Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Júniusban elkezdtem diétázni. Odafigyeltem arra, hogy mit és mennyit eszem, igyekeztem kizárni a cukros/zsíros ételeket az étrendemből, nyári munkából kifolyólag elég sokat mozogtam is. Meg is lett az eredménye szeptemberre 94 kg-ról lefogytam 88 kg-ra.

Mivel véget ért a munka gondoltam beillesztek egy kis otthoni edzést, amit múlt hétvégén kezdtem. 88 kg-ról indultam és ma mikor csak úgy kíváncsiságból rááltam a mérlegre 92 kg-t mutatott. Nem számítottam arra hogy mindjárt kevesebbet fog mutatni, de hogy ennyivel több legyen?

Miért van ez?



2020. szept. 24. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Kalóriákra figyelsz? Ha nem léped túl a kereted akkor nem szabadna híznod.
2020. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Vedd figyelembe, ha izmosodtál, a testsúlyod is nő, ha nem ez történt, nézd meg változtattál-e valamit az étrenden mozgáson, remélem ezzel tudtam segíteni!
2020. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Próbáld ki a kalória számlálást, az odafigyelés nagyon tág fogalom, könnyen lehet, hogy még így is többet eszel, mint ami a fogyáshoz szükséges. Az egyszeri méréstől meg nem kell feltétlenül elkeseredni, akár több kiló eltérés, is lehet a víz, vagy salakanyag többlet miatt.
2020. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert hiába edzel ha többet zabálsz mint amennyit ledolgozol.
2020. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Az edzés csak a fele az egészséges életmódnak. Az egészséges táplálkozás a másik.

A tévhitekkel ellentétben az erősítő gyakorlatok mint a felülés, fekvőtámasz, válledzés nem feltétlenül fogyasztanak önmagukban.

A másik hogy nem feltétlen leszel kevesebb kiló, ha fitt vagy. Kifejezetten előnyös az ember számára ha valaki fitt, ezt pedig kilókban nehéz mérni.

Ha a kinézet zavar, arra ott vannak az mozgó dinamikus gyakorlatok: futás, biciklizés, de a legjobb az intenzív úszás. Túlsúlyosaknak kifejezetten könnyebb rá átállni, egészségesebb mint a futás(gondolom nő vagy, csak ezért írom), és a vonalaidat a megfelelő formára tudja faragni. Ha a túlsúly genetikai is, a rendszeres úszással emberi szemmel jobban fogsz kinézni

2020. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan leírják majd, hogy biztos izmosodtál. Biztosítalak, hogy egy hét alatt nem hogy 4 kiló, de egy 10 deka izmot sem szedtél magadra.

Az viszont elképzelhető, hogy többet ettél mint eddig (ez a legvalószínűbb), feltöltődtek az izmaid glikogénraktárai, illetve általánosan több vizet tart vissza a szervezeted mint eddig. Igyekezz a több edzés mellé a folyadékbeviteledet is emelni. A többi (ha nem túlzott kalóriabevitelről van szó) majd kiegyenlítődik, ne aggódj.

2020. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az viszont igaz, hogy hiába vagy 60 kiló, ha ugy nezel ki mint bödöm peti a jollakott ovodás
2020. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
4-es, miért kell így fogalmazni, hogy "zabálsz"???
2021. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!