Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan hogy alkatilag telt...

Van olyan hogy alkatilag telt vagy csak zsiros test?

Figyelt kérdés

Szóval mostanában több figyelmet forditok a testemre mint azelőtt bármikor. Észrevettem hogy elég pufi testem van. Pufi arc, telt alak, vagy inkább löttyedt nem is tudom.

Régebben is ilyen voltam de aztán volt egy kb 3-4 éves időszakom amikor a tudtomon kivül eléggé lefogytam soványka lettem, mert keveset ettem. Nem volt semmi célom vele csak annyit ettem amennyi jólesett és elkezdték mondani nekem hogy de sovány vagy. Aztán mostmár visszafordult a dolog megint többet eszek és észrevettem hogy dagibb lettem.

Na most a kérdés az hogy amikor sovány voltam se voltam olyan mint ezek a piszkafa alkatú lányok akik bármit ehetnek sose lesznek olyanok mint én.

Van olyan hogy alkatilag nem vagyok jó ahhoz hogy tényleg szép vékony lábaim és derekam legyen vagy csak lusta löttyedt disznó vagyok és ideje odafigyelnem arra hogy mit eszek és edzeni járni?

Bocsi ha fura a kérdés egy kicsit dühös vagyok magammal amiért engedtem magam visszajönni ide, pedig jól néztem ki, de nem úgy mint az igazán vékony lányok de azért mégis egyszerűbb a vékonyabb állapotból inditani mint innen szóval ja....


Köszönöm a segitséget!


21/l



2018. nov. 19. 23:11
 1/8 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy ne lehetne bárkinek vékony, formás lába vagy mit tudom én. Persze vannak emberek,akik még vékonyan sem csinosak,mert görbe a lábuk stb.


Ha korábban lefogytál,akkor most is menne. Én sovány kategória vagyok, de nem érdekel, nekem jobb így, nem fulladok ki egy lépcsőn felmenve, lehet lehetne nagyobb hátsóm vagy valami, hát de így teremtett a jóisten. ☺


Szóval biztos le tudsz dobni pár kilót és megfelelő mozgással tudod az alakodat is formálni, csak fontos,hogy a megfelelő mozgást kell hozzá megtalálni, nem biztos,hogy neked súlyzókat kell emelgetni a konditerembe hozzá.

2018. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Igen, sajnos többnyire állat kérdése. Mármint az a része hogy ehetsz e bármit. Hiába mondják hogy jaj nem az a lényeg, pedig az. A saját testvérem olyan, hogy zabálhat bármit, akkor is xxs-es a mérete és mindig csinos marad. Nekem pedig minimum s-m, és narancsbőrös is vagyok ami szintén olyan hogy valakinek életében nem lesz akkor se ha kétszáz kiló, van akinek meg, mint pl nekem, 55 kilosan is ott van. És NYILVÁN ha én edzenék meg koplalnék, lehetne jó alakom. Ha a kétszáz kilós Mariska edzett volna meg koplalt volna, neki is lehetne. De itt most az a kérdés, hogy önsanyargatás nélkül, normális életmóddal mit lehet elérni. És úgy igen is ALKAT KÉRDÉSE. Lehet hogy én megeszek egy sajtburgert és hízok tíz kilót, miközben a húgom meg fogy is tőle. Az a helyzet hogyha nem mázlis az alkatod, akkor lehet tízszer hússzor annyit kell erőlködnöd ugyanazért az eredményért ami egy szerencsésebbnek SEMMIBE se került. Ez ilyen. Szóval jah, alkat kérdése és tényleg van olyan aki szerencsétlenebb. Vagy van aki csak hasra hízik, van aki csak se g g re, meg ilyenek. Az is alkat kérdése. Teljesen megértem azokat akik úgy vannak vele hogy ba s s z a meg a ku r va élet, miért éppen nekem kéne szenvednem meg sanyargatnom magamat mikor neki meg ló s z a rt se kellett tennie egész életében, ehetett amit akart, és mégis vékonyabb mint én a top formámban?? És emiatt inkább nem is csinál semmit. Én is ilyen vagyok. B a s s z a meg az igazságtalan élet, én ennyit mondok.
2018. nov. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
többnyire alkat kérdése *** omg az az autocorrect..
2018. nov. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kalóriatöbbletben vagy, azaz többet eszel mint amennyit elégetsz, hízni fogsz. Ha kalóriadeficitben, azaz kevesebbet eszel mint amennyit elégetsz, fogyni fogsz. Ha mértékkel és egészségesen táplálkozol, lecsökkentheted a bevitt kalóriák számát, edzéssel pedig növelheted az elégetett kalóriák mennyiségét, illetve beindíthatod a fehérjeszintézist aminek hatására a kalóriák zsír helyett izomként épülnek be, akár deficit mellett is.


"Alkatilag kövér" akkor lesz valaki, ha súlyos pajzsmirigy alulműködésben szenved, de megnyugtatlak, neked nincs ilyened mert akkor az elhízás lenne a legkisebb gondod.

2018. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Nagyvonalakban egyetértek, de van határ, a te tested sem tud szembemenni a természeti törvényekkel.

"Lehet hogy én megeszek egy sajtburgert és hízok tíz kilót, miközben a húgom meg fogy is tőle."

Nem, nem lehet. 10 kilónyi sajtburgertől is képtelen vagy 10 kilót hízni zsírban, mert nincs benne annyi kalória, pont. De tény és való, hogy van, aki erőfeszítés nélkül vékony és van, aki erőfeszítéssel nem tud lefogyni. De ha nemcsak igyekezne, hanem ténylegesen kalóriadeficitben enne, lefogyna.

Nagyon ritka esetekben van az, hogy a betegsége miatt előbb megy tönkre, mintsem lefogyjon, bármit is tesz, de ez ritka.

Te pedig az S-es méreteddel nem tudom, mit akarsz. Sokan irigyelnének, talán meg is teszik. Nem mondom, hogy jogosan, lehet, hogy önsanyargatóan tartod a vékony alakodat, de ez az embereket nem mindig érdekli.

2018. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy én megeszek egy sajtburgert és hízok tíz kilót, miközben a húgom meg fogy is tőle."

Nagyon nem, 10 kilós hízáshoz 77161, azaz hetvenhétezer-egyszázhatvanegy kalóriát kell bevinned, ráadásul többletként. Ami pontosaan 255 sajtburesz lenne.

Annyira bírom ezt az felfogást, ami gyakorlatilag a duci kifogáskeresés manifesztációja. Amikor lefogytam, kemény diéta és edzések által, én is hallgathattam az elhízott, mozgásszegény és disznó módjára zabáló rokonoktól meg kollégáimtól, hogy milyen szerencsés genetikám van, annyit ehetek amennyit akarok és mégse hízok, nekik bezzeg elég ránézniük egy tortára vagy sajtburgerre és felszednek 5-10 kilót :) Ne a genetika vagy alkat számít, csakis a hozzáállás.

2018. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jajj de szeretem ezeket az embereket akik látnak egy embert felhozni egy vicces kicsit eltúlzott példát, ami egyáltalán nem reális és ezt a válaszadó is tudja, nem is a realitás a cél, de aztán vannak ezek a matek zsenik akik azért is megmondják neked hogy egy sajtburgertől 10 kilót nem lehet hizni mert xy z és zs....


Jesszusom persze hogy nem úgy értette hogy egy sajtburger szó szerint 10 kilót feldob rá, úgy értette hogy van aki bűntudat nélkül megeheti úgyse hizik tőle, és van akinek ezután már igenis számolni kell hogy mit eszik aznap ha nem akar elhizni...


Na mindegy, azért köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 21. 00:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Van hajlam, van egy anyagcseréd, számít a csontozatod, a pajzsmirigyed működése, ezek nem egyformák mindenkinél, és befolyásolják a testalkatodat, illetve hogy fogyni vagy hízni könnyebb, mire kell figyelned.

Én pl. fogyásra vagyok hajlamos, ugyanakkor nem vagyok pálcika alkat, sose tört csontom (pedig estem sokat), erős csontjaim vannak, széles a medencecsontom, ezért a csípőm is, inkább izmosodok, mint zsírra híznék, de így sem könnyű a súlygyarapodás, pedig jó az étvágyam, és rendszeresen sportolok is.

2018. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!