Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Már lassan minden diétát, fogyókúrát, életmód váltást ki próbáltam már. Még sem fogyok.

Vérképem is jó, egyedül az a bajom hogy vérszegény vagyok, de szedem rá a gyógyszert. Nem nassolok, nem csalok, még sem akar mozdulni a mérleg. Megint csináltatok majd vérképet, mert ez nem állapot. Ettem már 1200 kcalt. Nem fogytam. Gondoltam raktározik a szervezetem ezért feljebb vittem 1500 kcalt. És semmi. Nem merek 1000 kcal alá menni, 1800 kcalig sem,attól már szerintem híznék. 1 éve szültem, 90 kg vagyok és 160cm. 20 éves. 4 hónapja kezdtem el csinálni, és semmi azotta sem. Centiben sem. Már teljesen el vagyok keseredve,már komolyan. Valaki segítsen mi lehet a probléma. Személyre szabott étrendel menyivel lehetne könnyebb? Csak hát egy kisebb vagyon mind.:(



2020. szept. 17. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de tényleg érthetetlen picit, amit írsz. Mit csináltál a 4 hónap alatt? Milyen étrendet követtél? Mennyi kcal, milyen makrók? Milyen vizsgálaton voltál? Egy sima vérkép kb semmit nem mutat ki, ahhoz endokrinológus, és általa kért vérvizsgálat kellene.

A 4 hónap pedig MAXIMUM 1 étrend kipróbálására elég. Mivel egy éve szültél, ezért igazából kevés is lehet. Azután hosszabb idő, mire helyreáll a hormonháztartás.

2020. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%
Szia kérdező! Én picit több, mint 3 hónapja kezdtem. Én 157cm 80 kg-ról indultam. Most durván 71kg vagyok (70,8kg). Én elkezdtem számolni a kalóriákat, és sokat sétálok. Párszor leszoktam menni a kondi terembe (nekem ingyenes mert apukám van a portán 😅) . 3 hónap alatt, becsúszott 3szor meki, 2szer burger king, meg párszor egy kis pizza. Néha néha egy pohár kóla. Mind belefért a keretemben, néha volt mikor kicsit túl ment. 1500kcalt fogyasztok egy nap. Lassan halad az igaz, de ezt tudom tartani. Nincs megvonás, csak mérték. Kívánom neked is, hogy sikerrel járj! 20/L
2020. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van a 7-esnek, hogy ha teszem azt minden fogyókúrás étrendet csak 1-2 hétig próbálsz ki, az kevés ahhoz, hogy lásd a tényleges hatásukat. Adj nekik kicsit több időt.

BTW, ha a paleótól elájultál, akkor lehet, hogy kicsit túlzásokba estél, és alig ettél szénhidrátot. Igaz, hogy alapvetően low carb étrend, de vannak benne szénhidrátban viszonylag gazdagabb ételek is. A hirtelen ch csökkentés fejfájással, gyengeséggel, fáradtsággal járhat, de ez csak pár napig tart (nálam 3 nap volt cudar), utána elmúlik, ahogy a szervezet hozzászokik, hogy nem csak szénhidrátból tud energiát előállítani. Ezért is kell több zsírt bevinni, ha alacsony a ch bevitel.

2020. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nem fogysz, valami nem stimmel az étrended összetételével/ minőségével, amit eszel, az nem kompatibilis az anyagcseréddel. Egy sima vérkép semmit nem mond.

Pajzsmirigyet és inzulinszintet kell nézetni OGTT vizsgálattal.

Mivel mindenkinek más jön be, más az az út amit hosszútávon képes megtartani, ezért mindenkinek magának kell rájönnie, hogy milyen úton érhet el fogyást. De ehhez nem árt tudni, hogy áll az anyagcseréd, mi zajlik odabent a testedben.

Persze egészségesebb módon kellene, nem ilyen 1200 kalóriás koplalással. 4 hónap 1 féle étrend tesztelésére elég kb.

Én másfél+ éve találtam meg az utamat, de vagy 20 évig próbálkoztam mire sikerült.

Még fogyásban vagyok, de már teljesen biztos, hogy ez az amit mindig kerestem.

2020. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!