Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan program, amely...

Van olyan program, amely pénzjutalmat ad a fogyókúra végén?

Figyelt kérdés

Tudom elég anyagias vagyok és magamért kellene lefogynom, hogy jobban érezzem magam. De egyszerűen nincs motivációm.

Olyasmire gondoltam, hogy a fogyókúra végén ahány kilót lefogytam, annyiszor adnak x forintot. Vagy egyéb jutalmat. Valamit, ami eszembe jut napközben zabálás helyett, vagy ami ösztönöz testmozgásra. Szóval valami célt ad.


2020. szept. 12. 07:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Csak egy dologra reagálnék. Szerintem az államnak megérné egy ilyen programot finanszírozni. A sikeres fogyás után ad x forintot, amely szerintem jóval kevesebb, mint amennyit egy túlsúlyos ember betegségei miatt ki fog fizetni a tb kasszából.

2020. szept. 12. 21:32
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Azt felejted el, hogy ezzel erősen diszkriminálná az allam azokat, akik képesek megtartani a normál testalkatot. A TB kassza szempontjából az igazságos az lenne, ha a túlsúlyos többet fizet, és máris ott az anyagi motiváció a lefogyásra.
2020. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezt most nem csak erre a kérdésre értem, hanem úgy általában. Ez az egyik nagy probléma ebben az országban (lehet máshol is, azt nem tudom), hogy nagyon sok olyan ember van, mint te 12-es, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak. Ha valaki kap valamilyen juttatást valamiért, akkor az diszkrimináció a másikkal szemben. Jelen esetben azt mondod, nehogy már olyan kapjon pénzt a tb kasszából, aki elhízott és utána lefogyott, mert akkor nem tudod elviselni, hogy az nem kap, aki nem hízott meg (lehet pont magadra gondolsz, ezt nem tudom). Csak éppen abba nem gondolsz bele, hogy az elhízott állapotában is (azaz jelenleg) több pénzt kap az emberünk, mint te, vagy aki nem hízott el. És sokkal több pénzt kap, mintha lefogyna és jutalmaznák. Csak néhány példát írok. Támogatva van az összes gyógyszere amit szed, lehet hogy 90, vagy 100 százalékban. Ez már havi több tízezres összeg is lehet egy életen át az egyszeri jutalmazással szemben. Gyakrabban jár orvoshoz, ami szintén viszi a pénzt a tb kasszából. Kapja a fogyatékosságára az adókedvezményt (vagy fogja kapni, merz kialakul olyan társult betegsége) - havi 7 ezer forint egy életen át, ami évente emelkedik. Lehet, hogy ingyen utazik, vagy ingyen fog utazni, mert rokkant, vagy az lesz. Lehet asztmával fogják leszázalékolni, tehát nek feltétlenül a mozgásával van probléma. Stb, stb.

És ha tetszik ha nem, ezt diszkriminatív módon te (is) fizeted neki.

Amúgy az érvelésed amúgy sem áll túl közel a magyar valósághoz. Szerinted az állam nem diszkriminál ezer féle területen jelenleg is?

Gazdaságilag megérné az ösztönző, az ország lakosságának egészségi állapota is javulna, a várható élettartam is.

A te lelkednek nem tenne jót, de ez azért nem fontos, mert ha éppen nem ezen rágódnál, hogy más kap valamit, amikor te nem, akkor találnál valami mást, amivel a működésedet erősítve irígykedhetsz más sikerére és hogy valami jobb lett, de nem neked, vagy te nem érzed a saját bőrödön a hasznát. Bocsi, ha megsértettelek.

Amúgy én ugyanúgy támogatnék egy ilyen alkoholról, vagy dohányzásról leszoktató elképzelést is, pedig nem vagyok érintett. Csupán azért mert másoknak jobb lenne az élete ezáltal. És igen, a teljesítményt nem probléma, ha jutalmazzák. Szerintem.

2020. szept. 13. 17:37
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13:

Nem értelek. Én annyit írtam, hogy ne a változást, hanem az állapotot jutalmazzuk/büntessük. A TB nem termel pénzt, azt mi fizetjük be. Jól látod, aki el van hízva, az többe kerül, ha ez bele lenne kalkulálva a TB befizetésbe, akkor azzal lenne jutalmazva, ha lefogy, hogy kevesebbet fizet. De nem a változásért, hanem igazságosan, az állapotért.

2020. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
#13-as Te rohadtul el vagy tévedve! Elhízni könnyű, de lefogyni valóban sokkal nehezebb. Ezt viszont miért kellene azoknak a zsebéből fizetni, akik egész életükben odafigyelnek, és sportolnak? Ilyen alapon a te logikád szerint is igazságosabb lenne, ha a normál BMI tartományt támogatnák, és ezzel szemben az elhízást "büntetnék", amiről egyébént szó nincs; szerencsére..
2020. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Te vagy eltévedve de nagyon 15-ös. Mert ma azok fizetik akik nincsenek elhízva és sokkal többet, mint ha azt támogatnánk hogy normál tartományban legyen a súlyuk. Ha pedig nem vagy eltévedve, akkor csukott szemmel élsz, úgymond vakon.
2020. szept. 13. 21:40
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja és még valami kedves 15-ös. Te is a már említett önző, másnak ne járjon semmi ha nekem nem kategóriába tartozol. Sajnos túl sokan vagytok. Ha konkrét kézzelfogható pénzt kap valaki, aki nem te vagy, az fáj neked. Ha kiüríti egy életen át a közös kasszát az sokkal jobbnak érzed, mert így nem élsz feszültségben, hogy másnak jobb, mint neked, holott ennek ellenkezője lenne igaz, mindenki jobban járna ha ösztönző mellett fogynának.
2020. szept. 13. 21:46
 18/20 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Még mindig nem reagáltál, hogy mitől lenne jobb, ha a változást támogatná a TB, és nem az állapotot?
2020. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Másrészt az sem világos, mi az, ami motivációt a pénzjutalom adna, más meg nem?


Az állam szvsz sokkal többet tehetne az egészséges életmód népszerűsítésével, tömegsport lehetőségek támogatásával.

2020. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19es ebben igazad van. És a korábbi hozzászólásaidban is van igazság.

Elgondokodok a kérdéseden, aztán válaszolok.

2020. szept. 13. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!