Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyobb fogyás után mennyivel...

Nagyobb fogyás után mennyivel mertétek elajándékozni a bő ruháitokat?

Figyelt kérdés

1 év alatt sikeresen fogytam 15 kilót. Mostmár normál-vékony kategória vagyok, de nincs szívem szelektálni a ruháim között. Félek, hogy valamennyire vissza fogok hízni, esetleg csak a tél miatt is felszedek valamennyit, és megint vehetek újabb ruhákat azon méretekbe, amit kidobtam.

Nektek volt ilyen problémátok? Mennyi idő után mertetek megválni a több számmal nagyobb ruhadaraboktól?


2020. szept. 24. 07:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet rosszul fogalmaztam meg a főkérdést. A mennyivel-t úgy értem mennyi idő után.
2020. szept. 24. 07:08
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy számot fogytam, kevés felesleg volt rajtam, 36-os helyett 34-es lett a méretem. 34-es nadrágokat már a folyamat közben vettem, motivációként. Mihelyst jók lettek rám, eladtam a 36-osakat, el is kelt majdnem mind, ami szintén nagy motiváció volt a kezdetekben, hogy eszembe se jusson visszaszedni amit leadtam :D Nekem működött.
2020. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
15 kiló nem sok, valószínű csak a nadrágokon érzed a változást meg kicsit bővebbek-kényelmesebbek a felsők. Én ilyen fogyásnál még nem adnék túl semmin, csak övet hordanék. Ami végképp nem jó, abból esetleg a felét megtartod hátha kell, a felét odaadod és visszatérsz rá 1 év múlva.
2020. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Igazából nem tudom miért, de nekem a 15 kiló nagyon sokat adott rám. Tehát tavaly M-L méret voltam (lehet L csak azért, mert rejtegetni akartam a súlyom, ne simuljon rám semmi) és most XS vagyok. Rengeteg elegáns egyberuhám van, és mindegyik elképesztően eláll has és mell részen. Még a melltartóimból is kifogytam (egy kosárnyit) :(

A nadrágjaimtól már megváltam, amúgy se nagyon szerettem őket, mert csípő nacik voltak, én meg már eléggé deréknadrág függő vagyok. A szoknyáimba tudtam varrni még gumit, tehát azok jók. Még a pólókat is el tudom viselni, de a leggingseim nagyon elállnak, és hát, főleg a ruháim has-derék részen borzalmasak.

2020. szept. 24. 07:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 48-50-es méretről fogytam 36-38-ra. A csinosabb felsőimet az utolsó darabig átalakítottam az új méretemre, a sima pólók még megvannak, de azok szerintem jók lesznek itthonra, vagy edzéshez, a nadrágokat viszont be fogom zsákozni, és majd később visszatérek a kérdésre, lehet azokat is átalakítom, ha mondjuk már egy éve legalább tartom a súlyomat.
2020. szept. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 kilót fogytam 5 évvel ezelőtt, 42-ről 36-os méretre. Az akkori kedvenc ruháimból (nadrágok, szoknyák, ruhák) megtartottam párat, még most is őrizgetem őket, hátha kell még egyszer. Párat átalakítottam, vagy most is jók rám (pólók, rugalmas felsők, gumis derekú szoknyák, kabátok). A többit kb. 2 évvel a fogyás után elpasszoltam.

A jó minőségű, szép ruháktól nehezemre esik megválni, ami abból a szempontból szerencsés volt, hogy maradt pár darab még régről, amikbe belefogytam és azóta is hordom őket :)

2020. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:14-es: a 15 kiló fogyás akkor nem sok, ha 120-ról indultál, normál esetben igencsak nagy a különbség.

Általában 5 kiló fogyás egy ruhaméretet jelent, a 3 mérettel nagyobbbak meg csak lógnak az illetön, ez nem az a kategória, ahogy egy övvel meg lehet oldani.

Én 15 kilót fogytam, 42-es méretröl 36-ra, de még a 38-as ruhák is nem állnak normálisan rajtam, nem tudom öket hordani.


Egyébként sosem tartogattam a régi ruhákat, hogy visszahízok-e, mert egyrészt mindenképpen el akarom kerülni, másrészt meg csak a helyet foglalják.

Ha jó módszerrel, azaz nem fogyóKÚRÁVAL fogy le valaki, hanem életmódváltással, akkor nem igazán fenyeget a visszahízás veszélye.

2020. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szabadulj meg az összes régi ruhától és ha esetleg elkezd szorítani a mostani nadrágod, akkor ne azt csináld h jó felveszem a nagyobbat vagy veszek újat, hanem kezdj el jobban odafigyelni és diétázni.

Mert ha úgy állsz hozzá, hogy ha hízok legfeljebb felveszem a nagyobb nadrágot, akkor garantáltan visszaszedsz mindent.

2020. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A ruhák típusától is függ szerintem a sorsuk.

Ha olyan, akkor varrónővel át lehet alakítani, de ha egyszerű hétköznapi ruhákról van szó, akkor nem érdemes vesződni velük.

Egy darabig max az M-es méretűeket tartsd meg(főleg a tél miatt, hogy kényelmesen alá tudj öltözni), de az L-es már olyan nagy, hogy jobb ha eladod/adományozod.

2020. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

En azonnal elrakok mindent, ami mar nem jo ram, polonal nem feltetlenul veszes, ha bovebb, de ha olyan, hogy az ujj resze is bo mar (tehat a honaljamnal nagyon kilatszik mar minden), akkor azok is “kuka”, azaz megy minden egy borondbe es elvisszuk oket valamilyen segito szervezetnek.

De nekem az anyagi helyzetem azert megengedi, ha netan megint nagyobb / kisebb ruhak kellenenek, akkor vegyek nehany ujat. A regieket meg legalabb tudja hasznalni olyan, aki egyebkent nem tudna maganak ruhat venni.

2020. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!