtam ez nem én vagyok, nekem le kell fogynom!!


88kg indultam 3 hónap alatt - 10kg, anyira boldog voltam, elsem hittem hogy sikerült!

Még akarok egy -15kg folyamatban is van.🙂 Szépen lassan, hogy a bőr tudja követni.

2020. szept. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig fél év, -34 kg. Még további 3-8 kg folyamatban.

Napi 1200-1400 kcal, tudatosan összeállított menü. Ritkásan (kéthetente-havonta) ha megszalad valami nasival, akkor 1800.

Emellett minden nap edzés, eleinte 30 perc szobabicó laza fokozaton, folyamatosan emelve, aztán ahogy összejött egy kis állóképesség, kb. 1 hónap után 45 perc szobabicó, kemény hegymenetben, kb. fele-fele arányban aerob és anaerob tartományban + kb. napi 20 perc erősítő edzés, illetve heti 1-3 alkalommal a szabadban is szoktam tekerni úgy 20-50 km-t gyors tempóban.


Az első 3 hét pokol volt, mert alapjaiban kellett megváltoztatni az étkezésemet, és ehhez nem volt egyszerű hozzászokni. Van, aki szépen lassan vált, nekem az azonnali, határozott megvonás jött be. Kizártam az éjjeli zabákat, a csokit, a csipszet, a fagyit, a mogyit, mindent, és elkezdtem odafigyelni, hogy ne csak napi 1 normális étkezésem legyen, hanem rendes reggeli, ebéd, vacsi, illetve köztes étkezések. A 3 hét letelte után visszaépítettem az étrendembe a nassolnivalókat is, de csak minimális mennyiségben, illetve csipszet azóta sem ettem, mert tudom, hogy az az, amivel nem tudnék megállni, és még rosszul is lennék tőle, ezért inkább nem is kísértem magam.

Nagyjából 1 hónap alatt állt be a végleges rendszer mind edzést, mind evést tekintve, amit azóta is követek.

A szar napokon csak az akaraterő visz át, de szerencsére a sportra is igaz az, hogy evés közben jön meg az étvágy. Világ életemben utáltam a testmozgást, most viszont élvezem, és ha épp nincs is kedvem, tudom, hogy valójában csak elkezdeni nehéz, utána pedig hálás leszek, hogy ma is megcsináltam.

Sokkal energikusabb, boldogabb lettem, nagyon sokan megjegyzik, hogy olyan vagyok, mint akit kicseréltek, illetve idegenek is dicsérik a pozitív kisugárzásomat, ami korábban egyáltalán nem volt rám jellemző.


A motivációról: nyilván mindenkinek egyénileg kell megtalálni azt, ami miatt bele fog vágni, mert helyetted senki nem tud lefogyni, viszont ameddig csak azért vágsz bele, mert basztatnak vele mások, de nem a tiéd a gondolat, addig el fogsz bukni, már ha egyáltalán sikerül elkezdeni.

De néhány ötletet, illetve személyes motivációt azért fel tudok sorolni, hátha lesz közte valami olyan, amiből tudsz merítkezni.

100 kilós voltam, mikor a strandon 3 kigyúrt srác nem halkan megszólalt, hogy itt jön a röfike. Ez nem bántott, de az, hogy az akkori párom ezt kaján vigyorral nézte végig, elég szarul esett. Egészségügyi kockázatok miatt is érdemes fogyni. Nálam kiderült, hogy pajzsmirigyalulműködésem van, illetve ha folytatom az életmódomat, akkor inzulinrezisztencia, majd cukorbetegség is ki fog alakulni. Az ir-be már kezdtem belecsúszni.

Ruhák: már alig találtam magamra olyan nadrágpt, ami tetszett volna, felsőt pedig még kevésbé. A vádlim akkora volt, hogy nemhogy a korábban lötyögős csizmáim nem jöttek rám, de még a boltban is alig kaptam megfelelőt. Ezek mellett tükörbe nézve egy kövér erőtlen valakit láttam, miközben a szekrényemben sorakoztak az évek óta gondosan őrizgetett ruhák, amik közül egy se volt már jó rám. Vissza akartam kapni önmagam, ismét csinos akartam lenni, ismét ragyogni akartam. Persze ehhez nem csak testileg, hanek lelkileg is rendet kellett tennem magamban, ami talán egy még nehezebb folyamat, de a sport a mentális egészségre is jótékony hatással van.

2020. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!